Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
7450
 

İlker Başbuğ'un gerçek tutuklanma nedeni...

İlker Başbuğ'un gerçek tutuklanma nedeni...
 

Emekli Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ neden tutuklandı?

Bu sorunun cevabı tüm dünyada aranıyor. Her ülke, İlker Başbuğ’un tutuklanması hakkında bir yorum yaptı. Ancak kimse neden, niçin tutuklandığını belirtmedi.

Gerçi Türkiye’deki siyasi kurumlar, asker ve hukukçular da İlker Başbuğ’un niye tutuklandığını bilmiyor. Belki de tutuklama kararını verenler bile niye tutukladıklarının farkında değiller!

İlker Başbuğ’a atfedilen suçlama ne?

Terör Örgütü Kurmak ve Yönetmek!”

Yani Türk Silahlı Kuvvetleri terörist gören bir mantık!

İnsanın aklına ilk gelen ne oluyor biliyor musunuz? Habur’da kurulan ‘Çadır Mahkemeleri!’ Bildiğiniz gibi ülkeyi bölmek için terör örgütüne katılan ve ülke aleyhine faaliyette bulunan bölücüler, sınırda ‘Kahramanlar’ gibi karşılanıp, kurulan ‘Çadır Mahkemelerinde’ 7 dakika yargılanıp, hepsi aklanarak, üstü açık arabada, il il dolaştırılmış, protokollerde ağırlanmıştı.

Gerçek teröristleri, 7 dakikada aklayan yargı, ülkenin 26. Genelkurmay Başkanını “Terör Örgütü Kurmak ve Yönetmekten” tutukluyor. Hem de ne yargılama! Gerçek teröristler 7 dakikada yargılanıp, aklanırken 700 bin kişilik orduyu komuta eden terörist başı(!) İlker Başbuğ 12 saat savcı ve hâkim karşısında ter dökerek, ait olduğu(!) yere gönderiliyor.

İlker Başbuğ’un tutuklanmasına ilişkin bir sürü yorum yapılıyor. Yok, İnternet Andıcı, yok, İrtica ile mücadele emri verip, iktidarı devirme planları yapmak gibi…

İlker Başbuğ’un asıl suçu ne biliyor musunuz?

14 Nisan 2009 tarihinde yaptığı konuşma!

İlker Başbuğ o konuşmasında ne demişti?

 “Bazı cemaatler, kendilerini demokratik alanın bir oyuncusu olarak takdim etmektedirler. Hedeflerine ulaşmada, kendilerine en büyük engel olarak TSK’yı görmektedirler. Bu yapılanlara karşı, hukuk devleti kapsamında TSK’nın tepkisiz ve etkisiz kalacağını düşünmek ise büyük yanılgıdır.”

İşte bu konuşma İlker Başbuğ’un sonunu hazırlıyor! Tıpkı Ahmet Şık’ın dediği gibi “dokunan yanıyor”  Genelkurmay Başkanı olman, kuvvet komutanı olman fazla bir şeyi değiştirmiyor. Eğer yarın bürgün muhalefet partilerinde de tutuklamalar başlarsa kimse şaşırmasın. Hatta Başbakan bile tutuklanabilir! Çünkü son dönemde Başbakan ile cemaat arasında su yüzüne çıkmamış bir savaş var!

Bu neye benziyor biliyor musunuz? Sarı Öküzün hikâyesine!

Bildiğiniz gibi Sarı Öküz’ü isteyen aslanlar, Sarı Öküz’ü aldıktan sonra, birbiri ardına öküz sürüsünü bitirinceye kadar her gün yeni bir öküz almışlar! İlker Başbuğ’un tutuklanmasıyla başlayan süreçte, tutuklamaların nerelere kadar uzanacağı önümüzdeki gönlerde netlik kazanacak.

Tutuklamalar konusunda benim bazı tahminlerim var. Örneğin; bir önceki Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları, eski bir Başbakan ve Cumhurbaşkanı!

Eski Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın tutuklanma nedeni mi?

“Darbeye ve muhtıraya zemin hazırlamak!”

Neyse…

Bildiğiniz gibi İlker Başbuğ atama ile Türk Silahlı Kuvvetlerin başına getirildi. Atandığı kurumu bir terör yuvasına(!) getiren İlker Başbuğ suçlu, onu oraya atayanlar suçsuz öyle mi?

Bu ülkede terörle mücadele edenlere yapılan işkence ne zaman son bulacak?

Ülkeyi bölmek için ellerinden geleni yapanlar tepelerde taşınırken, terörle mücadele edenler, Cumhuriyeti koruyup kollayanlar ve cemaate karşı olanlar bir bir bertaraf ediliyor. 

Garip Avcı, Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Cemaate dokunanı yakarız diyorlar. Başbuğ da dokunmuştu.Tarih tekerrür edecek bu gidişle.

Fatma Güneş ERGEN 
 08.01.2012 10:40
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  10.01.2012 12:25
 

Mesut bey: Habur meselesi, demokratik hak istediğini iddia eden Habur olayı, kürt siyaset önderlerinin kaypaklığının ve iki yüzlülüğünün ispatı olmuştur. Diyelim ki, yargı ve hükümet Habur'da hata yaptı. Bundan sonra kimse hakkında soruşturma yapmamalı mıydı, kimseyi tutuklamamalı mıydı? Bu nasıl bir akıl yürütmedir? Paşalar, Proflar, yazarlar, sol kesimden olan insanlar neden hiç suçlu olmamalıdırlar? Neden bütün suçlular, zanlılar cemaatlerin ve dindarların arasından çıkmalıdır? Genelkurmay Başkanlığı, yazarlık, eğitmenlik, gazetecilik yapmak bir masumiyet karinesi midir? Niçin Ergenekon'dan, balyozdan, tutuklanan herkes için hep aynı iddialar tekrarlanıp durmaktadır. "Kağıt parçası ve boru" ifadeleri size hiç bir şey hatırlatmıyor mu? Kağıdın ucu Erzurum ve Erzincan'a uzanmıyor mu?İlgili yasa maddesinin başında, "terör örgütü kurmak" yazıyorsa bu savcı veya hakimin suçu mu? Zaten bu madde hep işlemiyor muydu? Bazı şeyleri halâ göremeyenler adına çok üzgünüm. Selamlar.

Hüseyin Atacan 
 08.01.2012 0:38
Cevap :
Merhaba, Hizbullahçılar serbest bırakılırken, AKP'li belediyelerdeki yolsuzluklar ayyıku çıkmışken, her hangi bir soruşturmaya gerek duyulmuyor. Ancak belli yerlerde üretildiği her halinden bell i olan delillerle insanların özgürlükleri kısıtlanıyor. Bu nasıl bir yargı anlayışı. Kılıçdaroğlu yargı hakkında birşey söyledi mi derhal soruşturma açılıp, felzekeler yola çıkartılıyor. AKP'nin yargı hakkında söylediklerine kimse kılını kıpırdadtmıyor. Gerçek teröristle, onunla mücadele edeni aynı kefeye koymanın nasıl bir zihniyet olduğunu da çözemedim. Selamlar...  10.01.2012 12:21
 

Devrim önce kendi evlatlarını yermiş. Dediğiniz gibi Erdoğan'ı bekleyen çok hazin bir son olabilir. O zaman da oturur ona ağlarız artık! Onu bile ararız yani... Selamlar

Ayrıntıda gezinmek 
 07.01.2012 23:21
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  10.01.2012 12:25
 

Merhaba Mesut bey, Çok haklısınız. Cemaat atakta. şike yasasını veto, milletvekili maaş yasasını veto, uludere olayı, bu tutuklama... Filler kötü tepişmeye başladı. Ne yazık olan çimenlere oluyor. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 07.01.2012 15:43
Cevap :
Merhaba Osman Bey. Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  13.01.2012 10:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3839
Toplam yorum
: 6438
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 2612
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster