Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Kasım '14

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
162
 

İleri Botoks Uygulamaları: 10 alışılmadık uygulama

İleri Botoks Uygulamaları: 10 alışılmadık uygulama
 

botoks migren ve terleme tedavisi


Botoks hayatımıza girmiş, genellikle kırışıklıkları gidermek için uygulanan ve hemen herkes tarafından bilinen bir maddedir. Bu yazıda Doç. Dr. Gürcan aslan tarafından uygulanan daha yeni botoks uygulamalarından bahsetmek istiyorum.

1-      Ağız köşelerine yapılan botoksla daha mutlu ve moralli gözükmeniz mümkündür.

2-      Çenemizi açan ve boynumuzdaki kaslar çene ile beraber yüzümüzü de aşağıya doğru çekmektedir. Bu etki yüzümüzde yıllar içinde bir sarkmaya neden olur. Çene ve boyun bölgesindeki bir takım noktalara yapılan botoksla bir nevi boyun germe ( Nefertiti boyun germe) yapmak mümkündür.

3-      İlerleyen yaşla beraber bazen özellikle boynumuzun ön kısmında birtakım kas bantları ortaya çıkar. Bu görünüm özellikle ‘ii’ sesi çıkardığımızda barizleşir. Bu bantları botoksla ortadan kaldırmak mümkündür.

4-      Terleme sıkıntısıyla gelen hastaların koltukaltı, el ayası ve ayak tabanlarındaki terleme botoks ile ortadan kaldırılabilir.

5-      Botoksu tanısı konmuş kronik migren hastalarının ağrılarının ve ağrı sıklığının azaltılmasında kullanmaktayım. Genellikle ayın yarısını günde birkaç saat süren migren ağrısıyla geçiren hastalarda botoks etkili olmaktadır. Aslında ilginç olan botoks yapıldıktan sonraki 1-2 gün nadiren de olsa baş ağrısı yapabilir ve bu basit ağrı kesicilerle ortadan kalkar. ( Bir çelişki gibi görünse de botoks migren tedavisinde başarıyla kullanılır)

6-      Estetik burun ameliyatı olmak istemeyen, özellikle güldüğünde burun ucu aşağıya doğru düşen kişilerin bu görüntüsünü ortadan kaldırmak için botoks yararlıdır.

7-      Yeni yapılan yayınlardan ve kişisel deneyimlerimden özellikle yüzeyden kabarık iyileşen ve vücudun belli bölgelerinde bulunan yara izlerinin tedavisinde botoks kullanmaktayız

8-      Bazı hastaların elleri, özellikle parmak uçları soğuk havalarda morarır. Bu rahatsız ve acı verici bir durumdur. Biz buna Reynaud’s fenomeni diyoruz. Bu şikâyetlerde botoksla ortadan kaldırılmaktadır.

9-      Mezobotoks: Bu yeni uygulanan bir yöntemdir. Tüm yüze yapıldığında daha taze bir cilt görünümü elde edilir.

10-  Son olarak bir uygulamadan değil ama botoks yaptırmadan, dikkat edilmesi gereken bazı durumlardan bahsetmek istiyorum. Bir takım ilaç ve yiyecekler kanı sulandırıp botoks yapılan sahalarda morarmaya neden olabilir. Bunları ameliyat olmadan 10 gün öncesine kadar da kullanmamalıyız. Kanamayı arttıranlar:

·       Balık yağları

·       Aşırı sarımsak tüketimi

·       Vitamin E

·       Aspirin

·       Fazlaca Kiraz ve vişne yenilmesi

 

facebook: Dr. Gürcan Aslan estetik cerrahi

www.drgurcanaslan.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1851
Kayıt tarihi
: 29.11.13
 
 

Yaklaşık 30 yıldır Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahım.  İlgi alanlarım daha çok estetik ce..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster