Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Haziran '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
709
 

İdeal kadın

İdeal kadın
 

Yapılan bir araştırmada erkeklerin gözüyle, “ideal kadın”ın özellikleri bir listede toplanmış

Bu listeye göre;

İdeal bir kadının; Okuma alışkanlığı olmalı. Erkekler gazetelerin sadece ilk ve son sayfalarını okuyan ve gündemi takip etmeyen kadınları sohbet arkadaşı olarak görmüyorlar.

Telefonla gerektiği kadar konuşmalı. Kadınların telefon konuşmalarını saatlerce uzatmaları erkeklerin sinirlerini bozuyor.

Ağır makyaj yapmaktan, aşırı parfüm ve çok çarpıcı ojeler kullanmaktan kaçınmalı. Böyle görünen kadınlar daha çok ilgi çekse de erkeklerin tercihi doğal ve masum güzellikten yana oluyor.

Televizyon dizilerine bağımlı olmamalı. Yaşamını bu dizilere göre programlayan ve bu saatlerde dünyadan kopan kadınları anlayamayan erkekler, doğal olarak onlardan uzaklaşıyorlar.

Lüks tutkunu olmamalı, alışveriş sırasında da mantığını koruyabilmeli. Taksit imkanı var diye eve gereksiz eşyalarla dolu paketler taşımamalı.

Alkol ve sigaradan uzak durmalı. Beğendikleri kadınları aynı zamanda birer anne adayı olarak gören erkekler kötü alışkanlıkları olan kadınlardan içgüdüsel olarak uzaklaşabiliyorlar.

Formuna dikkat etmeli. Ama her yemeğe, “diyetteyim” diye başlamamalı. Çünkü bu erkekleri en çok sıkan kelimelerden biri.

Evi ya da odasını oyuncaklarla doldurmamalı. Sadece görüntüsü güzel diye evi hiçbir işe yaramayan eşya kalabalığına boğmamalı.

Türkçe’yi kötü kullanmamalı. Bol bol yani, filan, şey gibi kelimeler kullanan ve argo konuşan kadınlar yerine etkili ve tane tane bir konuşma her zaman daha çekici geliyor.

Sadece kızlarla değil erkeklerle de arkadaş olabilen kadınlar, erkeklere daha çekici geliyor. Böyle kadınlarla daha kolay ve iyi iletişim kurabiliyorlar.

Çocuk taklidi yaparken itici olmamalı. Kadınların şirin olmak adına yaptıkları küçük çocuk taklitleri yerinde ve dozunda olmadığında erkeklerde ters tepki yaratabiliyor.

Kıskanç olmamalı. Sevgilisini sürekli sorgulayan ve takip eden kadınlar, kendilerine güvenmedikleri mesajını vererek çekiciliklerini kaybedebilirler.

Erkeğin her şeyiyle ilgilenmemeli. Bazen annesinden daha ileriye geçerek, erkeğin her işiyle ilgilenen kadınlar, aradaki büyünün bozulmasına ve erkeğin kaçmasına neden oluyorlar.

İç dünyasında huzurlu olabilmeli. Geçmişte yaşadığı psikolojik sorunları ve ailesel problemleri çözümleyememiş kadınların, erkeklerin gelecek planlarına girmeleri zorlaşıyor.

Kendi ayakları üzerinde durabilmeli. Hiçbir işlerini bir erkeğin yardımı olmadan yapamayacağını düşünen kadınlar, erkeklerde önceleri bir koruma duygusu yaratsa da bir süre sonra bu duygu sıkılmaya dönüşüyor.

:) Evet, liste bitti. Ne çok şey istiyor bu erkekler. Sanki kendileri mükemmel de mükemmeli arıyorlar. İstedikleri şeyler mantıklı gibi görünse de bu araştırmaya katılan erkeklere robot kadın önerebilirim. Çünkü kadın mı, robot mu istedikleri belli değil.

İnsanların bu doyumsuzlukları teknolojide yeni arayışlara neden olmuş. Caponlar düşünmüşler taşınmışlar, “mükemmel kadın”ı piyasaya sürmüşler. Bu Caponlar sınır tanımıyor. Mükemmel kadının saç rengini, boyunu, giyim tarzını bile belirleyip öyle sipariş veriliyormuş.

Mükemmel kadınımız masaj bile yapıyormuş. O derece yani...

Üretici firmamız insanları o kadar çok düşünüyormuş ki, “mükemmel kadın” varsa “mükemmel erkek” de olmalı diyerek kolları sıvamışlar.

Mükemmel erkek ne demekse artık...

Nasıl ki mükemmel kadın yoksa mükemmel erkek de yok

:) Olanı da robot oluyor işte.

(Kaynak:Milliyet)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

mükemmel mi acaba... Sevgilerimle...

Sema Sener 
 25.06.2008 9:42
Cevap :
:) Sayın yazarım hiç sanmam. Bence mükemmel diye bişi yok. Sevgiler, kendine iyi bak.  25.06.2008 9:45
 

Kadın; kadın gibi kadın, erkek; erkek gibi erkek olduktan sonra sanırım istekte biter ve gözede bir şey batmaz sanırım.. sevgiler..

fugen 
 24.06.2008 21:54
Cevap :
:) Sayın yazarım bütün olay budur işte.:) Sevgiler, kendine iyi bak.  24.06.2008 23:01
 

Kadın veya Erkek herkesin idealindeki eş farklıdır.Bence ideal eş vicdanlı eştir gerisi faso fiso:) Sevgilerimle...

Giz 
 24.06.2008 21:45
Cevap :
:) Sayın yazarım sözkonusu vicdan olunca biran durdum. Vicdanlı değilse zaten, değil ideal eş olması eş olması bile ömre zarar. Sevgiler, kendine iyi bak.  24.06.2008 23:03
 

ilk yorumumu, Şİle'den yazıyorum, kışın yorgunluğunu atmak ve dinlenmek için buradaki yazlığımıza geldik, internetin burada da olması işimi kolaylaştıracak. Esma Hn.cım ben bu erkekleri anlamakta zorlanıyorum, ne kadar da çok şey istiyorlar, kendilerine her şey mübah, hoşgörü yok, hele birde şehir magandarı yokmu? Elde silah nice yeliz'lerin hayatını karartıyorlar. Önce çuvaldızı (İğneyi Değil) kendilerine bir batırsınlar ki ondan sonra isteklerini sıralasınlar. Sevgilerimle...

Hasan Göksu PBahçe 
 24.06.2008 18:32
Cevap :
:) Sayın yazarım sefan olsun. Aman denize dikkat. Şile'nin denizine pek güven olmaz. :) Erkeklerin ya da kadınların çok şey beklemesi bişi ifade etmiyo aslında. Beklemek istemek başka şey, sahip olmak çok başka...:) Sevgiler, kendine iyi bak. İyi eğlenceler  24.06.2008 23:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1929
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 656
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster