Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1128
 

İlâhî Düzene Müdahale Etmeyeceksin! Eden Bulur…

İlâhî Düzene Müdahale Etmeyeceksin! Eden Bulur…
 

“Profesör İ.A.Kuganov’un tahminlerine göre, SSCB’de 1917-1953 yılları arasında yaklaşık altmış altı (66) milyon insan öldürülmüştür. Vurularak ölmüş, işkence görerek ölmüş, açlıktan ölmüş, donarak ölmüş veya çalışma kamplarında çalışırken yaşamını yitirmiştir.  Bazıları da gerçek rakamın sadece kırk beş (45) milyon olduğunu söylemektedir. Kim bilir?

Bu iki rakama, İkinci Dünya Savaşı’nda ölenler dâhil değildir.

Bugün için (1998) Rusya Federasyonu’nun nüfusu yaklaşık olarak 150 milyondur. Komünizmin getirdiği bu hasarlar olmasaydı ve normal demografik eğilimle devam etseydi, şimdi nüfus yaklaşık 300 milyon olacaktı.”(1)

1917-1953, Lenin ve Stalin dönemi. 1924’e kadar Lenin, sonra Stalin... Lenin döneminde de Stalin zaten ikinci adamdı. Yani 45 veya 66 milyon (ortalamasını alırsak 55-56 milyon) insanın öldürülmesinden büyük ölçüde Stalin sorumludur.

Rusya’da bugün en büyük problem nüfusun azalmasıdır. 1998’de 150 milyon olan nüfus 2018’e geldiğimizde 143 milyona düşmüştür. Nüfusun azalma eğilimi sürmekte ve 2050’de Rusya nüfusunun 111 milyona düşeceği hesaplanmaktadır.

Ülkenin gelişebilmesi, topraklarının ve kaynaklarının korunabilmesi için Rusya nüfusunun asgarî 300 milyon olması gerekmektedir.17 milyon kilometre kare yüzölçümüyle Dünyanın en geniş topraklarına sahip olan ülkenin yöneticileri bundan dolayı panik halindedir. Ortalama ömür beklentisi erkeklerde 66, kadınlarda 77 yıl olduğu halde, emeklilik yaşını erkeklerde 60’tan 65’e, kadınlarda 55’ten 63’e çıkarmaya çalışmaktadırlar. Bu da Rus halkını isyan ettirmektedir.

Haddizatında, Rus halkının, Rus gençlerinin daha fazla çocuk yapmasının önünde bir engel yoktur. Fakat yapmamaktalar ve nüfus azalmaktadır.

Bunun elbette biyolojik ve psikolojik sebepleri vardır. Ki bunda 1917-53 arasında yapılan “büyük kıyım”ın büyük payı olduğu muhakkaktır. Biliyor musunuz, Stalin, yaptığı bu büyük kıyımla övünmüştür.

Eh, sen böyle korkunç bir kıyım/kırım yaparsan, torunların, daha doğrusu kendi soyun, ülken tabii ki yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Etme bulma dünyası!

x   x   x

İLÂHÎ DÜZENE MÜDAHALENİN DAHA BÜYÜĞÜ

İki yüz senedir insanoğlu, “ilâhî düzen”in daha önemli, daha büyük bir tarafına müdahale etmektedir: Doğaya, yerküreye!

Küreyi ısıtmakta, havayı, toprağı, suyu-denizleri kirletmekte, yeşili tüketip betonlaştırmaktadır. Bunu yaptığını 1970’lerde fark etti. Fakat yeterli tedbiri alamadı. Şimdi, dünya anormal yağışlarla-sellerle, anormal sıcaklıklarla-yangınlarla boğuşmaktadır.

Kömür-petrol tüketimini ve betonlaşmayı derhal kısıtlamazsa, yerkürenin, Rusya’nın düştüğü durumdan daha beterine düşmesi kaçınılmazdır.

 

Matilla, Özkan Sarı, Filiz Alev bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

O zamanlar Rusya'nın nüfusu ne kadarmış ki bu kadar ölmüş?

Kerim Korkut 
 13.11.2019 21:06
Cevap :
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin toplam nüfusu 300 milyon civarındaydı. Söz konusu ölüm rakamları de 25-30 yılı kapsayan ölümlerin toplamı.  14.11.2019 9:47
 

İnsanlık tüm tarihi boyunca yöneticilerinin zulmüne maruz kalmıştır. Bunun gerçek hesabı sanırım hiç tutulmamıştır. Son 20-30 senede Irakta, Suriyede, Afganistanda, Afrikada çoluk çocuk kaç kişi öldürüldü? Bilmiyoruz. Bildiğim tek şey demokrasinin kalesi ABD tarafından yanı başımıza en az 5.000 TIR dolusu ağır silah gönderildiğidir. Selamlar

Matilla 
 02.08.2018 19:09
 

Felaketin böylesine açık seçik, bu kadar gözle de görülür bir şekilde gelmesine karşın insanoğlunun halâ akıllanmaması nasıl açıklanabilir ve hangi akla sığar acaba?..!!

Filiz Alev 
 02.08.2018 16:04
 

Sayın İsmail Hakkı Cengiz; doğaya müdahale hakkında bir yerde okuduğumda hayrete düşüren bir bilgiyi buradan paylaşmak istedim.Bazı bilim adamlarının yaptığı araştırmaların sonucunda tahminlerine göre, Nuh tufanı denilen felaket o dönemin insanlarının Nükleer silahlarla aynı şimdiki zamanda olduğu gibi doğaya tabiata ilahi düzene müdahale ettiklerinin bir sonucu olduğunu öne sürüyorlar. Şu an ki tabi felaketlere ve insanların doğaya müdahelelerine bakıldığında tufanları selleri her türlü felaketi doğal karşılıyorum. Bu durumu en güzel özetleyen ayet Şura 30. Ayettir." Başınıza gelen her şey kendi ellerinizle ettikleriniz yüzündendir." Selam ve saygılar

Meryem Kadıoğlu 
 02.08.2018 14:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1414
Toplam yorum
: 4896
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1188
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster