Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
670
 

İlle dost ille yağmur

İlle dost ille yağmur
 

Hani insanın uzak dostları vardır.

Uzaktırlar.

Uzaktadırlar ama anılarınız, mesela bir dört eylül akşamı gözlerinize o upuzun hüzün ikliminin serin rüzgarını estirecek giriş kapısını size açıverir bir selam ile.

Bir şey olur birden bire! ... Başka söz değil “ iyi ki varsınız!... ” diye bir şey oluverir birden bire.

O uzak dostlarınızın selamı ile vagonlarına güzel şarkılar yüklediğiniz marşandiz olur anılarınız. Hep birbirine uzak istasyonlarda durup mola verdiğiniz ama aynı ruhu arayıp dinlediğiniz şarkılarınızın solfejli sokaklarında dolaşıyor olsanız bile, yağmur kokmuştur topraklarınız bir selam ile.

Ne çok sevdiğinizi hatırlamışsınızdır ıslanan toprağın kokusunu. Onlarla görüşmeyeli beri aynı şiirle bakıp gizlemişsinizdir sulanan gözlerinizi, aynı buluta bakmışsınızdır belki, hani sana yağmamıştır da ona yağar, ya da ona yağmamıştır da sana yağan bulutlara.

Beklemeden çıkagelmiştir belki bir gün dostlarınız kapınıza. Zilinizi çalmıştır, zilinizi çalan eli kucaklamışsınızdır oysa sadece ekranını titretebilmiş bile olabilirsiniz gerçekte. Ancak yürekler titremiştir bunu hiçbir teknoloji beceremeyecektir…

Ve işte nihayet düşmüştür ansızın bulutlardan damlalar…

İçinize, vakitsizce gelen yağmurlu şarkıların şulesi damlamıştır…

Daha görmeden bile birbirini başlamış ağır ağır yağmur ve çiseleyen tıpırtılardan içinizden yangın külleri uçuşturmuştur dostun sesi.

Uzak dediğiniz dostlarınız, suladığınız solmayan tek çiçeğiniz, salonunuzun en güzel yerine buyur ettiğiniz bir konuk olmuştur.

Susamış çiçeğinize jale.

Sesi içinizi, umudu varlığınızı şenlendirmiş, içinizdeki çizilen çemberlerin kırıldığı anı hep yaşamak isteyip bu yağmur hiç bitmesin dediği dostları vardır insanın hani.

Uzaktırlar.

Ancak uzak demek uçurumdur.

Yakın demek ise gökyüzü.

Dost; içinizde dereleri kurutmaya davranan zamanın, mekanın inadına yakın olan demektir.

Dost yakındır…

Dost, ona “yağmurun hiç bitmesin dostum” diyebildiğin.

Herkesin bir gökyüzü ve yağmuru olsun dileğiyle, sevgiyle...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

usul usul yağmur yağarken kentime evcilleştirilemeyen bir deneme okudum.ve söylenenlere uyarak sonuna bakmadım. tahmin edemediğim bir sondu, zekice, tebrikler.. hadi yürü sokaklarda bu gece yürüyen adam.yağmur bol, gökyüzü ise senin..

Burcu Ege 
 02.11.2006 22:52
 

uzunca zaman görmesem de gördüğümde sanki hiç zaman geçmemiş, bizler değişmişiz ama kaldığı yerden devam etmekte paylaşımlarımız. onları düşündürdünüz bana. sevgiler

Başak ALTIN 
 29.09.2006 17:14
 

Dostluklar... Zamana, onlarla ne paylaştığımıza, hatta kim olduklarına bağlı olmaksızın vardır... Ne olursa olsun yaşarlar. Araya giren yoksunluklar, mesafeler, zaman onlardan hiç bir şeyi eksiltmeye başaramaz olur... Gün gelir o kadar değişmez bir konuma sahip olurlar ki hayatlarımızda, "dostum" dedik mi bir defa, artık onların bizim için ne hissettiğine bile bakmaz oluruz... Karşılığı ve beklentiyi bitirmiştir artık bu bağ... Sadece vardır ve yaşar... Ellerinize sağlık Sevgi ve ışıkla Ayna

Ayna 
 27.09.2006 23:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 737
Kayıt tarihi
: 26.09.06
 
 

Yürüyen adam yazar ve her seferinde adresine ulaşmayacak olan mektuplar bırakır, ardına bakmadan yür..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster