Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Temmuz '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
422
 

İlginç Benzerlik

İlginç Benzerlik
 

Isparta’da yaşanan korkunç ve bilinmezlerle dolu kazayı unutmuyoruz. 50 yolcu ve 7 mürettebatın yaşamını kaybettiği olay, bazı ihmallere ve ilginç bir tesadüfe dayandırılıyor. CERN araştırma merkezine yolculuk eden 6 bilim insanımızın bu uçakta olması hayret verici olarak değerlendiriliyor.

Bilindiği üzere CERN’ de yapılan araştırma konusunda dini kesimlerin endişeli halleri nedensiz olsa da, kitlelerin tavır sahibi olmalarına neden oluyor. Çarpışmalar sonucu, yeni maddelerin ortaya çıkışı, dünyanın varoluş patlamalarının taklit edilecek olması gibi din çevrelerinde soru işaretlerini ayyuka çıkarmaktadır.

Kaza ile ilgili yetkililer dava kapsamında savunmalarını verirken, CERN belirsizliğine bir de “o” kişi karmaşası eklenmiş oldu. İfadedeki hikayede başroldeki kişinin kim olduğu bilmecesinin çözülmesi zor görünmektedir. Basına sızan kaynaklarda, ilgili yetkililerden birinin aşağıdaki açıklaması dikkat çekti.
- Kaza ile ilgili teknik ihmal olmadığı, pilotaj hatasının da görülmediği açıklandı. Peki bu kazanın sebebinin ne olabileceğini açıklar mısınız?
- “ Size bu durumu, bir fıkra tarzı hikayeyle açıklamak isterim. Bir gün Temel geçirdiği kalp krizi sonucunda, yanında Azrail’i görür ve hemen pazarlığa başlar. Bana bir şans daha ver, henüz ölmek istemiyorum der. Azrail’ de ona peki der ve onu hayata geri döndürür. Fakat Temel şansını sürekli sıra dışı şeyler yaparak zorlamaktadır ve her seferinde Azrail’i ikna edip hayata geri dönmektedir. En sonunda Temel bir gün uçakta seyahat ederken, aniden Azrail’le burun buruna gelir ve tekrar pazarlık etmeye çalışır. Fakat bu sefer, Azrail kararlı görünmektedir ve “Bu kadar kişiyi bu uçakta toplamak için ne kadar uğraştım biliyor musun? “ diye sorar.

Bu ifadenin sahibinin kim olduğu bilgisine sır gibi saklanırken, akıllara bu Temel’in yerindeki kişinin kim olabileceği sorusu akıllara kazındı. Karadenizli olduğu tahmin edilen kişinin, yeterli kanıt bulunabilirse, dava sürecinde etkili bir rol oynayacağı sanılıyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 52
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 494
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Yeni mezun bir maden mühendisiyim. Yükseklisans yapıyorum. Bunun yanında, kalkınma antropolojisi, ci..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster