Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
13487
 

III. Dünya Savaşı'nı Türkiye mi çıkaracak?

III. Dünya Savaşı'nı Türkiye mi çıkaracak?
 

İşte Sevr Antlaşması'na göre Türkiye haritası


"Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete" değil sözümüz. Çünkü, gittiğimiz kıyametin adı bellidir: Üçüncü Dünya Savaşı. Bu savaşı çıkaracak ülkeler ise, Türkiye, İran ve İsrail'dir. Ancak, kısa zamanda bu savaşın tarafları belli olacak ve bir Batı-Doğu savaşına dönüşecektir. Daha da toparlarsam, bu savaş "Medeniyetler savaşı" olacaktır. Gelinen noktadan geri dönüş zor gibi gözüküyor.

Almanya'nın başına Adolf Hitler seçildiğinde, Alman ekonomisi büyük bir kriz içindeydi. Halk, kurtuluş çareleri arıyordu ki, Hitler'e sarıldılar ve ondan medet umdular. Hitler, "Üstün ırkı" kurma hayalleri ile ülkedeki yabancıları toplamaya ve öldürtmeye başladı. En büyük düşmanı Yahudilerdi. Elbette çingeneler de dahil bütün azınlıkları ortadan kaldırmayı planlıyordu. Farklı siyasi görüşte olanlara da tahammülü yoktu. O nedenle de komünistleri, sosyalistleri, sosyal demokratları, demokratları gece yarıları ya da sabahın karanlığında ev ev toplayıp hapse attırdı ve yavaş yavaş onları da öldürtmeye başladı. Tüm Almanca konuşan insanları bir araya toplayıp, "Üstün ırk" yaratmak için Avusturya, Çekoslovakya ve Polonya'yı işgâl etti. İktidarı boyunca 5, 5 milyon Yahudiyi, 500 bin çingeneyi ve yüzlerce özürlü Alman'ı öldürttü.

Alman halkının hoşuna gidiyordu Hitler'in yaptıkları. Halk, Hitleri hep destekliyordu. 12 yıl iktidarda kaldı ve sonunda İkinci Dünya Savaşı'nda yenilince intihar etti.

Türkiye ekonomisi büyük bir krizdeyken, Türk halkı yeni bir partiyi başa getirdi. Şimdi "Üstün ırkın Arap" olduğu söylemleri yayılmaya başladı. Muhalefet, hanidir apar-topar sabahın erken saatlerinde evlerinden toplanıp hapislere atıldı ve atılıyor. Büyük bir Yahudi düşmanlığı oluştu. Kimisi diyor ki "Bu Yahudi düşmanlığı değil, İsrail düşmanlığıdır." Hayır, bu bal gibi Yahudi düşmanlığıdır. Bugün Türkiye'de içeri atılanların geçmişlerine baktığınızda, komünistler, sosyalistler, sosyal demokratlar ve Kemalist siviller ve askerler olduğunu görürsünüz.

Mustafa Kemal'in koskoca Türkiye'si, bizi her zaman arkadan vuran ve bundan sonra da hep vuracak olan Arap ülkelerinin peşine takıldı gidiyor.

Düşmanımız Yahudiler!

İkinci Dünya Savaşı'nı çıkaran Adolf Hitler'in Almanyası olmuştu.

Üçücü Dünya Savaşı'nı çıkaran ise Türkiye olacağa benziyor.

Tasınızı, tarağınızı toparlayın. Daha önce de yazdım. Türkiye'nin İsrail'le savaşa girmesi, İstanbul depreminin de tetikleneceği anlamına gelmektedir. Bir tarafta savaş, öte tarafta en an 1 000 000 evet bir milyon insanın öleceği büyük İstanbul depremi.

Pentagon'un senaryosu hazır bile: Bu depremden sonra Türkiye işgâl edilecektir.

Alamet de belli, kıyamet de belli...

Türkiye, planlı ve programlı bir biçimde hem savaşa, hem depreme sürükleniyor. Bunun sonunda da hem bölünmeye, hem de işgâl edilmeye hazırlanıyor. Batı, bu planı uygulatacak bir lideri bulmuşken bu fırsatı kaçırmak istemiyor. Çünkü, bugüne kadar Türkiye'yi "Devlet adamları" yönetti ve bundan sonra da "Devlet adamları"nın gelme ihtimâli var. Aradaki bu fırsatı Batı iyi değerlendirmek istiyor.

Türkiye, bunca zaman sonra Sevr'i imzalayacak. Çünkü, o anlaşma hâlâ Batılının dosyasında imzalanmak için bekletiyordu. Biliyorlardı ki nasılsa birgün Türkiye'ye "Devlet adamı" vasıfları olamayan birileri gelecek.

Bu saatten sonra, Ortadoğu'nun da, Türkiye'nin de yeni sahipleri sanıyorum Batılıların dosyalarında kayıtlıdır. Ama, şu da bir gerçek ki, "Medeniyetler barışı", "Medeniyetler savaışı"na dönüşmüş durumdadır. Şimdi, Müslümalar dünyadan silinmeye çalışılacak. Savaş, bunun için yapılacak. Kim kazanacak? Museviler, Hıristiyalar mı? Müslümanlar mı?

Ya tüm bu olup bitenleri Osmanlı padişahlarının davranışıyla özdeşleştirenlere ne demeli? Arap aleminden bunca "kazık yemiş" Osmanlı padişahının hiç biri, bugün yapılanları yapmayacak kadar "Devlet adamı"ydılar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yok Canım daha neler , Hitler zamanının Almanya sı ile Günümüzün Türkiyesini birnirine benzetmek te nesi oluyor çok ama çok fazla karamsar bir yazı olmuş size kesinlikle katılımıyorum. Türkler İnsanları hiç bir zaman Dinleri , Irkları , Renkleri ve Şekilleri için öldürmez ve öldürenleri de hoş görmez buna şiddet ile karşı çıkar... Saygılar.

Ahmet Albayrak 
 16.06.2010 16:46
Cevap :
İnşallah ben karamsarımdır. Azınlıkları "katletmek" illâ öldürmekle olmuyor ki! Gerçi, yakın tarihimizde bazı mezheplere nasıl ölüm saçıldığı hatırlardadır. Ama, bunlar eskide kaldı. Dedim ya, inşallah ben ve benim gibi düşünenler karamsardırlar. İnşallah dünyanın geleceği barışla dolar. Sevgi ve saygılarımla.  16.06.2010 21:32
 

Eğer AKP ile hitleri birbirine benzetmek kadar akılsızca bir şey olamaz. Şimdiye kadar muhalefette asıp kesen ama iktidara gelince ABD ve avrupa ve diğer güçlü ülkelerin uşağı oluyorlardı. TÜRKİYE her zaman haklı olanın ve züluma uğrayanın yanında olmuştur.TÜRKİYE insanlık konularını çıkar ilişkisine dönüştürmemiştir. Olaya dinler kavgası olarak bakarsanız bunu en iyi yapan israil. O zaman savaşı kim çıkarmak istiyor belli-israil. Savaş çıkacak diye zulümlere sessiz kalırsak özgürlük insanlık bitmiştir demek. Saygılarımla.

vatan vatan 
 16.06.2010 16:24
Cevap :
Allah aşkına AKP'nin neresi benziyor Nasyonel Sosyalist Nazi Partisine? Ben böyle bir benzetme yaptım mı? İki devlettede olanları yazdım, siz benzettiniz ki bu yorumu yazdınız. Ben böyle bir şey demedim. Yorum yazma zahmetine katlanmanıza teşekkür ederim. Savaşsız bir dünya istiyoruz değil mi? Bir de kendi ülkemizdeki zulumlere göz atalım olur mu? Saygılar  18.06.2010 21:43
 

Doğunun içinde batının Truva atları var lakin batının içinde de doğunun Truva atları var... Nice koçyiğitler yere serilir.... Sonu biran önce barış olsun....

yeşilsoğan 
 15.06.2010 23:19
Cevap :
Çok değerli arkadaşım, sebebi her ne olursa olsun, dünya büyük bir bunalıma girmiş durumda. Bilmiyorum belki de Maya'ların "Bir döngünün bitim tarihi" olarak gördükleri bu bunalımların ortaya çıkışı mıydı? Sanırım bugün bir dünya savaşı çıksa en az 2 milyar insan ölecektir. Tahminler değil, ama dünyanın geleceği için nüfusun 2 milyar azaltılması gerektiği konusu uzun zamandır uygulanmayı bekliyor. Çünkü, bu dünya şu andaki dünya nüfusunun üç katını bile besleyecek durumdadır gibi tahminler yapılsa da, gerçek öyle değil. Tarım ve hayvancılık bütün dünyada geriliyor. Su kaynakları kuruyor. İklimler değişiyor üretim daha da zorlaşıyor. Şimdi yeni kaynaklar, yeni zeminler bulmak zorunluğu vardır. Savaş için bir bahane gerekmektedir. Bütün savaşlarda olduğu gibi bu savaşta da zoraki bir neden bulunacaktır. Belki de İran'ın Gazze'ye yolladığı gemiler böyle bir nedeni oluşturacaktır. İnsanlığı zor günler bekliyor. Dediğiniz doğru: Bir an önce barış olur umarım.  16.06.2010 0:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 681
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3168
Kayıt tarihi
: 26.05.07
 
 

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Bir daha da Kadıköy'den ayrılmadım. İstanbul Üniversitesi, Ede..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster