Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ekim '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
347
 

İki arada bir derede kalanlar

İki arada bir derede kalanlar
 

BEN YALNIZ MIYIM

Bazen sizde de oluyor mu bu bir gruba ait olmadığını hissetme hali. Bende oluyor açıkçası. Son dönem daha da sık hatta. İnsanlara bakıyorum büyük çoğunluğu bir gruba aitler. Kimisi memleketine, kimisi biyolojik genetik grubuna, kimisi politik kimisi dini nitelikteki gruplara ve tabii mezhep gruplarına. Gruplara dahil olmayanlar garip bir arada kalmışlık hissiyle günlerini geçiriyor gibiler.

Kendimi düşünüyorum da.

Orta Anadolu doğumluyum.Yıllardır Ankara' da yaşadığımdan memleketim artık çok sevdiğim bu kent. Ama Ankaralılık hele ki " Ankaralı " ünvanlı türkücüler bollaştığından beri, bana pek yakın gelmiyor. Yine de, taşralı da göremiyorum kendimi. Bağı bahçesi köyü tarlasıyla kopmuşum çoktan doğduğum topraktan.

Politik olarak marjinal, katı doktrinlere karşı olduğumdan, ılımlılar da nazara gelip sağlam liberal bir parti kuramadıklarından, zaten bana göre tıpatıp gönlümü düşüncemi yansıtan bir parti yok. Olacakken, unufak olup dağıldı. ( Sayın Erkan MUMUCU ve Mehmet AĞAR' ın canı sağolsun. )

Ben çok derin bir sevgi bağıyla Allah' a ve dine bağlıyım, Kur'an-ı Kerim çerçevesinde dindarım. ama ne bir tarikat ne de gruba dahilim. Ayrıca pek çok kapalı arkadaşım da var ve onlarla diyaloğumuzda hiç sorun yok ama benim başım açık.Sonuçta o gruptan da değilim yani.

Laikliğe inanıyorum, kimsenin inancıyla da ilgilenmem ve çevremde bazı arkadaşlarım, ramazanda kebap yerler farketmem bile ama, ben de inancımı gönlümce yaşamak isterim. Laikliği savunurken dinsizliğe varacak bir nüansa kapılmaktan da çok korkar, bu tür yaklaşımları içim acıyarak izlerim.

Milliyetçiyim bütün kalbim ve mantığımla ama kesinlikle kan ve ırk üzerine bir milliyetçiliği savunamam. Ben güzel Türkiye' nin refahı ve çıkarları için çaba gösteren, her ırktan insanı Türk sayan bir milliyetçiyim. Aksi bünyeme Fıtratıma aykırı zaten.

Aslında bu durumda, iki arada bir derede kalmış öyle çok insan var ki.. Çok katı fikirli, organize gruplar arasında şaşkın bir şekilde yaşayıp gidiyorlar. Siz de bir tarayın zihninizi belki bu grup ta o kadar küçük değildir!...Ehveni şer diyerek içinizden gelmeyen gruplara kapılıp gitmiş olmayasınız.

Her ne olursanız olun. Bu Mevlana senesinde hepiniz sevgi ve iyilikle kalın diyorum.Hoşçakalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 141
Toplam yorum
: 212
Toplam mesaj
: 58
Ort. okunma sayısı
: 393
Kayıt tarihi
: 21.09.07
 
 

Merhaba...  Üniversite mezunu Kamu İdaresinde  çalışan bir bayanım. Ankara'da iki oğlumla yaşıyorum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster