Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Temmuz '18

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
27
 

İlaçlarımı Unuttum

Ben şeker hastasıyım onun akrabası tansiyon da var. Elimde bir poşet ilaç onunla sağlığımıza kavuşmaya çalışıyorum. Şifa Allahtan bizde sebeplere sarılıyoruz.

Ben aslında ilaçlarımı çantamda taşıyorum. Ama son yağmurlarda taşımaktan vazgeçtim. Bu gün program değişti ve dışarıda yemek yedim. Tam çorbamı içiyordum ki ilaçlarım aklıma geldi. Artık geri gitmek zaman kaybı olacaktı. Gerçi şu ara şekerim yüksek değil. Ama yine de ilaçlarımı unutmak iyi değil. Gerçi öğlen de içebilirim.

Bunu biraz da şunun için yazdım. Şeker ve diğer hastalığı olanlar ilaçlarını yanından ayırmamalı. Arkadaşlar Uzmanlar diyor ki Türkiye'de Milyonlarca şeker hastası var. Ve maalesef durumlarından haberi yok lütfen açlık ve 3 Aylık Şeker değerlerinizi ilk fırsatta öğrenin. Erken teşhis önemli çünkü ileride organ hasarları başınızı sıkıntıya sokabilir.

Bu gün dışarıda çorba içtim tüm kaldırımlar işgal altında. Şimdi daha önce olduğu gibi Büyükşehire yazsam daha önce olduğu gibi boş kaldırımların resmini çeker gönderir. Herkes nerede ne olduğunu açıkça görüyor ve göz yumuyor. Yumsunlar bakalım. Ben yerel yönetimlere ve merkezi idareye hatırlatıyorum. Kaldırım işgallerini ileride önlemek için çok büyük zahmetlere katlanacaksınız önleyemezsiniz demiyorum. Ama o kadar kolay olmayacak. Bir iki ay önce bir polisimiz işgale itiraz etti ve öldürüldü. Benden hatırlatması. Eskişehir Belediye Başkanımız neredeyse öldürülüyordu. Yine İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıtaları kaldırım işgallerini önlemeye çalışırken saldırıya uğramışlardı.

Dilerim kaldırımların yaşlılar hamileler bebek arabalılar engelliler ve hepimizin olduğunu hatırlar ve kaldırımlarda rahatça yürürüz.

Salih Arıkan. Tel: 0506 514 96 93

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1156
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 64
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Karaba..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster