Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '11

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
571
 

İki Kadın Arasında

İki Kadın Arasında
 

Biri anam, diğeri eşim...


Biri anam, diğeri eşim… Biri 51 yıllık anam, diğeri 25 yıllık eşim… İkisini de seviyordum ama iki kadın arasında 60 gün, ömrümün en zor günleri oldu.

Anam oldum olası ketumdur. Ne aldığını, ne verdiğini söylemez. Sevdiğini belli etmez. Bir iyidir, bir hasta. Yokluktan gelmiştir ama elindekini hesapsız harcamaktan çekinmez. Hesabını kimsede bırakmaz. Zengini, eğitimliyi daha bir haz eder. Çok iyi rol keser. Sen anlat dur, ilgisini çekmemişse konudan konuya atlar geçer. Anamın eli çabuktur, aynı anda iki – üç işi bir arada görür. Yaşı gereği tekrarlardan usanmaz. Başkasının yaptığını affetmez, unutmaz. Ama kendi yaptıklarını çok çabuk unutur.

Eşim hassastır, kolay incinir. Benim üzülmemi hiç istemez. Saygılıdır. Neşelidir. Çok çabuk iletişim kurar. Eli açık, sofrası boldur. Her şeyi öğrenmek ister. Çalışkandır. Cesaretlidir. Disiplinlidir. Temizliğe aşırı düşkündür. Çocuklarımız üzerine adeta titrer. Zevkli giyinir. Hizmet etmeyi sever. Eşim sabırsız, tez canlıdır. Hava atmayı sever, küçük abartmalardan keyif alır. Yapılan iyiliği hiç unutmaz, kötülüğü her fırsatta hatırlatır.

Ömürleri uzun olsun, başımızdan, yanımızdan eksik olmasınlar ama, iki kadın arasında ( bana göre uzun bir süre) kalmak, Dünya’nın en zor işi imiş...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Annenizin ellerinden öpüyor eşinize sevgilerimi yolluyorum. Biliyormusunuz her ikisinin de bazı özelliklerini taşıyorum her nedense:) Selam ve saygılarımla...

gülriz 
 09.03.2011 19:32
Cevap :
En büyük insan erdemi hoşgörüdür...!  25.03.2011 0:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 271
Toplam yorum
: 141
Toplam mesaj
: 42
Ort. okunma sayısı
: 693
Kayıt tarihi
: 13.10.07
 
 

1959 Sinop Bektaşağa Köyü doğumluyum. Yaşamda, anlaşılacak bir şeyi olanlara ve bunu öğreti yapan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster