Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ağustos '11

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
817
 

İlaç gibi kadınlar ve erkekler

İlaç gibi kadınlar ve erkekler
 

Daniel F. Gerhartz'dan bir adet diazem :)


Adını çok duyduğumuz ilaçlardan yola çıkarak genelleme yapacağım. Aspirinler, gripinler, antidepresanlar, antibiyotikler, diazemler vs. konu başlıklarımız olacak. Lafı uzatmadan hangi ilaçlar, hangi tür erkek ve kadınlarmış bir bakalım:

Aspirin: Herhangi bir hastalığı tedavi etmek için değil; geçiştirmek veya hafif ağrıları kesmek için her daim elimizin altında bulundurduğumuz ilaçlardan biridir.

Aspirin kadınlar: Doğaları gereği, geçici çözümlerin kadınıdırlar. Kökten çözmeye kapasiteleri yetmez. Eve gelen misafiri bisküvi çayla geçiştiren, evin görünen yerlerini temizleyip; dolap altları, raf araları gibi ayrıntılara girmeyen, yüzeysel düşünüp, geçici kararlar alan ama uygulayamayan tiplerin hepsi aspirin kadınlardır.

Zırıl zırıl ağlamaz, kukumav kuşu gibi düşünmez, başa bela olmazlar ama tam bir ayak bağıdırlar, hiçbir işin hakkından tek başlarına gelemez, gözünüz arkada kalmadan bir yerden bir yere gitmesine müsaade edemezsiniz. Ayrıca gözünüzü doldursalar bile gönlünüz de hep eksik bir yerler kalır. Hele beyninize hiç giremez, vazgeçilmeziniz filan olamazlar.

Geçici, kısa süreli ilişkiler için biçilmiş kaftandırlar. Bu yüzden aşk defterleri oldukça kabarıktır, çünkü kendilerine uygun erkek aspirini bulana kadar başka pek çok erkek tarafından denenmişler; daimi çözüm olamadıkları için arkaya atılıp geçilmişlerdir. En iyi yanları ilişki bittikten sonra bile dost kalabilmeleridir!

 

Aspirin erkekler: Al birini vur öbürüne. Yukarıdaki kadınların tam karşılığı tiplerin ta kendileri!

Parası olduğu halde herhangi bir malın orijinalini almak yerine, uydurma olanını tercih eden, kapının kilidini onarmak yerine arkasına sandalye dayayan, bakkalın veresiye defterinden ismi hiç silinmeyen, kredi kartının daima minimum ödeme tutarını ödeyen ve bu yüzden asla paçası borçtan kurtulmayan, geçici çözümler bulmada pratik zeka; fakat gerçek bir sorunla karşılaşınca idiota bağlayan tiplerdir.

Neşeli, konuşkan, az okuyan hatta hiç okumayan, başkalarından öğrendiği kulaktan dolma bilgileri tabu gibi savunan, lafta kodu mu oturtan, ama kendisine konunca lök diye oturan etliye sütlüye pek karışmayan erkekleri fark ettiğinizde bilin ki; onlar aspirindirler.

Her iki tip de hayatımızın bir noktasında mutlaka yer alırlar ve fakat hiç iz bırakmadan silinip giderler. Soluk yazan kurşun kalemler gibidirler; silgi kullanmasanız bile bir süre sonra kağıttan kaybolurlar…

Bir silik, bir keskin devam edelim diyor ve lafı diazemlere getirmek istiyorum. Pek çoğumuzun da bildiği gibi bu ilaç psikolojik tabanlı rahatsızlıklarda, nöbetlerde, kasılmalarda, doktor tavsiyesi ile alınan ve yeşil reçete ile satılan ilaçlardandır.

 

Diazem kadınlar: Hemen söylemeliyim ki; bir kere tanıştınız ve ahbaplığı başlattıysanız siz bittiniz demektir! Bunlardan birine denk gelip de bağımlılık yapmadan paçayı kurtarabilmeniz için, doğal bir bağışıklığınızın olması gerekir. Ya da Tanrı sizi korumuştur. Yoksa mümkün değil bu tiplerden kendinizi kurtaramazsınız!

Fiziksel özelliklerine bağlı olmayan, olağanüstü bir çekimleri, baştan çıkaran bir cazibeleri vardır. İki sözcük, bir bakış, yarım bir gülüşle bile etkisi altına alır, ‘bir daha, bir daha’ dedirtirler. Tam bir ruh emicisi ve yürek avcısıdırlar. Keskin bir bağımlılık, vazgeçilmez bir efsun ağının içine düşersiniz. İşin kötüsü ne o ağı görebilir, ne de görseniz bile kurtulmak istersiniz.

En kötüsü kendileri asla bağlanmazlar.

Diyelim ki bu tiplerden biriyle evlendiniz. Ne mi olur? Hemen söyleyeyim daha birinci ayda sıradanlaşırlar. Aspirinden bile beter bir ‘şey’ haline gelirler. Ne ev işinden anlarlar, ne de çocuk büyütmekten. Onların işi büyülemektir. Fakat sizin bağımlılık devam ettiği sürece sorun yaşamazsınız. Çünkü o kendine sağlam bir hizmetkar bulmuştur ve siz de hizmet etmekten derecesiz memnunsunuzdur. Ortalığı pislik götürmüş kimin umurunda?

 

Diazem erkekler: Hakikaten Tanrı bu tiplerden korusun! Bakışları da konuşmaları da derine nüfuz eder; beyninizin tüm çeperleri bunların etkisiyle dolar. Etrafında pervane olasınız tutar, “biraz daha biraz daha” demekten kendinizi alamazsınız. Sezgileri güçlü, anlayış kapasiteleri geniş, görünüşleri karizmatik, tam bir yere bakan yürek yakan tipidirler. Karaciğere iyi gelen Karacabey soğanı gibi şişim şişim şişinirler. Takım elbise içinde, sol elini pantolon cebine iliştirmiş, hafif gülümseyerek bakan ağır abiler; spor kıyafetlerin içindeyken yaylanmadan yürüyen (yoksa günah benden gider) tipler bunların arasından çıkar. Muhabbetlerine doyum olmaz. Bir konuşsun, bir daha konuşsun diye ağzının içine bakarsınız. Bırakın sorun çözmeyi, “Sorunların köküne kibrit suyu, çözülmese de olur anasını satiim” dedirtecek kadar aklınızı başınızdan alabilirler.

Sevgili hemcinslerim, siz siz olun sakın kapılmayın derim. Çünkü aynen kadın diazemler gibi erkek olanlarının da bağlanma özellikleri yoktur.

Fakat bir kadın diazem bir erkek diazemle denk geldiğinde gökten düşen elma, armut, ayva sayısının haddi hesabı yoktur diyeyim, gerisini varın siz hesap edin artık.

...

İlaçlar hastayken elzemdirler. Bu yüzden ilaç gibi dostlarımız olsun ama ömürlük ilaç bağımlısı olmayalım derim. Ne dersiniz?

 

Notcağızım: İlaç gibi kadın ve erkekler'e sizden gelecek tepkilere göre devam edebilirim :) Hattı zatında yazılmış durumdalar. Sadece eklemem gerekecek. Siz söyleyin, devam mı tamam mı? :)

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Biliyorum artık. Bazı şeyleri tanımlıyorsunuz ve herkes kendinin hangi gruba girdiğini anlamaya çalışıyor. Bu sefer de onu yapacak oldum :) sonra bi baktım her bir ilaçtan biraz var... O nedenle benden herhangi bir hastalığa bir ilaç olmaz ya da bir cacık olmaz :)) Belki de en iyisi dil altı alınan tansiyon ilacı olmaktır :)

Nilay Yıldırım 
 15.08.2011 13:52
Cevap :
Nilay'cım, olur mu allasen! Hiç, herhangi bir ilaç grubuna girer miyiz biz? Yani okuyan yazan üreten insana ne diyebilirim ki ben?! Sana, kendini bir çiçek olarak adlandır desem ve sen yasemin desen mesela, sen sadece yasemin olabilir misin? Gün olur, güle kesersin, gün olur yasemine. Kaktüs bile olacağımız tutar kimi zaman. Benim ele aldığım şu ilaç grubu çok bariz kişilikler. Yani bu özellikleriyle öne çıkan insanlar. Nerde olsa tanırsın onları. Onun gibi. Senin gibi rengarenk bir insan nasıl olur da bir ilaç prospektüsünde yer alabilir allasen :)) Öpüldünüz :) Ufaklıkları azıcık da ısırdım :) Sevgimle can.  15.08.2011 18:15
 

Aboovv, aboovvv, tabii ki devam...Vallahi çok hoş, boşuna dememişler, Denizli'nin kızı, tozu ve horozu diye...Diüretikler var, Hipoglisemizanlar, antihipertansifler...Yukarıdaki yazınıza göre şimdilik herhangi bir guruba giremedim, bakalım devamında ne olacak? Sonunda kendi kendimizi "tahlil" edeceğiz gibi. Selam ve sevgilerle...

Yurdagül Alkan 
 11.08.2011 17:15
Cevap :
:)) Çok teşekkür ederim güzel sözlerinize. Denizli'mizin bir tek TOZU bakii kaldı :) Kızları aşırı tozdan telef oldular, horozumuzun köküne kıran girdi :) Ama toz dersen, o biçim..! Bir de şu üç yıldır bitemeyen alt yapı hikayesi, öldürdü bizi öldürdüüüü! Şehri yakasım geliyor sık sık! Bir şey değil, adım Neron'a çıkacak, dişimi sıkıp dururum vallahi :)) Ne dediniz bu arada? Diüretikler, hipopotamlar mı? :)) Ne ki onlar? :)) O kadar, ayrıntıya girmeyeyim yafu :) Öldürceniz mi beni? Çok çok teşekkür ederim Yurdagül Hanımcığım. Var olasınız emi? Selamlar, sevgiler size.  12.08.2011 0:21
 

yeniden ...evet mevzuuya giriş olmuş usul usul...neyse ben de nedim'cesine bi giriş yapmış oldum...''sarımsak'' ne olacak peki...eski zamanlarda sefere çıkmazlarmış denziciler eğer yeterli miktarda sarımsakları yooksa....aklıma gelenlerden 2.si ve Kincisi buydu...çünkü sarımsak gibi -kadın,erkek- olanların mezarda biile çıkmaz kokusu diye duymuştum...accayip zevkli faydalı da olsa ağzından burnundan fitil fitil getirirlermiş...terlemeye bile korkarmışsın, Bilenallah !...gene de eyvallah...şimdilik...

nedim üstün 
 11.08.2011 12:56
Cevap :
Ama siz tetikliyorsunuz..! Hem tetikliyor hem de kafamdan geçenlere gönderme yapıyorsunuz! Aloo?! N'oluyoruz? Henüz klavyeden geçmemiş ve hatta pişmemiş bir fikri ulu orta yazmayalım lütfen! Alla alla ya :) // Ne biçim çemkiriyorum ama :)) Şaka bir yana da, hakikaten düşündüğüm ve ufaktan ufaktan bir projeye doğru beynimde pişirmeye çalıştığım bir konu; "kadınlar ve bitkiler." Sarımsak kadınlar ha?! Uf! Aman öte dursunlar! Onlar, her ne kadar pek çok konuda iyi gelseler bile, yaptığı iyiliği anında önüne koyanlar grubudur bence. Hani kokuyor ya o bakımdan :)) Kokutuyor yani. Len ne anladık o iyilikten! Tip olarak da, burnunda et beni, çenesinde kıvrılıp gitmiş siyah bir sakal ve az bıyıklı ablalar olsa gerektirler :))) Di mi?! :)) Tetiklemeye devam ediniz. Zaten benim beynim, atışmalara uygun çalışıyor. Biri ayak versin, ben gerisini getireyim tarzı :)) Çok teşekkür ederim değerli Şair Nedim. Var olasınız. Selamlar size ve Mersin'e geliyor. :)  11.08.2011 13:18
 

Siz yazınca konu dahada ilginçleşiyor. Benim sevgili dostum "Renie" ne ola ki?:)) Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 11.08.2011 12:50
Cevap :
Siz yorumlayınca da renkleniyor ortalık! Çok teşekkür ederim ve eyvah eyvah! Nasıl unutmuşum ortak dostumuzuuuu!? Pih! Yazzıklar olsun bana! Onu ihya etmem lazım ya. Renie unutulur mu?! Ama yazmamıştım. :( Yazmalıyım! Muhakkak! Allam ne çok yazılacak çıktı bir bilseniz. :) Fakat çok mutlanıyorum. Bir sürü öneri geldi. De... Şimdi renie tipler nasıldırlar acaba? Bir düşünelim, üstadım. Aklınıza bir şeyler gelirse, katkınızı beklerim. Çok teşekkür ederim, içten selamlarımla size ve İzmir'e.  11.08.2011 13:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 135
Toplam yorum
: 3783
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3111
Kayıt tarihi
: 23.07.08
 
 

Eğitim sürecinin bazı bölümleri Almanya ve İngiltere'de olmak üzere en son PAÜ'den eğitim uzmanlı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster