Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '20

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
81
 

İKİZLER BURCUNDA AY TUTULMASI

İKİZLER BURCUNDA AY TUTULMASI

30 Kasım 2020 Pazartesi günü Türkiye saati ile 12:29 ‘da İkizler burcunun 8 derecesinde bir Ay tutulması gerçekleşecek.

Her Ay tutulması aynı zamanda birer Dolunay’dır. Dolunay enerjisi tamamlanma enerjisini ifade eder. Her bitişin bir başlangıç olduğunu düşünürsek bir kapının kapanıp yeni bir kapının açılması olarak da düşünebiliriz. Ay tutulmaları, Dolunay enerjilerinin çok daha güçlü halidir.

İkizler burcunda oluşan bu tutulma: İletişim, haberleşme, ticaret, zihinsel faaliyetler… gibi konuları kapsamaktadır. Esas itibariyle doğruluk, dürüstlük ve açık iletişim isteyecek bizlerden.

Tutulmadan en çok etkilenecek burçlar: Başta ikizler burcu olmak kaydıyla, yay burcu, başak burcu, kova burcu ve terazi burcu olacaktır. Toprak (oğlak-boğa-başak burçları) elementi ve Su (yengeç-akrep-balık) elementi burçları biraz daha zorlanacaktır bu tutulmada.

Tutulmanın etkisi yaklaşık olarak 6 ay sürmektedir. Sizi etkileyecek hayat alanlarında bunu bu şekilde değerlendirirseniz daha kolay yol alabilirsiniz.

Tutulma zamanlarında gökyüzüne bir çentik atıldığını düşünün ve sonrasında bu dereceye gelen gezegenler o enerjiyi tekrardan aktive edecektir. 8 derece İkizler burcuna tutulmadan sonra ilk gelecek gezegen 17 Mart 2021 tarihinde Mars olacak. Mars’ın mücadeleci enerjisini de düşünürsek bu süreçte tutulmanın etkilerinin yoğun bir şekilde aktif olacağını söyleyebiliriz.

Burçlar bazında hangi hayat alanlarıyla ilgili etkiler olacağına gelecek olursak;

YÜKSELEN KOÇ VE KOÇ BURÇLARI

Tutulmayı 3.ev konularından alıyorsunuz. Yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınız, çocukluk arkadaşlarınız ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Araba alım-satımı  gibi bir gündeminiz varsa yine bu dönemde  değerlendirebilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA VE BOĞA BURÇLARI

Nakdi kaynaklarınızı temsil eden 2.ev alanından alacaksınız tutulma etkilerini. Para akışınızla ilgili bir takım düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Kredi kartı, kredi borcu, vergi-sgk borcu gibi gibi biriken ödemeleriniz varsa bu dönemde tüm bunları çözmek için plan ve programlar yapabilirsiniz. Yatırımlarınızı gözden geçirip yeni yatırım alanları bulabilirsiniz. Sizler zaten kolay kolay riskli işlerin içinde yer almazsınız ama bu dönemde biraz daha özenli davranmak sizin için kurtarıcı olacaktır.

YÜKSELEN İKİZLER VE İKİZLER BURÇLARI

1.Evinizde oluşacak olan bu tutulma en çok sizin kendinizle ilgili olacaktır.  Fiziksel, ruhsal ve zihinsel alanda kendinizi yeni baştan yaratabilirsiniz. Bu uzun bir süreç acele etmeden adım adım ilerlemek size iyi gelecektir. Yeni bir spora, eğitime ya da ruhsal gelişiminize katkı sunacak kişisel gelişim alanında çalışmalar yapıp, danışmanlıklar alabilirsiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ VE YENGEÇ BURÇLARI

Bilinçaltınızı temsil eden alanda oluşacak bu tutulma, hayatınızda gizli saklı konuları gün yüzüne çıkarabilir, korku kaygılarınız tetiklenebilir bu süreçte yine sizler için geçmişiniz, anılarınız çok kıymetlidir. Geçmişe gidebilir eski kalp kırıklıklarınızı tekrar hatırlayıp üzülebilirsiniz. Mümkün olduğunca bu duyguda çok uzun kalmamaya çalışın. Sağlığınıza da özellikle bu süreçte dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Sağlık konusunda hassasiyetinizin oluşacağı bir dönem.

YÜKSELEN ASLAN VE ASLAN BURÇLARI

Tutulma enerjisiyle birlikte sosyal çevreniz genişlemeye başlayacaktır. Süreç her ne kadar buna uygun olmasa da gerekli önlemleri alıp sosyalleşebilirsiniz. Yeni bir derneğe üye olabilir, sosyal sorumluluk projelerinde yer alabilirsiniz. Bu alan umutlar ve hayallerle de ilgilidir. Yeni plan ve projeler geliştirebilirsiniz. Size de önerim acele etmeden adım adım ilerlemeniz olacaktır.

YÜKSELEN BAŞAK VE BAŞAK BURÇLARI

Kariyer alanınızda artık bir tamamlanma sürecine girmiş olacaksınız. Çok çalıştınız ve çabaladınız artık hasat zamanı gelmeye başlıyor. Yeni iş başlangıçları olabilir. İşyerinizde terfi alabilir, bölüm değişikliği yapabilirsiniz. Kendi hayat alanınızla ilgili hangi konu sizi temsil ediyorsa bu sürecin zaman alacağını bilerek hareket etmeniz size iyi gelecektir.

YÜKSELEN TERAZİ VE TERAZİ BURÇLARI

Yeni yerler keşfetmek, rutinlerden çıkıp biraz daha özgür olmak isteyeceğiniz bir sürece girmektesiniz. Bu anlamda yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenebilirsiniz. Hayatta bulunduğunuz yeri sorgulayabilirsiniz. Gerçekten de burası benim olmak istediğim yer mi diyebilirsiniz. Kendi hayat yolunuzu bulmanız için bunlar çok güzel sorgulamalar sadece acele etmeden adım adım ilerlemek size iyi gelecektir.

YÜKSELEN AKREP VE AKREP BURÇLARI

Ortaklı kazanımlarınız, borçlarınız, kredileriniz… konularında yeni bir düzen içerisine girebilirsiniz. Ameliyatlar bu dönem yine gündeminize gelebilir. Spiritüel konular her zaman ilginizi çekmiştir bu dönemde bu konularla ilgili araştırmalar yapmak, kitaplar okumak isteyebilirsiniz. Kendi keşif yolculuğunuza çıkabilirsiniz.

YÜKSELEN YAY VE YAY BURÇLARI

İkili ilişkiler, evlilik evinizden bu tutulmanın etkilerini alıyorsunuz. Karar aşamasında bir ilişkiniz varsa bu dönemde artık netleşecek ve ona göre hayatınızı yeniden kurma, düzenleme yoluna gidebilirsiniz. Yine ortaklı bir işiniz varsa ya da kurmayı düşünüyorsanız karar verme ve harekete geçme zamanı olacak sizler için.

YÜKSELEN OĞLAK VE OĞLAK BURÇLARI

Bu süreçte her şeyden önce sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Sizin için hassas bir dönem. İşyeri çalışma ortamınızda yeni düzenlemeler olabilir. Günlük rutinlerinizi değiştirecek yeni bir düzen kurabilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA VE KOVA BURÇLARI

Aşk evinizi hareketlendirecek bir tutulma yaşayacaksınız. Yeni bir aşk gelebilir. Çocuğu olan bir Kova burcuysanız çocuklarınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Yeni bir hobi edinebilir ve kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.  Şans oyunlarında şansınızı çok fazla zorlamayın derim.

YÜKSELEN BALIK VE BALIK BURÇLARI

Ev ortamınızı değiştirebilirsiniz. Taşınma, ev alma-ev satma gibi bir gündeminiz olabilir. Ev dekorasyonu yine bu dönemde yapabileceğiniz işler arasındadır.

 

 

 

 

 

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 104
Kayıt tarihi
: 23.10.20
 
 

Astrolojik danışmanlıklar ve eğitimler vermekteyim. Edindiğim deneyimlerden, Astrolojinin muazzam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster