Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '13

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

İlla Bir Şeyler Eksik mi? Olmalı

İlla Bir Şeyler Eksik mi? Olmalı
 

 

Herkesin tam ve bütün olduğuna inanmak adına birçok spritüal çalışmanın yapıldığı şu zamanda arkadaşlarınızın zaman zaman dikkatinizi eksiklerinize çekmesi; sizi nasıl hissettiriyor?  Tam ve bütün mü yoksa çaresiz ve yalnız mı?  İsterseniz bu soruya yanıtlamadan önce aşağıdaki örneğe bakalım.

Şimdi; seçimlerinizle ilgili öneride bulunmak yerine yorum yapmadan sizi şefkatle, destekleyici bir tutumla dinleyen bir arkadaşınızla olduğunuzu hayal edin.  Peki, şimdi nasıl hissettiniz?

Bir önceki örneğe göre daha iyi” değil mi?   Bu örnekte dostunuz sizi tam ve bütün gördü, eksik bir şey olmadığını düşündü. Ve böylece kendinizi daha iyi hissetmenizi sağladı. Aynı şekilde büyük gurular ile birlikte olduğunuzda da kendinizi çok iyi hissedersiniz.  Çünkü onlar herkesin ve olan her şeyin mükemmel olduğuna inanırlar. Onlara göre eksik ya da zayıf yan yoktur. Değişimin sürekli olduğunu ve o an neyi seçtiğiyseniz sizin için en uygun olanın o olduğunu bilirler.  

Aksi olduğunda yani birisinin eksiği olduğuna inandığınızda ise ya ona acıyor ya da üzülüyorsunuzdur. İnsanlara acıyıp üzüldüğünüzde, onları farklı konuma koyarsınız, ayrılık yaratırsınız.  Çünkü acıma ve üzüntünün arkasında kibir vardır. Hâlbuki gerçek sevgi olduğunda birlik, bütünlük olur. Ayrılık hiç olmaz. Bence dostlarınıza şu ana kadar almadıkları bir hediye verin. Onlara mükemmel olduklarını hissettirin. “Olmaz, illa onlara yol göstermek isterim” diyorsanız, o zaman önce kendinize yol gösterin. Önce kendi eksikliklerinizi tamamlayın, sevgi, şefkat, mutluluk ve huzuru içselleştirin. Bunu öyle mükemmel yapın ki önce siz tam olun, önce siz şifalanın. Ve böylece dostlarınız gerçek şifanın nerelerde olduğunu anlasın.         

Her Daim Sevgi ve ışıkla

Sibel.kavunoglu@gmail.com

www.nefestr.com 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 560
Toplam yorum
: 64
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 259
Kayıt tarihi
: 09.11.10
 
 

Geçmişte finans sektöründe ağırlıklı olarak iyileştirme ve geliştirme projelerinin hayata geçiril..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster