Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mayıs '17

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
80
 

İktidarsızlık üzerine

İktidarsızlık üzerine
 

Tabudur ve hakkında da pek konuşulmaz. Fakat bu konsept içinde olan/olduğunu sanan ve toplumun bakış açısı nedeniyle sorunlarını dile getiremeyen insanlar vardır.

Varlığımıza yönelik olanlar dışında olmazsa olmaz bir ihtiyacımız yoktur. Evet, iktidarsızlık kötü bir şeydir; ama olmazsa olmaz bir şey değildir. Cinsellik ya da çocuk hayatın güzelliklerinden sadece ikisidir.

Cinsellik ve çocuk olmadan yaşanabilir ve böyle yaşayan insanlar vardır. Hem de iktidarsız falan olmadıkları halde.

İktidarsız nasıl olunur bilmiyorum, bir kaza ya da hastalık hali olabilir diye düşünüyorum. Cinsellik yaşamış, çocuğu var ve işte belli bir yaşta/yaştan sonra rahatsızlık/ya da yaşlılık sonucu yaşanan durumlar iktidarsızlık sayılmaz. Hiç bu duyguyu tatmamış kişiden konuşuyoruz.

Bir şeyi biliyorsanız (daha önce yapmış, görmüş, alışkın) istersiniz, bilmiyorsanız sorun değil. Yani vücut bildiğini/alıştığını arar. Hiç görmemiş olsanız aklınıza bile gelmez. Ama böyle bir dünyada zor tabii ki. Yinede kendini böyle bir hayattan izole eden bazı kimselerin seksi aramadığı söylenir.

Gerekçesiz iktidarsızlık (yani faal iken) zor olur ama ileri yaşlarda zaten beklenti azalır.

Asıl sorun cinsellik yaşayamama değil toplumun bakış açısı nedeniyle rencide olmadır. Toplum iktidarsızlığı sağlık sorunu olarak görecek kadar bilinçli değildir, onur kişilik gibi hususlar devreye girer. Bu nedenle konu zaten tabudur.

Bu rahatsızlığı olan kimseleri ve kimlerin böyle bir durumu olduğunu bilemeyiz. Tekrar ediyorum belli bir süre belli bir nedene dayalı durumlar iktidarsızlık sayılmaz. Hastasın ya da yaşlısındır zaten biraz normaldir.

İktidarsızlık erkeklere özgü bir durum ve bildiğim kadarıyla binde on binde birçok özel durumları olan (yaşı uygun, kendi istiyor ama cinsellik yaşayamayan)kimseler. Bir şekilde hayatları devam ediyordur.

Sonuçta iktidarsız olmayıp da iktidarsızlık yaşayanlar da var. Hayatın başka yönlerini öne çıkarmak gerekiyor. Ayrıca böyle de olunsa başka şekillerde duygusal tatmin yolları olabilir.

Sanki kabul edilemez bir şeymiş gibi görünüyor ama hayatın öyle güzel yönleri vardır ki cinsellik sizin için hiçbir şey ifade etmez. Yaşamınızda neyi öne çıkardığınız önemli. İnsan isterse hiç böyle bir sorunu yokmuş gibi de yaşayabilir. Sonuçta ölümcül hasta değilsiniz.

Zaten toplumda böyle bir sorun yokmuş gibi bir hal var. Yani çok rahatsız edici olsa yansıma ve tepkilerini görürüz. İnsanlar hayatlarını düzene sokmuş, belli bir yol tutturmuş gidiyorlar. Benim şimdi böyle bir konuyu gündeme getirmeme gelince tabuları yıkmak, konuşulmadık bütün konuları konuşmak gerekiyor.

Sanki bu konuda herkes her şeyi biliyormuş gibi bir durum var; ben dâhil kimsenin bir şey bildiği yok.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

iktidarsızlık yaşayan insanlarda duygular ölmüyorsa kısırlaştırmada duygular ölür mü..yani o istek kaybolur mu..adam diyelim rahatsız sapık kısırlaştırma uygun görüldü..şimdi bu iyileşir mi..bi ara bunu da yaz..

savas barka 
 19.05.2017 8:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3683
Toplam yorum
: 11113
Toplam mesaj
: 281
Ort. okunma sayısı
: 686
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster