Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mayıs '13

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
461
 

İlahi ben... Bazen kendime gülüyorum.

İlahi ben... Bazen kendime gülüyorum.
 

Gerçekleşmeyecek hayallerim. Biliyorum gerçekleşmeyeceklerini, ama olsun. Yazarken de olsa oksijen teneffüs ediyorum sanki.

1. Büyükşehiri bırakmak, küçük, doğası güzel ,yeşil ve mutlaka su birikintisi olan  bir şehre yerleşmek.

2. İşi bırakıp tarım yapmak. ( Ancak buğday,ayçiçeği gibi zor ürünler değil de çilek gibi güzel kokulu ürünler, tıbbi ve aromatik bitkiler, izinli olmak koşuluyla haşhaş olabilir, ya da meyve yetiştiriciliği, zeytin de olabilir. ) Bir de çilek gibi pazarlaması zor ve çabuk bozulabilen ürünlerle ilgili şunu düşündüm: Derhal reçel yapmak.

3.Tarımsal ürünleri pazarlamak. (Evet, herhalde orada da para kazanmak zorundayım.)

4. Tarım yaparken tarım zararlılarıyla göz göze gelmemek. (Nasıl olacaksa bilmiyorum, ama hayal tarlasındayız. Arıdan bile korkan ben, nasıl olacaksa. Bu arada dedem, baba akrabalarım,dayılarım hep çiftçidir. Bunca zahmeti, o kadar takdir ediyorum ki, çiftçilerle ilgili bir yazı yazacağım. )

4.  Oğlumu oradaki iyi bir okula kaydettirmek. (Okul kaygısı hiç bırakmıyor peşimi)

5. Bağlarda bostanlarda yazmak. (Laptopu bir oraya bir buraya koya koya yazmak.)

6. Köpeklere alışmak. (Çok seviyorum ama korkuyorum, sanırım enerjik oluşları beni korkutuyor. Köyde olunca haliyle köpek olacak ve ben alışacağım.)

7. İnternet üzerinden sürekli tecrübelerimi yazmak. (Ve tabi okurlarımın sürekli benle ilgilenmeleri ve internet üzerinden organik tarımsal ürünlerimi pazarlamak, müşterilerin de kuyruğa girmeleri, köyde yaşam konusunda kişisel gelişim gurusu olmak.)

8. Kedilerle sorunum olmadığı için ve kedileri sevdiğim için kedi bakmak.

9. Bu arada nasıl olacaksa, eşimin ağzı kulaklarında, küçük şehirden çok memnun olduğunu söyleyip, bana nasıl olur da bunu daha önce akıl etmediğim için kızması.  :)) :)) :)) (Ben hayatta büyükşehiri bırakıp da tayin tayin gezemem, diyerek kendisi devlet memurluğuna ilgi göstermemiştir.  Bu derece İstanbul'u sevmektedir. Hatta ottan sudan o kadar hoşlanmamakta; tüm bu güzellikleri mangalla bağdaştırabildiği ölçüde fark etmektedir. )

10. Çok güzel ve tam istediğim gibi bir evim olması. Müstakil demiyorum bile.

11. Hayalim olan kitabı böyle bir ortamda yazmak ve yayınevlerinin basmak için kuyruğa girmesi.

12. Bir de kendimi, elimde goblen iğnesi ve iplikleri, asma çardağının altında, önümde bir desen; öyle hayal ediyorum. Çocuğum da yanımda.

Ben galiba gerçek hayattan kaçıyorum. 

İlahi ben.

Bazen gerçekten  kendime gülüyorum...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merve hanım..espirili yaklastım bir onceki yorumumda..sakın yanlıs anlamayın..bilginiz olsun..yazınız cok guzel..

Aydın ADAM 
 29.05.2013 16:48
Cevap :
Hiç yanlış anlamadım. Saygılar..M.S.Onur  29.05.2013 19:48
 

Herşeyi arzu ettiğiniz gibi gerçekle buluşturmak isteğiniz ne güzel!İnsanı rahatlıkla özendiren duygu yüklenmiş bir gücünüz var.Sonsuz olana hayallerinizi serbest bırakmanız da bir başka hüner...Unutmayınız ki gerçek olan da hayalerin kapısından geçer...Başıboş bırakılan rüyalar da bir gerçeğe tutunur mutlaka zamanla; başlarda ıstırap verse de, coşku ve bir o kadar da sevinç verir insana sonuçta.Neyden kaçarsanızsa,kaçtığınız şeyin daha iyisine ulaşacağınızı da unutmayınız lütfen...Güzel bir çalışma,sayın Onur. Tebrikler.

Abbas Oğuz 
 29.05.2013 1:34
Cevap :
Mrb. Şimdilik biraz uzak da görünse, belki bir gün herkes benim reçellerimi yer. Ve büyükşehirler bu kadar keşmekeş oldukça, çok hayaller kurar insanoğlu. Kimbilir, belki benim hayatıma da bir gün mucize uğrar ,hayallerimi gerçekleştiririm. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgiler..M.S.O.  29.05.2013 16:08
 

sevgili merve hn..nasil bir is bu?karli bir ise benziyor?birde siz giderken bize haber verecek misiniz?herseyinizi okuyucuyla paylasma cesaretinizi kutluyorum..cok rahat ve dogal olmaniz ne guzel tebrikler..hep boyle kalin..

Aydın ADAM 
 28.05.2013 23:19
Cevap :
Mrb. Gittiğim yerden yepyeni yazı kaynaklarıyla okuyucularımla birlikte olacağım. Diğer yorum yapan sevgili yazara da dediğim gibi belki de benim reçellerimi yiyebilirsiniz. Ama önce, şu sihirli değneğin nerede satıldığını bulmam lazım. Hayaller de olmasa bu strese hiç dayanılmayacak. Sevgiler..M.S.Onur  29.05.2013 16:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 82
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 3874
Kayıt tarihi
: 20.05.12
 
 

Hukukçu bir anne.  Hayatta her şeyin kontrol edilemeyeceğini zor da olsa öğrendim.  Hayat, kısa b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster