Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1402
 

İdam yada hibe edilsin istiyorum.

İdam yada hibe edilsin istiyorum.
 

İNSANLIK ,ADALET senden utanmalı ! Sen köpeğin tüylerine sevgiyle dokunurken ...... öyle bakma çocuk .....


Geçen hafta Kars'ta kaçırılarak öldürülen 9 yaşındaki  3. sınıf öğrencisi Mert Aydın'ınımızın  katili bulunmuş. Şimdi bize çok uzaklardan hani biz çocuklar güzel günler görecektik demiyor mudur ? Utanmıyor muyuz ? Biz çocuklarımıza sahip çıkamıyor muyuz? O kadar mı kirlettik dünyayı, kirlettik nefisleri ki  kirlendi dünya diye yazıyorum ama sonra kendim cevaplıyorum evet o kadar kirlendi dünya ve o kadar kirletildik, kirlendik !

Yutkunamıyorum bile Mert tıkamış boğazımı , resimdeki gözlerine bakıyorum öyle güzel gülümsüyor, öyle güzel bakıyor ki . Nasıl kıyılır diyorum sana nasıl ? Hangi vicdan, hangi nefs hangi cins, hangi  canlı buna hüküm verebilir. Buna cevap da isim de bulamıyorum.

Geçen hafta haberi okuduğumdan beri her sabah ilk işim  Mert'in katili yakalandı mı diye gazeteye bakmak oluyor ve bu sabah çok şükür yakalanmış olduğunu milliyet.com.tr 'de  okudum. Hafif bir serinlik  geldi içime şükür katil yakalanmış başka çocuklara zarar veremeyecek .

Peki şimdi ne olacak. Katilin yaşaması hazmedilebilir mi ? Öldü diyelim bu da yeterli mi, önce işkence  yapılıp sonra mı ölse ,Mert'e yapmış olduklarının  aynısı katiline de yapılsa piskopata bağlanmış gibi düşünüyorum hiçbir ceza kesmiyor içimdekileri sonuçta katil ne çekerse çeksin yaşayacak . Ölse de yaşasa da Mert gitmişti geri gelemeyecekti.

Mert'in katili yakalanıp  güvenliği sağlamak adına  Erzurum'a gönderen .emniyet mensuplarına çalışma ve çabalarından dolayı  teşekkür ediyorum ama çocuk katilinin yakalanmış olması beni  mutlu  etmiyor katili gereken cezayı alırsa mutlu olacağım. Sen mutlu olsan ne olur olmasan ne olur diye bir fısıltı oldu sanki kulağımda . Doğrudur ben mutlu olsam da olmasam da ne olur ki ama çocuklarımıza bulaşan kirli ellerde,zihniyetlerde azalma belki de tükenme olur.

Tecavüzlere yeter deme vakti gelmedi mi ? O kuyruk salladı, diğeri isteyerek verdi, cami avlusu ,yan yattı çamura battı misallerini bırakıp TECAVÜZCÜLERE gereken hak ettikleri ceza verilmelidir. 

Özellikle çocuk tecavüzcülerine İDAM yasası gelmelidir !   

İdam edilmeyeceklerse çocuk katili çocuğun  ana-babasına , mahallesine hibe edilmelidir.

 

 

 

  

  

   

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Toplumda cinsellik yönünden bir maraz var. Bu konuyu sıkça dile getirmem bu yüzden. Din kisvesi altında genelevleri kapatıp eşeklerle beraber olan bir toplumdan en kolay sapık çıkar. Evet, yaptıkları iğrenç ancak bilinçli yapmıyor ki zaten! Şimdi adamı bir psikiatriste götürsen, bu adam normal değildir sonucu çıkar. O kadar kafam atıyor ki bu konuda, şeytan diyor, git bir SEKS sempozyumu düzenle ve cinsel ilişkiyi anlat bu topluma. Bu toplum bu konudan haberdar değil çünkü! <önemli olan bu adamları yetiştirmeycek bir sistem kurmak. Umarım bu konuda bir gün başarılı olurum... Şimdi ise yapılacak birşey yok hukuktan başka... Saygılar, Sevgiler

ERIC VAN BUYTEN 
 19.04.2014 6:40
Cevap :
Ummak ümitsizlik gibi gelmiştir bana hep ümit etmekse daha umut verici de ben umutsuzum birşey anlamaz bunlar işlerine geleni anlar diye düşünüyorum. Teşekkür ederim selam ve sevgiler.  19.04.2014 18:09
 

Ben de seninle aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyorum Tülaycığım. Ancak ne var ki suçsuz günahsız çocuklar, kadınlar yok pahasına haksız yere öldürüliyor ve bu gidişe bir dur diyen yok. Yakalanması bir şey ifade etmiyor. Çünkü cezalarımız caydırıcı değil. Boşu boşuna hapiste besleniyor bu caniler. Canım ben de böyleleri için idamın geri getirilmesini istiyorum. Emeğine sağlık. Sevgiler.

Hanife MERT 
 15.04.2014 21:02
Cevap :
İnşallah birgün gelir Hanifem gelirde hak eden ettiğini bulur. sevgimle canım  19.04.2014 18:07
 

Veri üretmede yetersiz bir usun kişiliği bir biçim taslağı gibidir.Netlik yoktur.Bakmayı,anlamayı ve düşünmeyi,analiz etmeyi yetisi pek bilmez.Çok değişken ve aniden bozulan duygulara sahiptir.Suç bile oldukça cazip gelir öylelerine.Toplum ve devlet üstüne düşeni yapmalıdır.Özellikle köklü,çağdaş ve bilimsel eğitim şarttır.Kişiliğin oluşmasında devletin ve kurumlarının sorumluluğu vardır...Her taraftan sorun yağıyor,üzgünlükler yüzünden kalp acılarımız çoğalıyor.Mert gibi güzel çocuklarımızın başına gelenler içimizi daraltıyor.Ruhumuzu sıkıyor.Olan Mert'e oldu.Katili lime lime doğrasak ne olacak ki?..Caydırıcılık lâzım.İğdam fikrini ben de savunurum...Öldürmeler,kamu malı hırsızlıkları...Hepsinin cezaları da çok ağır olamlı.Selamlar.

Abbas Oğuz 
 13.04.2014 23:03
Cevap :
Haklısınız katil utanmadan birde ben ne yaptım, yazık oldu çocuğa diyormuş. Bana göre akli dengesi bozuk raporu alıp daha çok canlar yakmak..İnş. hakettiği cezayı alır. Selam ve sevgiler.  19.04.2014 18:06
 

Yakalansa nolur...Kanuna göre 20 yıl sonra hapisten çıkacak ve başka Mert'leri... Sorun küçük çocuklara tecavüz edip öldüren katiller değil, sorun Türk adaleti!

Kerim Korkut 
 13.04.2014 15:32
Cevap :
Adalette sorun olmasa zaten bunlar olmaz ki...selam ve sevgiler arkadaşıma  19.04.2014 18:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 2593
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 725
Kayıt tarihi
: 20.10.07
 
 

9 Eylül Üniversitesi Maliye bölümü mezunuyum. Şiir dünyam, bir tane kitap çıkaracağım dedim ve  b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster