Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '13

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
 

İlişki Testi

İlişki Testi
 

Her yaşta ilişkinizi test edebilirsiniz


Bu başlık, ilişkisi olan pek çok kişinin ilgisini çekmiştir. Kafa karışıklığı durumunda ya da partnerin duygularından emin olunmadığı anlarda testlerden gelecek sonuçlar umut kapısı olur. Ne de olsa papatya fallarıyla büyümüş bir milletiz. Ama bu test, magazin sayfalarında yayınlanan genel testler gibi bir şey değil. Herkes kişisel olarak kendi ilişki durumunun farkına varacak ve isterse olumlu farklı adımlar atacak.

1 ila 10 arasında puanlama yapacaksınız. 1, en kötü ilişki seviyesi; 10 yaşadığınız en güzel ilişki seviyesini temsil ediyor. Aradaki seviyeye göre puanlarınızı belirlersiniz. Şimdi ilişkinizin 10 numara olduğu anları hatırlayın, ilişkinizin en güzel olduğu zaman dilimine giderek ilişkinin tavan yaptığı 10 numaranızı net bir şekilde belirleyin. Sonra da ilişkinizin uzunluğuna göre son üç ya da altı ayı düşünün... Bu zaman dilimine kaç puan veriyorsunuz? Üç, beş, yedi? Tam olarak değerlendirmeyi yapmak için son zamanlardaki duygu durumunuzu gözden geçirin. İlişkinizin içinde kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Şimdi puanınızı belirleyin.

Şimdi kendinize şu soruyu sorun: Eğer şu anki duygu, düşünce ve davranışlarımla bu ilişkiye devam edersem, 6 ay sonra ilişkim kaç puanda olur? Eğer cevabınız bugünkü puanlamanızın altındaysa durum ortada. Birlikteliğinizin geleceğini bilmeniz için falcı olmanıza gerek yok, her şey gözümüzün önünde olup bitiyor aslında. Bu yüzden altı ay içinde olacaklara da pek şaşırmamak lazım.

O zaman ne yapıyoruz? Puanlamalar düşüyorsa ilişki kalitesini artırmak için şu an sahip olduğumuz düşünce ve davranışlarımızı değiştiriyoruz. Çünkü fark yaramak istiyorsak, farklı sonuçlar almak istiyorsak her zaman yaptığımızdan farklı bir şekilde davranmalıyız. Yoksa aynı sonuçlar kendini tekrar edecektir.

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin...

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu 

www.arzubiyiklioglu.com

www.farketuyguladegis.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 504
Toplam yorum
: 94
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 469
Kayıt tarihi
: 24.08.10
 
 

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu uluslararası sertifikalı Yaşam Koçu, NLP Uzmanı, NLP Eğitmeni ve Re..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster