Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '13

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
6397
 

İlişkilerde cinsel özleme süresi

İlişkilerde cinsel özleme süresi
 

Acıkmadan yemek yiyebiliyor musun? Arzuların da acıkması gerekir. Anlaştığın biri var ve istersen günde 5 defa birlikte olabilirsin. Gençsen yorgunluk da önemli değil. Doğru yapılmayan bir şey insana mutluluk vermez. Üstelik ilişkiden ve partnerinden de soğursun.

Aslında herkes için geçerli standart ve zorunlu cinsel ilişki süresi belirlense. Örneğin bir defa beraber olduğunuz zaman bir sonraki birliktelik için bir haftalık sürenin geçmesi gerektiği tıp uzmanları tarafından ideal ilişki süresi olarak açıklansa. Yediğin zaten aynı akide şekeri. E bir de bunu her gün yersen evliliğin üzerinden daha 10 yıl bile geçmeden partnerine ilgin kaybolur.

Üstelik ülkemizde cinsel eğitim olmadığı için çoğumuz beraberliklerimizi olağanüstü kılacak, bizleri zevkten uçuracak cinsel çeşitlilik ve fanteziler konusunda yeterli bilgiye sahip değiliz. Birçok karı/ya da koca için cinsel ilişki karılık ya da kocalık görevi, eşime karşı ayıp olmasın, yazık o da insan, onun da canı var gibi cinsel hayatın doğasına aykırı alelade önemsiz bir şey. Önem vermezsen önemsiz olur. Önemsiz olursa zevk almazsın. Şimdi açık konuşalım evlenmenin yarı nedeni cinselliktir. Ve eşinizle/partnerinizle gireceğiniz doğru ilişki mutluluğunuzu kat be kat artırır.

E şimdi böyleyken mantıksız nedenlerle ve bilinçsizlik yüzünden hayatın bu olağan üstü zevkinden neden mahrum oluyorsunuz? Unutmayın yanlış cinsel ilişki insanı mutsuz da eder.

Herkes eşiyle partneriyle cinsel hayat yaşıyordur ama bakalım onu mutlu eden şekilde mi? İspata gerek yok, sık yapılan cinsel ilişki zevk vermiyor. Cinsel ilişki için şu an, şu zamanda, şu kadar arayla gibi bir sınırlama olamaz elbette. Ama her saniye her dakika cinselliği düşünmek de insanı manyak yapar. Bu, koştuktan sonra dinlenmek için geçmesi gereken süre değildir; zevk torbalarının dolması gerekir.

İşte, sana ne, insanlar bilirler neyi ne zaman, nasıl yapacaklarını şeklinde itiraz olabilir ama boş laf tabi; çünkü bu doğru değil. Eğer cinsel ilişkilerimizde yanlışlıklar olmasa bazı kocalar evde gül gibi karısını bırakıp başka kadınlara niye gitsinler. Ayrıca kadınların aldatmasında da ilişkiden mutsuzluk en önemli neden bence.

Bırakın siz skor manyaklarının beş postasını filan da bu işten olabildiğince tat almaya bakın. İki beraberliğinizin arasında makul ve mantıklı bir süre olmalıdır. Cinselliği özlemelisiniz. Partnerinizi özlemelisiniz. Ve bu sürede kafanızda beraber olacağınız an ve kişi ile ilgili cinsel fanteziler biriktirmelisiniz. Öküz gibi yat kalk, ertesi gün tekrar. Bu cinsellik değil ki.

Her gün, günde üç kere, haftada bir, iki haftada bir… Hepsi mümkün ama hangisi mantıklı, hangisinde daha çok mutlu olursunuz? “İnsanlar kendileri ayarlarlar” Saçma. İnsanlar ne biliyorlar ki neyi ayarlayacaklar. Genel olarak herkes için geçerli haftada bir kez cinsel ilişkiye girmek mantıklı görünüyor. Hatta eşlerin ortak karar vermeleri halinde özel zaman ayrılmış zifaf gibi beraberlikler için iki haftada bir düşünülebilinir. Bunun dışında insanların ben cinsel ilişkiden zevk alacaklarına inanmıyorum.

Elbette bu süreli beraberlikler eşlerde yetersizlik şüphesi uyandırabilir veya bilinmesi duyulması halinde ağızlarda sakız olabilir ve azgınlar sabırsız olup bu süreyi delmek için yanlış yollara girebilirler ama sonuçta da güneşin güneş gibi doğması lazımdır; yoksa karanlıkta kalırız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Kerim Korkut:Sana zaten bu yazıdan olayı selam göndermeyeceğim.Ey Devletim,Ey Özel kuruluşum,bu Kerim Korkut'a C.Tesi ve pazar dahi izin vermeyiniz.Gece çalışsın,gündüz çalışsın,yorulsun,uykusuz kalsın belki bu cinsellikle ilgili yazıları yazmayı unutur.Bu zatı muhterem İnsanların mevcut huzurunu ve mutluluğunu (Karık parçalı)yıkıp döküyor.Öküzden bahsediyor,birde okurlar yazımı okusun diyor...Ohhh be rahatladım,Öküzü beğenmedim, koyunu beğendim,Korkut al sana yorum bunu dahi reklam kabul et ücretini gönder..:)))))))No selam yok kelam...

Mehmet Burakgazi 
 17.02.2013 16:28
Cevap :
İnsanları ilgilendiren her şeyi yazmak zorundayım Burakgazi şairim.Ben her şeyi biliyorum,peşimden gelin demekle olmuyor.Ben Çankaya yöneticisi olmayacağım.Balık denizden çıktığında nasıl ölürse ben de halkımın içinden çıktığım zaman ölürüm. Ama beni klasik yöneticilerle karıştırma. Halkın her sorunu beni ilgilendirir.   17.02.2013 23:52
 

Ey tanrım bana 1 tane, 1'de yetmez 3 tane, 3 de yatmez 7 tane ver...ver..ver...ver:-)))

yeşilsoğan 
 17.02.2013 14:57
Cevap :
Evet ben de 3 tane isteyenlerdenim.Dürüst olmayı hayatta hiç beceremedim.  17.02.2013 22:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6086
Toplam yorum
: 15070
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster