Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bashico Doğal Anneyim Başak Pirtini

http://blog.milliyet.com.tr/bashico

19 Mart '14

 
Kategori
Doğal Tedaviler
 

II. Homeopati Konferansı'na Ankara'da ücretsiz katılma şansı kazanın

II. Homeopati Konferansı'na Ankara'da ücretsiz katılma şansı kazanın
 

Homeopatik ilaçlar


Türkiye'de homeopati son yıllarda gittikçe yaygınlaşmaya başladı. Dünyada 200 seneden fazladır uygulama alanı bulan homeopati artık Türk üniversiteleri tarafından da kabul görüyor ve İTÜ gibi üniversiteler bünyesinde doktorlara homeopati sertifikası eğitimleri veriliyor. Homeopati dernekleri ve homeopatlar tarafından da halkta yaygınlaştırma amacıyla akut durumlarda kullanılabilecek homeopatik ilaçların günlük seminerleri yapılıyor.
 
Geçen sene ilk kez Türkiye'de I. Uluslararası Homeopati Konferansı düzenlendi. Bu sene de 11-13 Nisan 2014 tarihlerinde Homeopati Derneği, Uluslararası Homeopati Derneği ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakülte’sinin ortak katkılarıyla II. Uluslararası Homeopati Konferansı, Ankara'da Hacettepe Üniversitesi'nde gerçekleştirecek.

Organizasyonu düzenleyen Homeopati Derneği konferansta hiç bilmeyenlerin bile yararlanabileceğini, homeopatiye kısa bir giriş, tanıtım konuşması yer aldığını, alopatik tedavi ile farkların anlatılacağını belirtiyor. Konferans katılımcıların renkliliğiyle, doğal yaşam ve alternatif tedavilerle ilgili herkesin ilgisini çekebilecek nitelikte gözüküyor.
 
Homeopati Derneği'nin Doğal Anneyim Blogu takipçilerine bir de hediyesi var!

Homeopati Derneği, konferansa katılmak isteyen 3 KİŞİYE KATILMA HAKKI ve 2 ADET ÜCRETSİZ KONSÜLTASYON hediye ediyor.
 
Hediyeler için Doğal Anneyim bloguna giderek en alttaki yorum kısmına 1 Nisan 2014'e kadar isim soyad ve e-mail bırakmanız yeterli. Dilerseniz yorum bıraktıktan sonra e-postanızı bana buradan da atabilirsiniz. Daha sonra sonuçları blog üstünden kontrol etmeyi unutmayın!
 
*************
 
II. ULUSLARARASI HOMEOPATİ KONFERANSI
11-13 Nisan 2014, Hacettepe Üniversitesi, Ankara
Homeopatide Altın Standart: Üretim ve Eğitim

Homeopati, 300 yıl önce kurucusu Dr. Hahnemann’ın da belirttiği gibi hastaya tanı ya da tedavi için hiçbir şekilde “zarar vermeden”, yalnızca hastanın sözel hikayesine başvurularak uygulanan, tümüyle doğal yöntemleri kullanan holistik (bütünsel) bir tedavi sistemidir. Homeopati her türlü fiziksel rahatsızlıkta kullanılabildiği gibi, ciddi kronik hastalıklarda, ruhsal bozukluklarda ve modern tıbbın hastalık kabul etmediği ya da çaresiz kaldığı aklınıza gelebilecek her türlü sorunda başarıyla uygulanmakta ve bu başarısı bilimsel yöntemlerle de kanıtlanabilmektedir. Homeopati Belirtileri Bastıran Değil Tedavi Eden Bir Yöntemdir. Homeopati, herkesin biricik kendine özgü bir sağlık durumu olduğuna inanır ve doğadaki benzer prensipleri, özel biçimlendirilmiş remediler yoluyla kullanarak bedende uyumu ve dengeyi tekrar kurar. Bu tedavi edici, kalıcı etki, Homeopatide çoğu zaman tek doz ilaç kullanımı ile sağlanır. Bedeni, bir makine gibi parçalara ayırıp tamir edilmesi gereken organları, önce hastalık isimleriyle etiketleyen, daha sonra da değiştiren ya da ilaçlarla baskılayan modern batı tıbbının aksine, her hastaya hak etiği özeni ve saygıyı gösteren, onu “hastalık yolculuğu”ndan yaşama dair daha bilgili, daha bütüncül çıkarmayı hedefleyen homeopati, bu gün Dünya Sağlık Örgütü’nce de tanınan dünyada batı tıbbından sonra en fazla sayıda hastaya ulaşan en yaygın alternatif sağlık sistemidir.

Homeopati Derneği, 7 yıldır homeopatinin yaygınlaşması ve bu alternatif/tamamlayici tedavi hizmetinden daha fazla insanın faydalanması için çaba harcamaktadır. Bu nedenle geçtiğimiz yıl 12-14 Nisan 2013 tarihlerinde Türkiye’de ilk defa olarak "Geleceğin Tıbbı- Homeopati: Türkiye'ye Girişinde Akademik ve Yasal Duruma bir Bakış" başlıklı I.Uluslararası Homeopati Konferansını düzenlemiştir. Bu konferansın gördüğü yoğun ilgi neticesinde ikinci konferansını 11-13 Nisan 2014 tarihlerinde Homeopati Derneği, Uluslararası Homeopati Derneği ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakülte’sinin ortak katkılarıyla gerçekleştirecektir.

Homeopati Derneği aynı zamanda T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’de Geleneksel, Alternatif ve Tamamlayıcı Tedavi Uygulamalarını yerleştirmek konusunda attığı adımlarla daha anlamlı bir dönemde ilerlemektedir. Önümüzdeki yıllarda pratik uygulamalarıyla karşılaşacağımız homeopati alanında, hekim ve eczacılarımızı, özellikle üretim ve eğitim konularında daha fazla bilgi sahibi yapmayı hedeflemektedirler. Bu yüzden konferans başlığı “Homeopatide Altın Standart: Üretim ve Eğitim” olarak belirlenmistir.

Yurtdışından bu alanlarda önemli konuşmacıların ve bazı önemli ilaç firmalarının yer alacağı programda; homeopatiyle ilgili sac ayağı olan üç alanı akademik, resmi otorite ve endüstriyel kısmı bir araya getirmiştir.

Programın ayrıntılı katılımcı detaylarını Doğal Anneyim blogumda bulabilirsiniz.

Ücretler, konaklama, güncel program bilgisi ve iletişim için;   www.homeopatidernegi.org
 
Başak Pirtini
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 201
Toplam yorum
: 243
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 11638
Kayıt tarihi
: 07.12.07
 
 

Tüm blog severlere merhaba! Boğaziçi Kimya bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe toplantı, etkinli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster