Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Eylül '21

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

İlişkilerde Uyum

Dünyaya gelirken bildiklerimizi bir kenara bırakıyor ve yeniden öğreniyoruz. Tüm yaşamsal süreç içinde, hayatta kalma güdüsü ile devam ediyor, zaman zaman hatırladıklarımız ışığında bir yol çizmeye çalışıyoruz. Sosyal çevre, ikili ilişkiler, iş ilişkileri ve daha bir sürü irili ufaklı münasebetler içinde bize en yakın kişi ile ilişkide olmaya devam ediyoruz. Tüm ilişkiler içinde bazıları var ki aslında bize öğretileni hatırlamamız için büyük ödevler vermekte yaşantımıza. Görebildiğimiz, duyabildiğimiz zaman.   
 
 
 
Kişisel alanlarımız içinde hep en iyiyi isteyen akıl, iş partner ilişkisine geldiğinde tıkanıp kalabiliyor. Ortak bilinç kalıpları kendi kalıplarımızla da örtüşüyorsa vay halimize :) Başkalarının tutumu bizim kendimize olan davranışımızın kopyasıdır. Aslında kendimizle başlayacak ve bütüne yayılacak olan güçlü bir enerji alanına sahibiz. Kendimize karşı öz sevgimiz yoksa bize sevgiyle davranacak kişilerle eşleşmek mümkün değildir. Ne zaman ki özgüven enerjisi yayarız, güvenebileceğimiz insanlarla eşleşiriz. 
 
 
 
Bugün kendinizle olan bağınız, öz saygı, öz sevgi ve öz şefkat davranışınız aynada kendinizle göz göze geldiğiniz anda sizi gülümseten ve evet kendimle geçirdiğim tüm anlar için önce kendimle sonra var olduğum evrende güvende, sağlıklı ve sevgi dolu hissediyorum diyen titreşim kendine benzerini çeker. Ne kadar kötü uyanmış olursanız olun kendinizle kurduğunuz bu bağ ile frekansınız da aynı ölçüde yükselecek ve sizi, içinde olduğunuz frekansta olan diğer insanlar ile yan yana getirecek.   
 
 
 
Bizler ilk ilişkimizi kendimizle kurmaya önem göstermeliyiz. Kendimizle olan bağ dünya ile bağı ve çevremizde olan tüm canlılar ile olan bağı güçlendirecek ve kendi istediğimiz şekle bürünmesine yardımcı olacaktır.   
 
 
 
En önemlisi aşık olduğumuz, sevdiğimiz ikili ilişkilerinde karşılıklı olarak güçlenen “önce kendimle olan aşk yaşama hali” tanımı bizleri daha saygılı, güvenli, sağlıklı, ne istediğini bilen ve en önemlisi iletişimi kolaylıkla, anlayışla karşılayan bireyler haline getirecektir.   
 
 
 
Şimdi durun ve önce kendinizle ilişkinizi gözden geçirin ve kendinize kocaman sarılın.
 
 
 
Tüm dünyanın sizinle aynı hisse kapıldığına şahit olacaksınız. Kadın ve erkek değil insanoğlu olduğu için birbirimizi sevebildiğimiz günlere.. 
 
 
 
Hayatın yol göstericiliğine inanın. 
 
 
 
Yaşamınızın bereketle ve bollukla eşleşip birleşmesine niyeten, 
 
 
 
Şifa olsun, 
 
 
 
Ebru Demirhan 
 
 
 
www.ebrudemirhan.com 
 
 
 
@ebrudemirhan.ytm 
 
 
ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 163
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 41
Kayıt tarihi
: 30.10.18
 
 

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İlkokul Öğretmenliği, Sosyoloji bölümü lisans ve Psikol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster