Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '10

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
468
 

İFLAS EDEN SBS!

İFLAS EDEN SBS!
 

alıntı...


Bu rezil sistemin zararlı olduğunu anlamaları için kobay oldu bizim çocuklarımız. Yani olan benim oğlumun da dahil olduğu 3 milyon öğrenciye oldu. Henüz 11 yaşındayken yarış atına döndü bu 3 milyon çocuğumuz.. Çocuk bedenleriyle, yürekleriyle sınav stresini yaşadılar, gelecek kaygısı duydular. Kitap okumayı unuttular test çözmekten. Cumartesi pazarlarını test çözerek geçirdiler, sosyal hayatlarımı? O da ne?Hafta sonları bile heba oldu çocuklarımızın, dinlenemediler..

Çocuklarımızın yaşamlarını, yaşadıkları sınav stresinden dolayı olumsuz yönde etkilediği, okul dışı kaynaklara çok fazla gerek duyulduğu, okulların yerini neredeyse dershanelerin aldığını nihayet farkeden Sayın Milli Eğitim Bakanımız Çubukçu; SBS denilen ve her yıl yapılan sınav sisteminin zararlı bularak kaldrımaya karar vermiş!!!

Eyyy eski ve yeni Milli Etğitim Bakanlarımız; çocuklarımızın 3 yıllarını yediniz, sosyal hayatlarını öldürdünüz, onları kobay ettiniz, kullandınız, stres altına soktunuz minicik yüreklerini. Geçirdikleri mide sancılarının hesabını kim verecek? Kim ödeyecek bu bedeli?

Eyyy bu rezil sistemin mucitleri; nasıl geri vereceğiz çocuklarımızdan aldığımız oyunlarını, hobilerini, çocukluklarını? 2 yıl yaşadıklarımız yetmedi, önümüzdeki yıl da aynı stresi sıkıntıyı yaşayacağız biz. Çünkü oğlum da diğer 3 milyon öğrenci gibi rezil bir sisteme denk geldi, kullanıldı ve önümüzdeki yıl lise seçecek...

Nihayet bu kabus sona erdi. Ama gerçekten öğrencilerimizin çocukluğuna mal oldu SBS...

Sevgiyle ve sevginizi hak edenle kalın dostlar...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 184
Toplam yorum
: 783
Toplam mesaj
: 148
Ort. okunma sayısı
: 2065
Kayıt tarihi
: 11.03.07
 
 

1974 Bremen doğumluyum. Hayatın Med-Cezir'lerle dolu olduğuna inanırdım; yaşaya yaşaya anladım ki ö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster