Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '11

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
2828
 

İlahi Matrix ve 0.618 Katsayısı !

İlahi Matrix ve 0.618 Katsayısı !
 

Sizlere henüz okumadığım ama en kısa zamanda okumayı düşündüğüm bir kitaptan bahsetmek istiyorum.

Kitabın adı, İlahi Matrix, yazarı Gregg Braden.

Meşhur yazar Gregg Braden, 2009 yılında yayımlanan bu kitabında zamanın dairesel döngülerini ve içerdiği potansiyelleri araştırmış.

Bilim adamlarının yaptığı en son araştırmaları kitabına eklemeyi de ihmal etmemiş.

Kitapta A.B.D'nin kendi siyasi ve ekonomik döngülerinden bahsetmiş.

Örneğin, A.B.D.'de yaşanan büyük ekonomik krizlerin tarihlerini araştırmış yazar. Sırasıyla 1979, 1999, 2007 ve 2010 yıllarında potansiyel olarak kriz başlangıçları riskleri görülmüş.

Çünkü her bir potansiyel olay, kendi içinde, başlangıç safhasında tohumlanma adı verilen olaylar zinciri ile başlıyor. Ve her biri hesaplanırken, evrenin yaradılış prensipleri içinde yer alan 0.618 katsayısı ile çarpılarak, yeniden oluşma potansiyeli bulunuyor. Hatta bu kompüterde hesaplanabilecek teknik haline getirilmiş. Ve hesaplar çok tuhaf bir şekilde hiç şaşmıyormuş.

(0.618 katsayısı, Leonardo Da Vinci'nin insan vücudunu çizerken kullandığı eskizlerde, gezegenlerin birbirleriyle mesafelerinin orantılarında bulabilirsiniz.)

Bu döngü ve katsayı, kadim topluluklar tarafından da biliniyormuş.

Örneğin Maya takvimlerinde, Hopi Kızılderililerinin takvimlerinde, ölçümlerinde hep aynı sistem çalışıyor.

Hatta bu döngüleri hiç kusursuz hesaplayarak geleceği tahmin etmeyi bir bilim haline getirmişler. Bunun sebebi falcılık veya merak değil, potansiyelleri bilerek, beğenmedikleri olayları değiştirebilmeyi sağlamakmış !

ABD de yapılan bir hesap tekniğine göre, belli bir döngünüzün içindeki tohum olay anındaki yaşınızı bir kenara yazıyorsunuz. Daha sonra bunu 1.618 katsayısı ile çarpıyorsunuz. Ve aynı olayın potansiyel olarak bir daha hangi zaman diliminde tekerrür edeceğini hesaplayabiliyorsunuz.

Örneğin, kötü bir olay yaşadınız ve çok üzüldünüz. Ve bu olay hayatınızda pek çok kez tekrarlandı.

Olayların akışına baktığınızda 1.618 ile tohum olay anını çarparsanız, aynı döngüde kaldığınızda bir daha ne zaman buna benzer kötü bir olay yaşayıp, yaralanma potansiyelinizin olduğunu öğrenmeniz mümkünmüş.

Tıpkı Maya'lar ya da Hopi Kızılderilileri gibi, hayatınızı tekrar tekrar öngörebilirsiniz.

Kitaptan bazı alıntılar :

"Her ne kadar birbirlerinden farklı görünseler de, her zihin tüm bilincin paternlerini içerir. Bilimsel çalışmalar da bu prensibi desteklemektedir. Bir grup içindeki insanlar aynı bilinç deneyimini paylaştıklarında, bunun etkileri grubun ötesinde ve hatta kişilerin bulunduğu binanın dışında bile saptanabilmektedir. İçsel deneyimlerin, fizik kuralları ya da yakın çevre tarafından kısıtlanamayan süptil bir iletken tarafından taşındığı açıktır. Bu olayın bir örneği transandantal meditasyonun (TM) büyük kalabalıklar üzerindeki bilinen etkisidir. "

"Bir toplulukta barış ve şifa yaratmak için kaç kişinin çalışması gerektiğini belirleyebilmek için şu formülü öneriyor kuantum fizikçiler: O topluluktaki toplam kişi sayısının yüzde birinin kare kökü. Bu, etkinin başlaması için gerekli olan temel sayı. Ne kadar çok insan katılırsa sonuç o kadar etkili oluyor."

"Örneğin, bir milyon kişinin yaşadığı bir şehirde toplam 100 kişi; 6 milyarlık dünyaya barış gelmesi içinse 8 bin kişinin bilinçli ve aktif şekilde çalışması gerekiyor. Ne kadar fazla sayıda insan katılırsa etkinin yaratılması o kadar hızlı oluyor… "

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

GİDİYOR İYİ EĞLENCELER.

srhnsrt 
 27.07.2011 13:53
Cevap :
Teşekkürler gayet iyiydi, döndüm.  04.08.2011 9:02
 

Gerçekten ilginç. Örneğin ilk evliliğini 30 yaşında yapan boşanmış bir erkek ikinci evliliğini 49 yaşında yapacak denilebilir mi? Son paragrafta yazdıklarınız da daha önce yazıştığımız kollektif bilinç kavramıyla ilgili sanıyorum. Bu ilginç paylaşım için teşekkürler. İyi bir hafta geçirmeniz dileklerimle, saygılar.

Güz Özlemi 
 25.07.2011 14:17
Cevap :
Günaydın, hayır tam olarak öyle değil. Kalıplaşmış bilinçaltı korkuları neticesinde sorunlu bir evliliği hayatına 30 yaşında çekmiş biri, geçen süre içinde bu kök korkusunu temizlemezse eğer, yine buna benzer sorunlu bir evliliği 49 yaşında yapabilir. Tam olarak bu :) Teşekkür ederim ilginiz için. Sevgiler, selamlar.  04.08.2011 9:06
 

Böylesi altın oranlar doğada sıkça görülüyor; bir diğeri Fibonacci sayılarıdır. (0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, 987, 1597, 2584, 4181, 6765. şeklinde devam eder.) Bu dizinin Altın Oran ile arasında ilginç bir ilişki vardır. Dizideki ardışık 2 sayının oranı, sayılar büyüdükçe Altın Oran'a doğru yaklaşır ve dizi ilerledikçe 2 terim arasındaki oran 1,618'e, Altın Oran'a yaklaşır. Bu tür doğal oluşumları esrarengiz birer fenomene dönüştürmek,ten yeni yeni teoriler yaratmaktan ve hatta bilimkurgu romanlarında kullanmaktan alıkoyamayız insanları; ama bunlara tanrısal veya evrenüstü birer anlam yükleyenlere karşı çıkarım ben, zira bunları bulmuş olan bilim insanlarına hakaret ve bilimdışı düşünceye sarılmak biçiminde anlarım bu çabaları. Son sözüm: Pi sayısının, 3,14'ün ne kadar önemi varsa, 1,618'in de o kadar önemi vardır, derim ve konuyu speküle etmem. Kitabı okuyacaksanız lütfen pergelinizin sivri ayağı bilime batık kalsın, diğeri çevrede yaylar çizerek do

Mehmet Sağlam 
 23.07.2011 14:26
Cevap :
Merhaba Mehmet Bey. Fibonacci sayıları bilmiyordum, sayenizde haberim oldu, araştıracağım, teşekkür ederim. Kitabı en kısa zamanda okuyacağım, önerinizi dikkate alarak ! :) Çok teşekkür ederim bilgilendirici ve yazımı tamamlayan bilimi esas almış güzel ve yerinde yorumunuz için. Sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  04.08.2011 13:50
 

Öncelikle bir düzeltme yapmama izin verin lütfen: Blog başlığınızda 6'dan sonra virgül var, yazı içerisinde nokta var. Hangisi doğru?.. Böylesi bir ikilemde kalmış olmanızı yadırgamıyor, hatta yanlış dahi görmüyorum; zira konu Türk Dil Kurumu'nun inadından kaynaklanıyor. Hatırlarsanız daha önce TDK'ye yazmış ve kesirli sayıların Avrupa dillerinde olduğu gibi noktayla ayrılmasını teklif etmiştim ve gelen yanıtı da sizlerle paylaşmıştım (Bloglarımda var). Hayır deniyordu; 37 virgül onda 1 olur, 37.1 olmaz. TDK'ye uymamız şart yoksa dilde anarşi başlar veya en azından şu ayrımı yapamaz oluruz: 1.618 ve 1,618 arasındaki fark nedir? Birinci rakam mı "Bin altı yüz on sekiz, yoksa ikincisi mi?.. Bu rakam yaklaşık 5 bin yıldır bilinen bir rakam, adına da ALTIN ORAN deniyor. (doğru yazılışı böyle olmalı=1,618033988749894 ) Pi (3,1415926535) sabiti gibi değişmez bir oransal sabit. Mısır Piramitlerindeki metrajlarla da görülür... Devamı ->2'de...

Mehmet Sağlam 
 23.07.2011 14:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 562
Toplam yorum
: 1939
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 8445
Kayıt tarihi
: 30.03.10
 
 

Kişisel gelişim uzmanıyım. Yaşam Koçu, İlişki Koçu, NLP Uzmanı ve Eğitmeni, Kuantum Yaşam Koç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster