Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Kasım '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1180
 

İlk görüşte aşk. Hayal sevgili

İlk görüşte aşk. Hayal sevgili
 

İlk görüşte aşk konusunda çok tartıştım arkadaşlarımla. Ve her defasında duygusuzlukla suçlandım. Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar mantığıyla şimdi de burda söyleyeceğim kendi doğrumu.

İlk görüşte aşk yoktur.

Aşk, sevgi paylaşım ister, emek ister, değer vermek, saygı duymak ister ki alyazmalım asya da öyle dememiş miydi? sevgi nedir? sevgi emek ister dememiş miydi? Eğer paylaşım yoksa aşk sevgi nasıl olabilirki? Peki ya ilk görüşte hissedilen aşk değilse nedir?

Hoşlanmaktır ilk görüşte hissedilen... Belki saçından, belki konuşmasından veya oturuş, kalkışından belki hiç birisinden değil sadece içinde bulunduğun boşluktan duyduğun histir ilk görüşte seni etkileyen. Aşk, sevgi paylaşım ister her şeyden önce sonuçta....

Peki ya paylaşım yaşanınca? sen onu taparcasına severken, o birden kaybolunca? hepsi bir hayal miydi? hayal bir sevgili miydi o? dediğinde eksik olan nedir?

Eğer sevgili hayalse yaşanan sevgide hayaldir. Biliyorum şu an "o zaman böylesine yüklü hissedilen neydi ? yalan mıydı? " diyenler olacaktır. Tabiiki o sevgiydi. ama asıl soru sevilen kimdi ? Karşında cismen duran ve sevdiğini sandığın kişi mi? yoksa hayalindeki sevgili mi?

Düşümde yarattığım hayale sen demişim. Oysa ben seni değil o hayali sevmişim. diyor Fatih KISAPARMAK bir şarkısında. Aslında her şeyin özüde bu. Bazen karşımızdaki insanın bedeninde, hayalimizdeki sevgiliyi severiz. O orda sabit kaldıkça biz ona bağlanırız. Ve her şey bittiğinde eğer bu sevgili hayalse, bu sevgidemi yalandı sorusu kalır geriye...

Eğer yalnızsanız, mesala askerseniz ve hayatınızın bir bölümünü güneydoğuda geçirdiyseniz, gece mevzii de sabaha kadar yıldızlara bakarken o an sevgilin olan kişiyi düşünürseniz onunda o an sizi düşündüğü yanılgısına düşerek, işte onun bedeninde hayalinizdekini sevmeye başlamışsınızdır.

Elbet çok sürmez ve bir gün biter.Ve bittikten sonra gerçekler vurmaya başlar yüzüne. Yanlışlarını görmeye başlarsın aslında hep olan şeylerini. Ve o an anlarsın aslında sevilenin o değil onun bedenindeki yarattığın hayalin olduğunu.

Çünkü hayal değilse sevgili, hayal olamaz sevgi ve ömür bitse, bitmez gerçek sevgi...

UMUDUN ÇIĞLIĞI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence ilk görüşte yaşanan etkileşim AŞK tır.insan her gördüğünden ilk bakışta etkilenmez...Emek isteyen,anlayış isteyen, hayalimiz,hayatımız ,yaşama sebebimiz,nefesimiz ,herşeyimiz,alışkanlığımız,vazgeçilmezimiz ise SEVGİ dir.ve YAŞANMASI GEREKEN EN GÜZEL DUYGUDUR:)

umut parlak 
 30.11.2008 19:18
 

Daha hiçbir paylaşımı,duyguyu yaşamadan ilk görüşte nasıl aşk olabilir ki?Aşk uzun çabalar sonucu hissedebileceğin çok farklı bir andır.Davanda çok haklısın arkadaş,ilk görüşte aşk yoktur imkansızdır.

mavi yelken (ESEN ÖZDUR) 
 30.11.2008 1:59
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim mavi yelken.Aşk ilk görüşte oldu denecek kadar basite indirgenmemeli...  30.11.2008 12:26
 

Haklisin arkadas hayal olmasa zaten bitmezdi, ama bu zamanda da zor bu sevgiyi bulmak....

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 29.11.2008 23:41
Cevap :
Biz askerlerin bir lafı vardır beyhan hanım.zoru başarırız,imkansız biraz zaman alır.evet bulmak zor ama hiç bir zafere çiçekli yollardan gidilmez  30.11.2008 0:21
 

Sözlerinize katılıyorum. ilk görüşte aşk diye bir şey olmaz. Karşılıklı davranışlar aşkı doğurur. Bir de dediğiniz gibi hayalisi vardır. Onda olmayanları bile hayalinizde yüklersiniz, sonra gerçekler hayalin üstüne çıktığında o da biter. Yani sonuç olarak "aşk" zor iş :))

Nilgün Akad 
 29.11.2008 15:34
Cevap :
Katılıyorum nilgün hanım.aşk zor iş.. operasyonlar daha kolaydı :)  29.11.2008 18:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 49
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1650
Kayıt tarihi
: 23.11.08
 
 

1978 İzmir doğumluyum. 1995 yılında piyade okulundan piyade astsubay olarak mezun oldum. Takiben 6 s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster