Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ekim '12

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
268852
 

Illuminati Nedir? Dünyayı Kimler Yönetiyor?

Illuminati Nedir? Dünyayı Kimler Yönetiyor?
 

İllimünati


Dünyayı kimin yönettiği konusu, en çok tartışılan konulardan birisi. Demokratik gözüken ülkelerde seçimler yapılır. Seçimlerin sonucunda, seçimi kazanan partiler ülkeleri yönetir.

Aslında dünya ekonomisine baktığımızda, dünyayı kimlerin yönettiği konusunda az çok fikir sahibi olabiliriz. Dünya ekonomisi,  ABD tarafından şekillendiriliyor. Bir çok global firmanın merkezi ABD’de bulunuyor. ABD’de  özellikle finans sektörü ve medya sektöründe Yahudiler çok etkili. Diğer bir çok ülkede de Yahudiler, finans ve diğer büyük sektörlerde söz sahibi. Yahudiler, dünyanın yönetilmesinde ekonomik olarak çok fazla güçlü oldukları için söz sahibidirler. Dünyayı yönettiği düşünülen bir çok  grup, örgüt ismi de sıklıkla dile getirilir. Tabi, bunların tek başına dünyayı yönettiği inancına kapılmak da  bana göre çok da doğru değil. Dünyayı yönettiği söylenen gruplardan bir tanesi de İlluminati.

Peki  nedir bu illuminati?

İlluminatı kitabından alıntı yaparak kısasa açıklayalım:

“Dünyayı 10 kişi yönetiyor ve bu 10 kişinin 300 kadar alt kadrosu verilen emirleri uyguluyorlar. İlluminati adı verilen bu grubun  hedef başkenti Kudüs olan tek bir dünya devleti kurmak. Bugüne kadar çeşitli komplo teorileri içeren bir çok kitap yayınlandı. İlluminati, bu alanda yayınlanan hiçbir esere benzemiyor. Kitaptaki iddialar o kadar ilginç ki, neye inanıp, neye inanamayacağınızı şaşırıyorsunuz. İlluminati, 1575'te ispanya'da bulunan ve özellikle ruhani kudret sahibi olduklarını iddia eden bir dini parti veya bu partinin üyelerine verilen isim. Yazar Texe Marrs, "Süper zenginlerin yönettiği bir Dünya Komplosu"ndan bahsettiği kitabında, dünyaya hakim olan bu güce bu adı uygun görmüş. Kitabın satırları arasına gömüldükçe ve sayfalar arasında ilerledikçe inanması güç iddialarla karşılaşıyorsunuz

Yazara göre, dünyayı kendilerine "bilge adamlar" adını veren, 10 kişi yönetiyor. İlluminati'nin güç şebekesi, dünyanın en güçlü kişilerinden, yatırımcılarından, şirket başkanlarından ve siyasilerden oluşuyor. "İç çember" denilen en tepedeki 10 kişiye bağlı 300 kişi ise onların alt kadrosunda yer alıyor ve talimatlarını yerine getiriyorlar. 10 kişilik "bilge adamlar" grubunda Fransa'dan, üç, ABD'den iki, Kanada, Avusturya, İngiltere, İspanya ve Güney Afrika'dan birer üye bulunuyor. Yazar, burada Fransa'nın üç üyelikle ilk sırada yer almasının yanıltıcı olduğunu, Kanada'nın bir üyesinin de ABD'nin üçüncü adamını tamamladığını belirtiyor. 


"İç çember" üyelerinin ortak özelliği Dış İlişkiler Konseyi, Bilderberg, Trilateral Komisyon, Mahson Tarikatı, Kafatası ve Kemir Tarikatı, Aspen Enstitüsü, Malta Şövalyeleri, Opus Dei, Roma Kulübü, Bohemian Grove, Dünya Ekonomik Forumu, Dünya Federalleri üyesi olmaları. İlluminati Komplosu'nun hedefi, başkenti Kudüs olan bir dünya devleti kurmak. Kitabın, sonunda illuminati piramidinin üstünde bulunan "bilge adamlar"a hizmet eden isimlerden bir kısmı, unvanlarıyla birlikle verilmiş. Türkiye'den kimse var mı diye baktık ancak, ne hikmetse kimseyi bulamadık! İlginç değil mi? 

İlluminati nasıl çalışıyor? 

Yılda bir kez biradaya gelen İlluminati üyeleri, hedefledikleri dünya devletini kurmak için planlar yapıyorlar. Bu planların içinde çeşitli ülkelerde ekonomik krizler çıkararak, ülkeleri sömürmek, savaşlar çıkarmak, "Daha Fazla Savaş" ilkeleri gereği savaşların sürekliliğini sağlamak, çeşitli hastalıklar icat etmek, (kitapta, AIDS ve HIV'in ABD'deki askeri araştırma laboratuvarlarından dünyaya yayıldığı iddia ediliyor.) nüfus azaltıcı çalışmalar yapmak, etnik temizliği desteklemek ve 11 Eylül örneğinde olduğu gibi terör yaratarak, "anti-terör yasaları" çıkarmak. Yazarın iddiasına göre, 11 Eylül saldırısı için FBI bazı Arapları kullandı ve bombaları temin etti. Kullanılan uçak ABD'nin bilgi dahilinde kullanıldı. 

İlluminatı'nın ilkelerinden en önemlisi "Kaostan kaynaklanan düzen". İlluminati,  kendi düzenini çıkarmak için sürekli kaos yaratmak zorunda.”

Yorum sizin.

 

Öğr.Gör. Ekrem  ÇELİKİZ

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet çok faydalı bir yazı olmuş, teşekkürler...

dilek yücel 
 13.01.2013 23:49
 

ilginç...

ali adnan inal 
 18.12.2012 13:36
 

Türklerden Mustafa Cebeci,Tarkan,Acun Ilıcalı gibi ünlüler illuminatiye hizmet etmektedir.Ayrıca amerika birleşik devletleri başkanı Obama'da illuminati'nin içindedir.

Emre Coşkun 
 30.11.2012 18:36
 

Yani bütün mesele "arz-ı mevd" yani vaadedilmiş topraklara sahip olmak... Söz konusu ettiğiniz yaklaşımlar; Trevanna'nın Şibumi adlı eserinde de söz ediliyor, ve yine Alev Alatlı'nın "Kabus" adlı eserinde de geçiyor. Benim oralardan çıkardığım sonuçsa; en başta Sion cemiyeti sonra bunların denetiminde petrol şirketlerinin bir adamı onun altında CİA ve ABD başkanlığı geliyor. Yani dünya ABD'den yönetiliyor ama ABD değil yöneten... ABD de bizim gibi esir aslında... Emperyalizmin askeri gücü... Kendy'nin öldürülmesini de buraya bağlıyorlar... yazınızı çok yararlı buldum önerilenlere ekledim, saygılarımı gönderiyorum...

Halil Güven (Sökeli) 
 12.10.2012 17:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 96
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 19410
Kayıt tarihi
: 17.09.11
 
 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi 2006 mezunuyum. İstanbul Üniversitesi'nde Radyo,Televizyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster