Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '07

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
1379
 

İlkokullara eşcinsel masal karakterleri

İlkokullara eşcinsel masal karakterleri
 

İngiltere’de ilkokullar için hazırlanan yeni ders kitaplarında eşcinsel karakterlere yer verilmesi ülkede büyük bir tartışma başlattı.

Ülke eşcinsel haklarıyla ilgili yeni kanun yönetmelikleri için hazırlık yaparken bazı üniversiteler çıkacak yasalar doğrultusunda ‘çocukları eğiterek, eşcinselliğin gündelik hayatın parçası olan normal bir olgu olduğunu ortaya koymak’ için ilkokullara yönelik bazı kitapları piyasaya çıkardı.

Küçük yaşlardan itibaren eşcinselliğin çocuklar tarafından olağan bir durum olarak algılanmasını hedefleyen proje kapsamında ilkokullara verilen kitaplarda yer alan hikayelerde eşcinsel kadın ve erkek karakterlere yer verildi.

Sunderland Üniversitesi’nden bir grup akademisyen tarafından hazırlanan kitaplardan birinde yer alan ‘King and King’ (Kral ve Kral) adlı masalda kendisine ilgi duyan 3 prensesi geri çevirip prenseslerden birinin erkek kardeşine aşık olarak onunla evlenen bir prensin öyküsü anlatılıyor.

Milliyet İnternet 14.03.2007

Yukarıdaki yazıyı okuyunca şaşırmadım aslında, ama birşeyler yazmak zorunda olduğumu biliyorum. Atatürk'ün ne kadar ileriyi gören, hatta büyük kehanetleri olan bir önder olduğuna bir kez daha emin oldum. O demişti ki; "batının sadece bilim ve teknolojisini alın" Atatürk ki; 2.dünya savaşının Almanya Versaille antlaşmasının Almanya'ya yüklediklerine direkt bağlı olduğunu, Sovyetler birliğinin 3.nesilden sonra paramparça olacağını, çok uzun yıllar evvel dile getirmişti. Böyle bir insan bu ulusa nasip oldu, ya da nasip edildi. Batı bize teknolojisini bir veriyorsa, bir de yaşamından pompalıyor. siz 20 yıl evvel uyuşturucunun yaygınlaşması ile ilgili haberleri duyuyor muydunuz hiç? Ya da eşcinselliğin bu kadar kanıksandığını? Çocuğunuzun eşcinsel olduğunu ve erkek bir sevgilisi olduğunu, veyahut eşinizin hatta ebeveynlerinizden birinin, düşünebiliyor musunuz? Şu "cinsel tercihe saygı duyma" saçmalığını bırakalım artık, şahsen ben duymuyorum. Neden mi? Yazayım..

Binlerce yıldır yaşayan insan nesli, şimdi doğal olan herşeyle ilgili farkındalıklar yaşıyor. Doğal çevre, doğal koşullar, organik gıdalar. Ama yatatılışdaki doğallığı hatırlayacak olursak, pek kulak asan yok buna. Şimdi 3. cins diye geçiyor.Erkek ve kadın yaratılış için yeterli iken, şimdi mi değil?

İnsan aç gözlüdür, hırslıdır. Böyle yaratılmıştır. Hatta "onun gözünü ancak toprak doyurur" sözü bir Kuran ayetidir. Burada insanı aşağılamak hayesi yoktur halbuki. İnsanın iyi yada kötü olabilme kapasitesini göstermek içindir. Misal; Allah Bakara Suresi 30. Ayette yeryüzünde bir halife yaratacağım dediğinde, melekler "biz seni sürekli anıyoruz, hamd ediyoruz, yeryüzünde sürekli bozgunculuk çıkarıp, kan dökecek insanı neden yaratıyorsun" dediklerinde O "herhalde ben sizden daha iyi bilirim" diyerek insana verdiği değeri göstermiştir.

Ar'af Suresi 80-81. Ayetlerde ise, Hz.Lut Sodom ülkesindeki eşcinsel yaşama karşı onları vazgeçirmeye çalışmış, onlara; Siz önceki milletlerden hiçbirinin yapmadığı fuhuşu mu yapıyorsunuz? Siz şehveti tatmin için, kadınları bırakıp da erkeklere yanaşıyorsunuz. Doğrusu taşkın bir milletsiniz" yaklaşımındadır. Artık peygamberler zamanı bitmiştir. İnananlar için Kur'an vardır. Orada Allah, neyden hoşnut olduğunu, neyden men ettiğini örneklerle dile getirmiştir. Toplumu insanların yaşadığı bir gemiye benzetirsek, klasik laftır "hepimiz aynı gemideyiz" Toplumu kemiren, dejenere eden bir duruma kayıtsız kalmak, buna pasif olarak destektir bir bakıma.

"Kin duyalım, kıralım, yıkalım, yok edelim" diyen yok. Herkes ektiğini biçecektir. Allah korkusu, yada kimileri için Allah sevgisi eğer evlatlarımızın gönüllerine ışık olursa, ilave birşey yapmaya gerek kalmayacaktır. Yukardaki yazıyla alakalı olan tarafı bu.

Allah; hepimize, inanan inanmayana hidayet versin. Sevgiler.

gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

cinsel eğitim verilmeli, dinimizi tam anlamıyla öğrenmeliyiz. Hurafe ve batıldan arındırılmış dinimizi öğrenmeliyiz. Açlığın ve sefalatin olduğu yerde herşey olacaktır. İnsanca yaşayamıyor ve yaşatamıyorsak her şeye hazırlıklı olmak gereklidir. ESEN KALINIZ...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 16.03.2007 14:23
 

Ali Bey, yazınızı okudum , tam anlamıyla katılmadım. Eşcinsellik sizin dediğiniz kadar lanetlenmesi gereken bir şey değil. Hastalık olarak görülmeli ve araştırısanız da bir tür hastalık. KANSER OLDU DİYE BİR İNSANI DIŞLAMAK NE KADAR KÖTÜYSE BİR EŞCİNSELİ DE DIŞLAMAK İTELEMEK HATADIR. eşcinselliğe hoş bakmıyorum; ama gerekli eğitimin ve tedavinin sağlanmasını istiyorum. Etrafınızdaki kötü görünüşlü, korku veren eşcinsel tabloları hep bu duyarsız ve tek taraflı düşüncelerimizden dolayı ortaya çıkmıştır. DÜŞÜNÜN EVLADINIZN BÖYLE BİR HASTALIĞI VAR ONU HEMEN DİNDEN İMANDAN ÇIKARIR TERK Mİ EDERSİNİZ.? elinizden geldiğince uğraşır düzelmesini arzularsınız.KADERE İNANCINIZ VAR DEĞİL Mİ?. Sapkınlık içinde olan cinsel tercih olarak eşcinselliği deneyen ve bunuda bir matahmış gibi orda burda sergiliyerek , çocuklarımıza kötü örnek olanlara değildir sözlerim, onların eninde sonunda hatalarını anlayacaklarına inanıyorum, sorun gene eğitime gelip çatıyor okullarda çocuklarımızın anlayacağı dilde

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 16.03.2007 14:14
Cevap :
Sonuçta her insan nasıl aynı hasletlere sahip değilse, her fikir de aynı olmak zorunda değildir. Ben de bir müslüman olduğumdan, tabi olduğum Kuran ayetlerine göre tavır sergiledim. Eşcinsellik hastalık veya değil, benim kastım bu değildir, ilgilenmiyorum da o boyutuyla. Devlet bununla ilgili tıbbi ya da sosyal tedbirleri almak zorunda, o benim işim değil. Ama bireysel olarak, şefkatle ve önyargısız bakmalıyız o insanlara, bizim insanlarımız çünkü. Burada size katılıyorum sadece. Kastettiğim şey; sadece eşcinselliğin toplum içinde yaygın olması ve buna umarsız kalan toplulukların yok edilmesi için yeterli olması, kitap böyle söylüyor. İlgili ayetleri yazmıştım zaten. Allah net bir tavır koyuyor bununla ilgili, nasıl başka bir tercüme yapılır? Farklı bir tercüme bilen biri varsa öğrenmeyi çok isterim doğrusu.. Siz de esen kalın lütfen..  16.03.2007 15:28
 

Modern hayat diye bize empoze edilen birçok şeyin, aslında bizi insanlığımızdan çıkarma çabaları olduğunu görmeliyiz. Şimdi bu yazınıza gericilik şeklinde yaklaşanlar olacaktır. Lut kavmi çok ilericiymiş herhalde ki böyle düşünüyorlar onlar. Dünya nereye gidecek bilmiyorum artık. bunda sonrası kıyamettir sanırım artık. Hazır Küresel olarak da ısınmaktayız.

Osman KOÇ 
 15.03.2007 14:22
Cevap :
Osman Bey, Bu blogda tepki alacağımı tahmin ederek yazdım, çünkü tepkisiz kalmanın sonu yok. O küçücük beyinleri hastalıklı düşünceleriyle zehirlemelerine dayanamadım. İster müslüman, ister başka bir inanç sisteminde olsunlar, hiç önemli değil. Ki, onlarda da eşcinselliğe evet diyen bir inanç sistemi yok zaten. Doğal olanı korumak, gelecek nesiller için üstümüze bir borçtur. Bende size şahsi duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederim.  16.03.2007 14:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 2072
Kayıt tarihi
: 12.02.07
 
 

Hayatla doğrudan ilgiliyim, hemen hemen her konu ilgimi çeker, ancak mistik, metafizik, tarih ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster