Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Temmuz '16

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
102
 

İkinci Hayat Çizgim

Bugün koştur koştur işe yetişmeye çalıştım, erken gidip erken çıkacaktım oysa planımca. Herşey planlıydı saat 6 da uyanıldı gyinildi sporlar, servissiz erken işe gidilecek pozisyonda minibüs beklemeye konuldu, ama birşey unutulmuştu kısmetin önüne geçemezdi, hayırlısı olurdu her zaman merve bunu unutmuş olmalı tabii.

Velhasıl işe geç kaldım, zaten kalcağımı anlayınca kendimi de rahatlattım, sakinleş diye. Çünkü bazı şeylerin önüne geçilmiyordu, ters gittimi gidiyordu. İyi ki de gitmiş, işle alakalı bir sıkıntı varmış zaten erken gidip erken işimi bitiremeyecekmişim. Bunu anlatmamın sebebi şu ki, aslında biz bazı olaylarda sanıyoruz ki şer var, oysa ki öyle değil aslında sebebi olan şeyler bunlar, ama bunu sonradan anlıyoruz. Çok rasgeldi böyle olaylar. 

Bu ara hayatım baya değişiklik halinde. Hani öyle birşey oldu ki hepsi bir anda tak tak tak. Ama güzel oldu hatta şimdi oldu işte, heh tamda bu dedim. Tabi eski alışkanlıklar var ama çok bağlanan birisi olmadığımdan yenilere kolay ayak uyduruyorym, lanet olsun içimdeki insan sevgisi.

Bazı insanlar da o kadar egolu ki, elde edemedikleri ya da hep elde ettikleri düzen bozulunca savunma, koruma gereksinimi yaparak o kişileri çevrelerinden uzaklaştırıyorlar, onlara çok üzlüyorum ya. Sanki kaçacaklar o şekilde, öyle sanıyorlar fakat kötülük peşlerinde, kıytırık insan mücadelesi, küçük hesaplar en ezik durumlardan biri oysaki.

Yeni kişilere gelince hayatımda, hepsi çok mükemmel insanlar, eskilerin yerini tabiki kimse alamaz derler ama, bal gibide alır yani hatta söke söke alır, kimse kimseyi kandırmasın. Güzel oldu böyle cidden, uzaktan umduğumdan daha iyisi oldu yeni insanlar, son bir ayın en güzel hediyeleri onlar.

Bu aralar hayat çizgim sanki ikinci kez çizildi, yaşadığım ortam değişti hem, hergün gördüklerim yok artık, nereden minibüse biniliyor onu bile yeni öğreniyorum. İşyerinde yeni insanlarlayım, çok gülüyoruz, cidden double eğlence oldu bana yenilikler. Yeni bir tatil ay sonunda beni bekliyor üstüne üstlük. 

Doya doya yaşıyorum dostlukları, arkadaşlıkları, seviyorum bunları, güzel şeyler, hayat bunlarla anlamlı. Gülmek, paylaşmak, bu ara dolu dolu yapıyorum bunları eksikler düzeliyor, aralar kapandı gibi, eksikler her zaman vardır ama ben yine elimden gelenin en iyisini yapıyorum her zaman, çok seviyorum hayatımdakileri, ilk defa bu kadar kusursuz herşey, maaşallah.

Babam geldi il dışından özlemişim, eve gelince elimde kahvemle internette gezinmek ya da yazmak, sevdiğim insanlarla vakit geçirmek, aileyle bir masa etrafında toplanmak, sorunsuz ve tartışmasız ale hayatı, anneyle kavga etmek ve kavga ederken onu izlemek sevmek onu...

Güzel şeyler, gülümsemek hele. En çok yaptığım şey. Bir de dinlemek, lise de dinleyemem ben,laf anlatamam çocuklara, ben öğretmen olamam derken şimdi dinliyorum çok çok. Çünkü dinlemek bazen olgunluktur, bazen de düşünmeni sağlar tarafsızca, kendini içinden eleştirirsin.

Bunları saçsapan neden yazdım bende bilmiyorum açıkçası, sadece yazmak istedim. Hayatın karşıma çıkardığı güzellikleri söylemek istedim, şükür etmek belki. Tanrı hepimizi korusun, onu sevelim, o farklı, içimizde ne varsa bize getirip önümüze koyuyor, al diyor senin. Sen istedin bunu diyor, şaşırıyorsun ama ben içimden dilemiştim sen nasıl duydun? Nasıl olur ki diyorsun, ama oluyor işte teşekkürler sana binlerce kez verdiklerin ve vereceklerin için şimdiden sonsuz teşekkürler, minnettarım sana.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 48
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 140
Kayıt tarihi
: 22.05.15
 
 

İstanbul Üniversitesi, Bankacı, Gezgin.   Bende yazınca rahatlıyorum ne yapayım. Beni de böyle yara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster