Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '12

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
774127
 

İlluminati nedir?

İlluminati nedir?
 

Konuyla ilgili olarak bir galeri ekledim göz atmanızı öneririm


Son zamanlarda sıkça duyulan bir kelime İllimunati...

İlk defa duyanlar genelde ne olduğunu merak ediyor araştırmaya başlıyorlar fakat karşılarına karmakarışık sayfalar çıkıyor.
 
Bu yüzden ben okuyup araştırdığım kadarıyla kısaca özetlemek istiyorum.
 
İlluminati en basit tanımıyla 'dünyayı yöneten gizli güçler'dir.
 
Simgesi ise tek gözdür. (Ra Tanrısının gözü) Bu heryeri gören göz anlamına gelir. 
 
Örgütün başında oldukça zengin kişilerin olduğu söylenmektedir.
 
En önemli silahları müzik sektörüdür. Şarkıcılara ruhlarını şeytana satmaları karşılığında para ve ün vaadettikleri söylenmektedir.
 
Lady Gaga, Jay Z bu müzisyenlerin en aktifleri olarak bilinmektedirler ayrıca örgüte girdikten sonra çıkmak isteyenler çeşitli tehtitlerle karşılaşmaktadırlar, bunun en önemli örneği de Michael Jackson'dur. Örgüte katılıp ününe ün kattıktan sonra sıkıldığını söyleyip ayrılmak istediğinde onu çocuk tacizcisi olarak göstermişlerdi, beyazlaşmaya çalıştığını ırkını reddettiğini söylemişlerdi ama bu gerçek değildi. Michael bunu birçok kez belirtmişti bir hastalığa yakalandığını vücudunun giderek beyazlaştığını... Fakat basında örgütün elinde olduğu için istedikleri gibi yönetiyorlardı... Böyle birsürü örnek var kafa karıştırmak istemiyorum, ayrıca Eminem'in Not Afraid şarkısı yine bu örgüte karşı yazılmış bir şarkıdır.  
 
Örgüt son olarak geçen aylarda gündeme geldi, sitelerinde sayaç doluyordu ve insanlar o sayaç dolunca korkunç şeyler olacağını düşünüyorlardı fakat yanlıştı. Onlar sadece gündeme gelmek istemişlerdi ve başardılar. 

Daha birçok olaylar var fakat derine inmek istemedim daha fazlasını da araştırmadım bu örgütle ilgili bunların bilinmesinin yeterli olduğunu düşündüğüm için, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hoş geldin

vehave ilbiliaz 
 12.05.2013 19:09
 

illuminati'nin dünyayı yönetmeye çalışan muzır bir gizli örgüt olduğu komplosu batılı kilise ve muhafazakar çevrelerin uydurması. illuminati ortaçağ feodal aristokrat ve kilise egemenliğini kırmak için aydınların kurduğu ilerlemeci bir örgüttü.

baki kılınç 
 12.04.2013 14:57
 

Değerli kardeşim, yazıkısa olsa da ilk defa duyanlar için aarştırmalarına ve merak konusu olmaya sebep olmuştur. Ben bu konu hakkında yeni dünya düzenini kurmak,yeni dünya düzeni ile de bütün dünyayı tek dil, din, devlet altında toplamak düşüncesiyle hareket eden kuruluşun, insanları tek tipleşmesi tutumunu insan ruhuna uygun olup olamayacağının tartışılması gerektiğini düşünüyorum... Selamlar...

rukiye orhan 
 31.03.2013 11:23
 

Örgüte dair naçizane benim de araştırmalarım var ve örgütün bu kadar yüzeysel ele alınması son derece ilgincime gitti doğrusu. Örgütün sanki unkapanında iş görmekte olan bir şirket gibi lanse edildiği bu yazının illüminati hakkında bilgi edinmek isteyenlere ne derece fikir vereceği konusunda derin şüphelerim var

jack amca 
 26.03.2013 8:33
Cevap :
aynı yorumu daha öncede atmıştınız ve cevaplamıştım?  26.03.2013 23:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 79940
Kayıt tarihi
: 11.12.11
 
 

   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster