Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ağustos '21

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
29
 

İklim Değişikliği Bölgesel

Eğer buysa kötünün iyisi diye sevinebiliriz.

Ya tüm dünyayı aynı anda etkilese ne yapar nerde kalırdık?

Dünyanın bir yerlerinde bir şeyler oluyor zorlanıyor çaresiz kalıyoruz ama mücadele şansımız yine de oluyor.

Şimdilik böyle, gelecekte nasıl olur bilmiyoruz.

Yani şimdi yazdı, sıcak iklimlerin tamamında küresel ısınmaya bağlı değişimler beklenirdi.

Ama öyle olmadı küresel ısınmaya bağlı orman yangınları arttı ama bazı sıcak iklimlerde bir şey olmadı.

Bu durum küresel iklim değişikliğinin dünyanın her yerini aynı anda ve aynı oranda etkilemeyeceğini gösterdi.

Gelecek zamanlarda ısı arttıkça dünyada daha başka iklim olayları meydana gelecek; ama bu her yerde olacak anlamına gelmez.

Bu da gezegende yaşayanlara mücadele şansı yaratır.

Belki ısı henüz düşük olduğu için böyle.

Önümüzdeki yıllarda ya da bundan sonra hep aynı yerlerde aynı olaylar olacak endişesi taşıyorum çünkü iklim değişikliğinin geldiği nokta bunu buralarda yaptı.

Dünyanın farklı yerlerinde değişim izlendi mi ona bakmak lazım.

Yine önemli; Güney yarımküre küresel iklim değişikliğinin dışında kalabilir. Sera etkisi doğruysa yaşam daha çok kuzey yarımkürede olduğu için ozon tabakasının delinmesi de burada olabilir.

Şahsıma ait bir fikir olarak insanoğlunun evrende değişiklik yaratacak gücü yoktur, gezegenlerdeki değişimler bizim dışımızdadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar Kerim Bey. Evet bu konu bizim işimiz değil, ancak bizler de tüm yaşanan olumsuzluklardan etkilenince ister istemez her şey burnumuzu sokuyoruz işte. Selam ve saygılarımla.

Recep Altun 
 27.08.2021 22:48
Cevap :
İnsanlar pek katılmadılar ama ben düşüncemin arkasındayım. Dahası hep kötü senaryo yazılıyor. Çocuk doğarken de kanama filan oluyor. Yaşadıklarımız bu olabilir. İklim değişikliği ortaya yeni bir dünya çıkarabilir. Geniş düşünce dünyanızla yazılarıma gerçekten anlam katıyorsunuz.  05.09.2021 9:24
 

Boş teselliler... Kriz küreseldir.

İsmail Hakkı CENGİZ 
 18.08.2021 6:48
Cevap :
KRİZ KÜRESEL DOĞRU AMA ETKİLERİ SANKİ BÖLGESEL.  29.08.2021 15:39
 

Merhabalar Kerim Bey. Uzun zamandır buralarda yoktum. Zaten buraya gelince sayfasını ziyaret edip, son paylaşımını okuyarak yorum yazdığım ilk ve son blogcu sizsiniz. Bahsettiğiniz konuyla ilgili hiçbir bilgi birikimim yok. Ben de bazıları gibi sadece kulaktan duyduğum ve internette yalan yanlış dolaşan bilgi kaynaklarından edindiğim bilgilerden öte bir şey yok. Ancak, üzerinde yaşadığımız gezegeni çok hor kullandığımız ve zarar verdiğimiz konusunda edindiğim bilgilerin doğru olduğu kanaatindeyim. İklim değişikliği ile ilgili doğrudan insanoğlu herhangi bir halt yapamaz ancak, işte o bazı tehlikeli gaz salınımları vs şeylerle dünyamızın çevresindeki koruyucu tabakalarda delikler açıldığı ve açılan bu deliklerden sızan zararlı ısı ve ışıkların da dünyaya zarar verdiği gibi bilgiler var. Yanan ormanlar sonucu oluşan zehirli gazlar nereye gidiyor? Dünyamızı çevreleyen tabakalara zarar veriyor öyle değil mi? Paylaştığınız konu güncel ve gündemde yerini almış bir konu. Kaleminize sağlık.

Recep Altun 
 13.08.2021 1:12
Cevap :
Ben de sizin yorumlarınızı önemsiyorum çünkü aklı başında şeyler söylüyorsunuz.Konunun uzmanı değilim sadece düşüncelerimi yazıyorum.Fakat bu sera gazlarıyla ozon tabakasının delinmesi bana pek inandırıcı gelmiyor.Bu gazlar rüzgarla dünyayı saran devasa genişlikteki atmosfer tabakasının her yanına dağılıyordur herhalde ve bu etkisini azaltır. Sonra eski zamanlarda bunlar hiç mi olmuyordu? Yani herkes diyor ama benim kafamda soru işareti var.Bu kadar geniş bir boşlukta ne bileyim yani...Delik diyorlar bir de üstelik...Hani tabakayı inceltiler denilse...Öte tandan ozon tabakasındaki delik olduğu iddia edilen yerin kendi kendini onarmaya başladığı söylentileri var.Yani bence bu bizim işimiz değil gibi geliyor bana.  18.08.2021 12:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6086
Toplam yorum
: 15070
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster