Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '09

 
Kategori
Yetenekler
Okunma Sayısı
1450
 

İlköğretim , Müzik ve Bale Ana Sanat Dalı Öğrencilerinden Yılsonu Gösterisi...

İlköğretim , Müzik ve Bale Ana Sanat Dalı Öğrencilerinden Yılsonu Gösterisi...
 

Öğrenciler yeteneklerini sergilediler...


Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda sanat eğitimi alan ilköğretim sınıfı öğrencileri, yeteneklerini 29 Mayıs Cuma günü saat 18.00’de düzenlenen bir gösteriyle sanatseverlerin beğenisine sundu.

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen yılsonu gösterisinde ilkin Müzik Programı öğrencileri sahne alarak klasik eserleri yaylı ya da üflemeli çalgılar eşliğinde seslendirdi. Öğrenciler flüt, obua, trambon, gitar, klarinet, viyolonsel, korno, arp, fagot, keman ve piyano eşliğinde ünlü konçerto, vals, dans ve sonatları dinleyenlerle paylaştı.

Etkinlikte Devlet Konservatuvarı’nın İlköğretim Okulu altıncı ve yedinci sınıfında tam zamanlı olarak öğrenim gören genç müzisyenler arasından seçilen başarılı öğrenciler tek tek sahne alarak izleyenlere klasik müzik ziyafeti sundu. Devlet Konservatuvarı’nda eğitimi verilen her enstrümanın bir öğrenci tarafından takdim edildiği gösteri, üniversitemizdeki sanat eğitiminin düzeyini göstermesi bakımından da öne çıktı.

Yılsonu gösterisinde Müzik Programı öğrencilerinin ardından İlköğretim Orkestra Programı altıncı, yedinci ve sekizinci sınıf öğrencileri sahne alarak yaylı sazlar eşliğinde klasik müzik dinletisi sundu. Genç keman, viyola ve viyolonsel sanatçılarının Şef Münif Akalın yönetiminde Vivaldi’den seslendirdiği eserler büyük beğeni topladı.

Gösterinin ikinci bölümünde sahne alan Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Bale Ana Sanat Dalı öğrencilerinin performansı ise izleyenleri büyüledi. Les Sylphides (Chopiniana) Balesi’ni sergileyen yetenekli balet ve balerinler, sahnede vals ve küçük danslarla etkileyici bir oyun ortaya koydular.

Her geçen gün öğrenci sayısını artıran ve ülkemize yeni yetenekler kazandıran Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na bu yıl da pek çok sanatçı adayı şimdiden başvurusunu yaptı. İlköğretim bölümüne 2009-2010 eğitim-öğretim dönemi için yarı ve tam zamanlı olarak 19 Haziran Cuma gününe kadar öğrenci alınmaya devam edilecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 816
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster