Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Nisan '11

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
377
 

İki kızgın kadın

Görev yerim Adapazarı'ndaydı. Eşimin ailesi Kdz.Ereğli'de oturuyorlardı. Birkaç yıl önceydi, Adapazarı'ndan şahin marka biraz eski model bir araba kiraladım, çocuklarla beraber Ereğli'ye gittik. Döneceğimiz gün amcamın oğluyla haberleştik, sahilde buluşacaktık. Arabayı kayınvalidemin Orhanlar mahallesindeki apartmanlarının önüne park etmek istedim, ancak yolun sağı solu arabayla dolmuştu. Yolun yukarısına doğru devam ettim ve boş bir alana park ettim. Yolun kıyısında üç beş tane tuğla gelişigüzel dizilmişti, herhangi bir yazı yoktu ama garaj önü olabileceğini tahmin etmiştim. Görüşmemiz yarım saat civarında olacağı için arabayı buraya park edip, sahile indim. Sonra da çocukları alıp Adapazarı'na dönecektim. Araba 54 plakalıydı. 

Arabamın yanına geldiğimde bahçede iki kadın, tahta barakanın kapısını açmışlar, içinde mersedes marka araba, bana kızgın kızgın bakıyorlar. Biri elindeki kontak anahtarını sallıyordu. 

Sataşma başladı, hasta olsa bu araba nasıl çıkacak, niye kapının önüne park ettiniz. 

Ben de, kapıda yazı yok o kulübe köpek için de olabilir dedim ama yine de özür diledim. Özürümü önemsemediler, sözlü sataşmaya hiç de nazik olmayan bir uslupla devam ediyorlar. Aslında arabama binip çekip gidebilirdim. Görevimiz gereği hep saygılı muameleye çoğu sahte de olsa muhatap olduğum için azarlanmaktan sanki hoşlanmıştım. Plaka 54 ama ben Adapazarı'lı değilim. 

Kadınlardan biri hiç söze karışmadı, oturdukları apartman da özelliği olmayan 30 40 yıllık bir apartman, sıradan bir mahalle apartmanı. Kadınlar ise modern görünüşlü ama görgüleri nedir, kültürleri nedir, eğitimleri nedir bilmiyorum. Yabancı, boylu poslu, güçlü bir adamla resmen kavga edebiliyorlar. 

Olmuş ile ölmüşe çare mi var, olay gerçekleşmiş, bunu ağız dalaşıyla nereye vardırabilirsiniz. Yetkili bir merci versin cezamızı çekmeye hazırız. Erkekleri olsa başka türlü konuşurdum ama onlar da yok. 

Özel araba garajı olan yerlerde uyarı yazıları oluyor, 'Garaj kapısıdır, lütfen park etmeyin' diye. Bunların kapısında böyle uyarı yazısı da yoktu. 

Yine de ben kendilerine teşekkür ediyorum, o kadar söylenmelerine rağmen, bir küfür, aşağılayıcı bir ibare, bir argo kelime kullanmadılar. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 491
Toplam yorum
: 350
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 218
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster