Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '19

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
25
 

İçtiğimiz Suda Ne Var?

            Yaşanabilir olması için bir gezegenin önce sıvı halde su bulunması gerekir. O yüzden heryerde sıvı halde yada donmuş halde su ararlar, çünkü su ibaresi olan bir yerde yaşam ibareside olabilir. Ama her su içilmez, her su ile duş alınmaz, suyun farklı metalleri içererek hemde yüksek miktarda içererek buluması onu içilemez ve kullanılamaz hale getirebilir. Çünkü ağır metallerin yüksek olduğu su demek sıkıntı demek. Nedeni bilinmeyen kas yada eklem ağrıları, halsizlik, depresyon vb. rahatsızlıkların nedenleri içtiğimiz suda bulunan ağır metaller olabilir.

             Bursa Teknik Üniversitesinden 4 Akademisyenin geliştirdiği ''Ambalajlı İçme Suyu Ağır Metal Analizi''  kapsamında 43 marka üzerinden yapılan ağır metal araştırması sonucunda Baryum, Kurşun ve Stronsiyum gibi ağır ve tehlikeli metallere rastlanmış olan markalar açıklanmamıştır. Ne yazık ki bu rakamlar pek hoş ve iç açıcı olmamasıyla birlikte malesef ki, birçok firma kaliteli su yerine aslında sağlık açısından tehlikeli ve içilmemesi gereken ağır metaller ve değişik miktarlarda çeşitli metaller içeriyor olması ve bunu bazı markaların açıklamak istememesi dikkat çekicidir.

               En yüksek puanı alan 5 firma : Bunlar pek bilinmedik markalar,
               A firması 83, B firması 62, C firması 61, D firması 56 ve E firması 56 puan alarak ilk 5'e girmişlerdir.

                En düşük puanı alan 5 firma : Bunlar pek bilindik markalar,
                A firması eksi 2.267, B firması eksi 2.423, C firması eksi 2.501, D firması eksi 2.597, E firması eksi 2.425, olarak belirlenmiştir.

               Ne yazık ki insan hayatına büyük etkisi olacak şeyleri, sağlık açısından büyük sorunlar yaratacak ve yaratan bu tip durumları malesef bize ve bizlere açık açık söylenmesi bu kadar zorsa eğer, insan hayatının değerini ve kıymetini bir kez daha derin düşünmek gerekiyor.

               Dünya üzerinde insan vardır ve değerlidir. Biz koskaca evrende karanlığın içerisinde tek başımıza duruken ve bizden başka bizi kurtaracak kişi ve kişiler yokken, biz halen kendimizi ve çevremizi daha yaşanmaz hale getirmek için elimizden geleni yapıyorz.

                Biz, Gaz ve Petrol gibi daha birçok nimetleri sömürdükçe sömürüyoruz, kullandıkça kullanıyoruz, ama sonunu ve sonucunu hiç düşünmüyoruz. Belkide düşünenler var diyenler çıkar aramızdan ama inanın ki, o düşünenler bile bazı şeylerin farkındalar ve söylemek yerine söylememeyi tercih ediyorlar. Çünkü artık kapitalizm var, artık emperyalizm ve sömürge var. Ne kadar kötüdür ki bu durum, insanların yok olmasının hızlanmasını ve dinazorlar gibi büyük bir felakete doğru hızlı bir biçimde yol almamız içten bile değildir.

               Yaşamak için önce bazı gerçekleri öğrenmek gerek. Sağlıklı yaşamak için ise bazı gerçekleri paylaşmak gerek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 33
Kayıt tarihi
: 31.12.18
 
 

İnsanlar yaşamları boyunca bir çok şeylerle karşılarşırlar ve bunları nasıl yöneteceğini bazen çö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster