Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mayıs '12

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
214
 

İkinci bir emre kadar kürtaj ve sezaryen yasaklanmıştır!

İkinci bir emre kadar kürtaj ve sezaryen yasaklanmıştır!
 

Türkiye herhalde en çok gündemi değişen ülkeler sıralaması olsa birinciliği kimseye kaptırmazdı. “Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete!” derdi rahmetli babaannem bugünleri değerlendirebilseydi eğer.

 

Yaşananları düşününce adeta düşten uyanmışçasına “Yuh artık bu kadarı da olamaz!” deme gereksinimi duyuyor insan, demiyorum!

 

Madem liberal ekonomi, madem arz ve talep belirliyor her şeyi; Sezaryen parasıyla değil mi isteyen normal doğum isteyen sezaryen yaptırsın birader. Memlekette onca sorun varken sezaryen/kürtaj tartışmaları da neyin nesi. Sağlık Bakanlığı verilerine göre sezaryen doğumların artmış olması eğer ekonomik gerekçelerle engellenmek isteniyorsa dayanaksız çünkü normal doğum sezaryene göre daha pahalı. O zaman gerekçe ekonomik değil herhalde felsefi nedenleri var. Var ki dindar/kindar nesil tartışmalarının gerisindeki felsefe hayatın her alanına el atacak/düzenleyecek!

 

 

Parasıyla/sosyal güvencesiyle değil mi kardeşim. Vekilin mutluluk çubuğu taktırması sorun değil de vatandaşın nasıl doğum yaptığı mı geriyor bu politikacıları. Hiç mi normal doğuma zorlandığı için ölen anneler, ölen ya da sakat kalan çocuklar sizi ilgilendirmiyor. 

 

Birde nur topu gibi kürtaj krizimiz oldu iyi mi? “tecavüz edilse de kadın doğuracak” mış, “devlet bakar” mış. Pes yani çocuğunu doyuramadığı için intihar eden anne Uganda da mı yaşıyordu? Vatandaşına doğru dürüst refah sağlayamamışsın, çocuklar sağlıklı beslensin diye süt dağıtmayı bile beceremeyip eline yüzüne bulaştırıyorsun. Çalışandan emekliden katkı payı altında milyonlarca lirayı adeta gasp edercesine alıyorsun! İş kala kala tecavüz edilen kadının çocuğu doğurmasına mı kaldı!

 

Emriniz olur!

Aklı/bilimi/insanlığın birikimini yok sayalım!

Açıkça “Dinen caiz değildir!” deyin diyeceğim de, din konusunda uzman olanlar da belli koşullarda kürtaja karşı çıkmıyor.

...

Uzatmayayım.

On yılda  10 bin 773 işçi ölmüş  haberiniz var mı?

Her gün 5 kadın öldürülüyor!

Tutuklu 600 öğrenci!

Atanamayan 3 yüz 50 bin öğretmen!

Memur maaşları on yılda % 33 erimiş!

Gazeteciler hapiste, dışarıdakiler de iktidarı eleştirdi diye işten atılıyor!

....

İyi haber yok mu, var! Çamlıca tepesine dev cami yapılacakmış. Bu dünyayı yaşanılır hale getiremedik bari öbür taraf kurtulsun, kurtulsun da bu seçmenden oy almaya yarar da, ya ötesi.

...

Ne demişti babaannem, “Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete!”, nokta.

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 128
Ort. okunma sayısı
: 795
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster