Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Eylül '21

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
39
 

İki Çocuğum Var

Oğlumun lise tahsili nedeniyle Düzce'ye taşındım. Hala burada ikamet ediyorum. Memur emeklisiyim. Toki'nin yaptırmış olduğu konut sitesinde oturuyorum. Site dışında kahvehaneye gider çay içerim. Kahvehanenin yanında da güzel bir pastahane var. Ekler pasta severim. Bir porsiyon sipariş verdim, dışarıda iki masa var baş, birine oturdum. Yarısını yemiştim. Masama 25 yaşlarında esmer bir delikanlı geldi. Bir şeyler anlatmaya başladı. Benim iki çocuğum var, ekmek parası istiyorum dedi. Çocuklarım karşı kaldırımda. Başımı yana çevirdim, yaya kaldırımına baktım, 3 ve 5 yaşlarında iki çocuk ve anneleri kaldırımda duruyorlar.

Dikkatimi çeken konu, bu delikanlı neden benim masama geldi ve para istedi. Yan tarafta kahvehane var, önünde müşteriler okey oynuyorlar, onlara gitmedi. Başımda kasketim, güneş gözlüğüm,kirli sakallarım var.

Delikanlı beni ekler pasta yerken gördü. Rahatsız oldum bu durumdan. Cüzdanımı çkardım bir onluk uzattım. Bir aile bu durumda işte. Ülkemin siyasetçileri doğal olarak yaptıkları hizmetleri anlatıyorlar. Ülkemiz yüzde yirmi civarında büyümüş, istatistik açıklandı. Ya bu aile ve benzerleri ne olacak? İşssizlik ortada, mülteciler doldu ülkeye. Kendi insanlarımız ekmeğe muhtaç halde. Öylesine yazdım işte.

 

Düzce 11.09.2021

ETEM SEVİK, Bedri Karaarslan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 491
Toplam yorum
: 350
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 216
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster