Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
331
 

İdamı bir şartla kaldırırız

İdamı bir şartla kaldırırız
 

Darağacı


Gerçi biz ülke olarak aynı direnci gösteremedik ancak, Avrupa Birliği'nin ve Amerika Birleşik Devletleri'nin emrivakisine boyun eğmeyip, sağlam bir şekilde direnenlerin olduğunu görmek de doğrusu insanı çok mutlu ediyor.

Belarus Devlet Başkanı Aleksandır Lukaşenko, Belarus'ta uygulanan idam cezası konusunda Avrupa Birliği'nin tam bir çifte standart uyguladığını ifade ederek, idam cezasının ABD'nin bazı eyaletlerinde de uygulandığını belirtti ve ABD'nin idam cezasını kaldırması halinde, Belarus'un da onun hemen arkasından idam cezasını kaldıracağını ifade etti.

Düzenlediği yıllık basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Lukaşenko, idam cezası ile ilgili bir soru üzerine, bu konunun son zamanlarda ülke içinde de tartışıldığını, fakat bir görüş birliğinin oluşmadığını dile getirdi.

Avrupa Birliği'nin Belarus'ta idam cezasının uygulanmasını askıya alma konusunda kendilerine baskı yaptığına değinen Lukaşenko, "Oysa ki, Atlantiğin öbür yanına doğru bakarsanız, oradaki büyük müttefikinizin de idam cezasını uyguladığını göreceksiniz. Ne zaman ki ABD idam cezasını kaldırır, Belarus da onun hemen ardından aynısını yapar" diye konuştu.

ABD'yi örnek göstermesinin Belarus'un ABD'yi örnek almasından kaynaklanmadığını da belirten Lukaşenko, bu örneği, Avrupa Birliği'nin çifte standardını göstermek için gündeme getirdiğini söyledi.

Kaynak: Avrasya Haber

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hangi konuda çifte standart uygulamıyorlar ki? Hatta çifte standart bile değil standardın kübü.Hani derler ya! ''nalıncı keseri gibi kendilerine yontuyorlar!'' diye. Aynen öyle arkadaşım. Dış politika da sıfır sorun! Saygılarımla.

Ay Şen 
 24.12.2011 20:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 344
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1081
Kayıt tarihi
: 22.07.09
 
 

Okur yazarım. Okur yazarlıktan kastım, okuduklarımı yazmamdır ki, bu yazılarımı genellikle 'kitap..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster