Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '19

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
45
 

İğne Deliği Ardındaki Dünya

Uzun bir süreden beri aklımdaydı!

Eğitimde iyi örnekleri incelemek ve aldığım notları bu blogdan paylaşabilmek. Nihayet bugün masa başına oturup youtube'dan birkaç video izleyebildim.

Aşağıda küçük açıklamalar eşliğinde birkaç linki paylaşmak istiyorum. İlerleyen günlerde diğer videoları ve içeriklerini de paylaşabilmeyi umuyorum. Ülkemizde çok kıymetli öğretmenlerimiz, çok değerli işler yapıyorlar.

Örneğin; Türkay Öğretmen, pek çok öğrencinin sevmediği ya da zorlandığı matematik dersini oyunla öğretiyor. Matematik hayatın içine karışınca çocukların iletişimi güçleniyor, öğrencilerin bakış açısı genişliyor.. 

Banu Öğretmen, çeşitli ders konularını birleştirerek yaptığı deneylerle öğrencilerine bilimi ve yaratıcı düşünmeyi sevdirmiş. Deneylere babaları da ortak ederek, ailelerin de bakış açısını değiştirmiş. 

Mevlüt Öğretmen ve öğrencileri, fiziği hapsolduğu ders kitaplarından, ezberden çıkarıp şiirin, resmin, mizahın içine katmışlar. Böylece, öğrencilerin hem yaratıcılıkları artmış hem de derse karşı olan ön yargıları kırılmış. 

Nuri Öğretmen, minik bir iğne deliğinin ardında kocaman bir dünya olabileceğini göstererek öğrencilerinin bakış açısını değiştirmiş. Bir öğrencisini de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü’ne kazandırmış.

Boşuna dememişler öğretmenini seven çocuk dersi sever; dersi seven çocuk derste başarılı olur; derste başarılı olan çocuğun da kendine güveni gelişir!

Güven, cesaret, bilgi ve birikim kazanan gençlerin hem aileleri hem de ülkeleri için iyi işler yapması bu örneklerden de görüldüğü üzere kaçınılmaz bir sonuçtur.

Kaynak:  Youtube-eğitimde zamansız iyi örnekler videoları

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 150
Kayıt tarihi
: 25.09.18
 
 

2016 yılında bir devlet anaokulunda "Shared Melodies", (Paylaşılan Melodiler) adıyla bir eTwinnin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster