Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

canan öztanık temiz

http://blog.milliyet.com.tr/evc

31 Mayıs '07

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
2410
 

İki kişilik yalnızlık

Kitabın adı iki kişilik yalnızlık. Yazarı Sinan Akyüz. Uzun zaman elim gitmedi kitaba. Sebebi hayatımızın artık ikili ilişkiler üzerine kurulmuş olması. Kadın erkek ilişkilerini kaleme alan ve kitabında da bu konuyu ele almış bir yazar olarak biraz tereddüt ettim almakta.
Ama konu itibariyle edebi anlamda kelime zenginliği göz önünde bulundurulmadan, tema ön plana çıkarılarak yazılmış bir kitap.
Gerçek hayatta olayın gerçekleşip gerçekleşmediğini net olarak bilemedim, ama okurken bir bilim adamının nasıl olup ta kendini bu durumlara sokabileceğini hayretler içerisinde takip ettim.
Romanda çok konuşan ve sürekli evde huzursuzluk çıkaran biri gibi gösterilen kadın aslında bir çok insana nazaran çok sabırlı ve dayanıklı bir karakter sergiliyor.Ve kocasının hayatında yaptığı radikal gelişimlere karşı her şeye rağmen direniyor.
Yazar bu kitabında günümüzde yaşanan başka bir dramı anlatıyor aslında.Aşkla başlayan bir ilişkinin zamanla yıpratılarak yok edilişini ve kişilerin zamanla nasıl değişebildiklerini.
Günümüzde kadınların bir çoğu çocukları için evlilik içinde yaşadıkları bir çok sorunu kabul ederken kendi içlerinde yalnızlığa terkediliyor.Ve böylece aynı evin içinde ikili yalnızlıklar başlıyor.Yani evlilik içeri aşk dışarı durumu başgösteriyor.
Türkçeye çok hizmet vermeyen bir kitap olsa da şaşırtıcı, okurken insanı kimi zaman hüzünlendiren kimi zaman sinirlendiren bir kitap. Sonu ise gidişatın vehametine hürmeten hüzünlü bitmiş... Hala ilişki kitaplarından bıkmadım diyenler için iyi bir seçim.
Herkese iyi okumalar...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aynı başlıkta farklı şekilde anlatmışız iki kişilik yalnızlığı, hoş bir sürpriz oldu benim için:) Bahsettiğiniz kitabı biliyorum ama okuyamadım henüz. Sevgi ve selamlarımla.

Doğa 
 31.05.2007 16:14
Cevap :
:) evet ilginç bir tesadüf olmuş.ilginize teşekkürler.selamlar...  31.05.2007 16:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 534
Kayıt tarihi
: 23.05.07
 
 

Bir çok basın yayın organında yazarlık yapmaktayım. Kitap piyasasina çıkarmış olduğum 4 romanım v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster