Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
522
 

İlk göz ağrısı

İlk göz ağrısı
 

Her anne baba gibi biz de ilk çocuğumuz doğduğunda onun fiziksel, duygusal, sosyal ve zihinsel açılardan sağlıklı bir birey olarak yetişmesini amaçladık. Kitaplar karıştırdık. Etrafımızdaki kötü örnekleri gördüğümüzde, işte bu yanlışları yapmamalıyız dedik.

Filmlerdeki , romanlardaki gibi sağlam bir ''anne-baba-çocuk'' ilişkisini kurmalıydık. Disiplinle hoşgörüyü harmanlamayı, sağlıklı bir iletişim kurabilmek için örnek olmayı, kural koyabilmeyi, korurken özgür bırakabilmeyi başarmalıydık. Yıllar bir su gibi akıp gitti.Geriye dönüp baktığımda biryerlerde yanlış yaptığımızı görüyorum.

İlk çocuklar bu açıdan anne baba olabilmeyi öğrenme-öğretme çabasıyla güme gidiyor sanki. Bu yakınmayı etrafımdaki çoğu ebeveynden duymuşumdur sıklıkla..

''İlk çocukta anne baba olmayı beceremedik'' İlk çocuk anne baba için öğrencilik, ikincisi stajyerlik, üçüncüsü ustalıksa eğer ''ilk'' lerin suçu günahı ne?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

pekiiiii altıncı çocuk nasıl acaba oda bezmişliğin ürünümü:))))))

Mustafa ALBAYRAK 
 27.03.2007 11:24
Cevap :
Altıncı çocuğu bu şartlarda düşünenin aklına şaşarım. Epey tecrübe kazanmıştır ama bu tecrübeyi yansıtacak derman kalmamış olması kuvvetle muhtemeldir.  27.03.2007 18:56
 

Ben de bir ilk göz ağrısıyım:)) Bir parça denek olduğumuz doğru ama o eşsiz sevgi pek çok şeyi örtüyor. Sevgiyle...

ni 
 25.03.2007 19:35
Cevap :
Merhaba Nihal Hanım ; İlk göz ağrısında anne babalar sevgilerinde, ilgilerinde cömert olmaları yanında sanırım deneyimsizliklerinden dolayı istemedikleri hatalar da yapıyorlar. O ince dengeyi kurabilenlere ne mutlu.Teşekkürler,sevgiyle kalın.  25.03.2007 20:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 489
Kayıt tarihi
: 23.02.07
 
 

1959 Denizli doğumluyum. Mızıka astsb. Haz. ve snf. Okulundan 1979 yılında mezun olarak 18 yıl görev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster