Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Şubat '16

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
142
 

İlişkiler Astrolojisi ne demek ?

Allah insanı bir kadın ve bir erkekten yarattığına göre iletişim halinde olduğumuz karşı cinsten biri mutlaka oluyor hayatımızda. Bu ebeveynlerimiz, eşimiz, kardeşlerimiz, cocuklarımız olabilir.

Hepsiyle farklı farklı dialog ve paylaşım içindeyiz. Ama bizi en çok etkileyen eşimiz ya da erkek arkadaşımızdır. Çünkü karşı cinse ister istemez çekiliriz. Hormonlarımız bile bu yönde çalışır genellikle. O halde çekildiğimiz kişiyi anlaşabilmek için iyi tanımalıyız değil mi?

Astrolojide de zıt burçlar birbirini çeker. Zıt burç bir burcun tam karşısına gelen diğer burctur. Yani Koç Burcunu başa aldığımızda onun zıddı Terazi burcudur. Birinciye hangi burcu koyarsak yedinci burç zıddı oluyor.

Yönetici gezegenlerini incelediğimizde de bunun ne kadar doğru olduğunu görürüz. Koç Burcunun yönetici gezegeni Mars'tır yani gücü, hırcı, agresifliği simgeler. Zıddı Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs'tür ve Venüs güzelliği, sevgiyi, nezaketi temsil eder. Yine Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs ken zıddı olan Akrep burcunun yönetici gezegeni de Mars'tır. İkizler Burcunun yönetici gezegeni  Merkür'dür. Merkür zekayı, bilgiyi, iletşimi temsil eder. İkizler Burcunun zıddı Yay Burcudur. Yay Burcunun yönetici gezgeni de Jüpiter'dir. Jüpiter gezegeni de inancı, mizahı, genişlemeyi, iyiliği, fırsatları temsil eder. Merkür etkisi daha çok kişinin kendisi içinken Jüpiter etkisi daha çok kendisinin toplumla paylaşımı ve etkileşmesiyledir. Yengeç Burcunun yönetici gezegeni Ay'dır. Ay yumuşak mizacıyla bir anne şefkati verir duygu, ait olma anlama ve anlaşılmayı temsil eder.  Ve Yengeç'in zıddı olan Oğlak Burcunun yönetici gezeni ise Satürn'dür. Satürn soğuk ve sert mizacıyla disiplini, hayatın zorluklarını görmeyi temsil eder. Aslan Burcunun yönetici gezegeni Güneş'tir. Güneş sıcak, parlak, iyimser, enerjik, neşe ve hareketi temsil ederken zıddı olan Kova Burcunun yönetici gezegeni yine Satürn'dür. Son olarak Başak Burcunun yönetici gezegeni merkür'dür ve zıddı olan Balık burcunun yönetici gezegeni Neptündür. Merkür zeka, bilgi iletişimi temsil ederken Neptün de düşünce sezgiler ve sınırsızlığı temsil eder.

Biz insanlar bilinçli olarak ya da bilinçsizce bizde olmayanın peşine düşeriz. İlk başta zıt olan cazip gelir, büyüleyici gelir kapılır gideriz. Sonra analaşamdığımız noktalar ortaya çıktıkça bocalayabilir, kızabiliriz. Oysa zıttıklar farklılıkları ortaya çıkarır ve hayata renk katar, farklı açılardan bakmamızı sağlar, ve görmediklerimizi görebiliriz.

Madem bizi zıt burçlar çekiyor öyleyse astrolojinin burda görevi bizi kendimizi ve zıttımızı yani bizi çeken burçları öğretmektir. Bilmediğimiz bir konu ve kişi bizi endişelendirken bildiğimizde çözmek ve  anlamak, anlaşmak çok daha kolay olacaktır.

Hayatı daha güzel yaşamak ve sevdiğimiz kişinin olumsuz yanlarını anlayışla karşılayıp olumlu yönlerini açığa çıkarmak için ilişkiler astrolojisini bilmek gerekmektedir. Mesela Terazi Burcu kadını çiçek almaktan hoşlanırken, Boğa Burcu kadını birlikte yemeğe gitmekten daha çok hoşlanmaktadır. Koç erkeği maceralı aksiyonlardan hoşlanırken Balık erkeği deniz kenarında oturup birlikte şiir okumaktan çok zevk alır. 

Ve sonuç olarak ilişkilerimizi daha iyi seviyelere çıkarmak için İlişkiler astrolojisini mutlaka incelemeliyiz.

Mediacat bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 395
Kayıt tarihi
: 22.05.11
 
 

37 yaşındayım. Çankırı'da doğdum. Yurt dışında yaşadım. Evliyim ve 2 çocuğum var. A.Ü Turizm-Otel İş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster