Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

07 Aralık '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
56767
 

İLLUMİNATİ Tarikatı Nedir? (07 Aralık Çarşamba 2011 Saat: 03) Ayrıntılarıyla İlluminati Tarikatı!..

İLLUMİNATİ Tarikatı Nedir? (07 Aralık Çarşamba 2011 Saat: 03) Ayrıntılarıyla İlluminati Tarikatı!..
 

İnternet Ç-Alıntı ''Gözün Çıksın İlluminati''


İlluminati (SİON) Tarikatı (Kardeşliği) Anlamı ve Amaçları Nedir Ayrıntılarıyla İlluminati?!...

Allah rızası için; ''İlluminati'' nedir, 2011 - 07 Aralık Çarşamba Saat: 03' de neler olacak ve şu ''geri sayım'' hikayesini biri bana bi açıklar mı?

Bu dünyada yaşayan bir ''Sabi'' (ha) olarak merak ettim ve bilmek istiyorum kardeşim.

Günah değil ya!

İşte Facebook'tan gelen cevaplar:

Ayşen Arslangiray Kura; Vatikan'da kurulu gizli bir örgütmüş. Dan Brown kitaplarında öyle anlatıyor valla onun yalancısıyım

Sabiha Rana; Millet kopmuş yarını bekliyor. Hele bi öğrensemde öyle ölsem dedim.

Ayşen Arslangiray Kura; tövbe tövbe Allah korusun

Sabiha Rana; Dan Brown kimin yalancısı acaba?

Ayşen Arslangiray Kura; hangi millet kopmuş

Sabiha Rana; etrafımdaki herkes yarını bekliyor.

Ayşen Arslangiray Kura; o hemen tüm kitaplarında onu anlatıyor mesela kutsal kase. Merak edecek başka bir şey bulamamışlar mı?

Sabiha Rana; Halbuki bizim inancımıza göre; ''hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünyaya yarın ölecekmişiz gibi öte dünyaya hazır olmalıyız'' diye bilirken, şimdi 'İlluminati'' istedi diye milletin yüreği ağzında yarını bekliyor. Valla Allah çarpacak bizi. Aslında geç bile kaldı.

Ilknur Celik; valla hocam nacizane bildiğim kadar,almanya da bir hukukçu tarafından kurulan, aynı masonluk gibi bir teşkilat.üyelerinin hiç birinin gerçek isimleri bilinmiyor genelde takma isim kullanıyorlar. diye biliyorum.

Sabiha Rana; Demek ki kendi isimlerini açıklamaya cesaret edemiyorlar. Ve böyle cesaretsiz kişilere de bazı bizimkiler inanıyorlar. Vahh .. Vahhh.

Ayşen Arslangiray Kura; tamam da kimse bilmiyor ve Dan Brown kitaplarında o örgütü anlatıyor.

Sabiha Rana; Anlaşıldı bu Dan Brown hayal gücü yüksek biriymiş.

Ayşen Arslangiray Kura; büyük ihtimalle

Sabiha Rana; Hemide örgütmüş öyle mi? Ya her şey olduk da bir örgüt olamadık diyesim geldi şimdi. :)

Ilknur Celik; bencede vah vah. bizim kitabımız Kuran-ı kerim de herşey açık gerisi hikaye hocam.

Sabiha Rana; Şu an, bu ne idüğü belirsiz olan örgütle alakalı olarak ne var ne yok araştırıyorum. Hakikaten de bilmek istiyorum!

Ilknur Celik; bize aktarırsanız mutlu oluruz hocam. saygılar...

Sabiha Rana; Yahu, Kuran'dan çalıp, çırpıp, ve en önemliside kendilerince uydurup bi de yanında kahinliğe soyunup birilerini kısa yoldan nasıl kandırırız diye tabii kendini akıllı sanan aptal insanların oyunlarıdır bunlar. Aktarırım tabii ki, tüm dünyayla paylaşıcağım kendi çapımda öğrendiklerimi...

Muharrem Doğan;

Latince anlamı: aydınlanmışlar
Simgesi: piramit ve herşeyi gören göz
Kurucusu: weishaupt,fakat köklerinin mısır a dayandığı söylenir..
Amacı: kendilerini tanrılaştırıp insanları köleleştirmek
İlkesi: "ordo ab chao" kaostan düzen doğar

Amaçları: 1 doların üzerinde bulunur. Şu andaki savaşları okültizmdir ve büyük kuruluşların simgelerinde kendilerine ait bir obje bulunur. Tapınak şovalyeleri diye de adlandırılan bu grup şu anda dünya sermayesinin büyük bi bölümüne sahiptir. Doların üzerinde yazan "new world order" (yeni dünya düzeni) günümüzde bilinçaltımıza farklı versiyonlarda işlenmiştir. Hollywood ve basında kendilerine ait simgeler ve propaganda bulunur. Farklı uzantıları ve dernekleri günümüzde mevcuttur...

Muharrem Doğan; ve dedikleri doğru ise bugün önemli bir şey olacakmış gibi. Şemsiye ve makat hesabı; yapacak bişi yok yani... :) Geç kaldık; daha önceden tedbir almak lazımmış. Bakalım görecez!

Sabiha Rana; Teşekkürler Sevgili Mudo, Facebook'tan sizler cevapladınız. Twitter'dan bi dünya insan, azıcık da ansiklopedik bilgiler toparladım. Az sonra yayına vereceğim. Sahi! Yarın İlluminati'nin sonu gelmesin sakın! :)

Bu arada Sevgili Ayşen Hanım'cığım ve Sevgili İlknur Hanım'cığım benimle bildiklerinizi paylaştığınız için, sizlere de çok teşekkür ederim.

***

Facebook'tan sonra Twitter'da da aynı soruyu sordum.

''Allah rızası için, biri bana ''İlluminati'' nedir açıklar mı? Yani necidir? Neyin nesidir? Kimin fesidir? Bu dünyada yaşayan bir ''Sabi'' (ha) olarak bilmek istiyorum kardeşim.''

Gelen cevaplar:

H5N_Hasan YEŞİLIRMAK

Aydınlanmış olanların,Geri Sayımla ne işi olur arkadaş. İlluminati çok bozdu.Dikkat çekmek istiyor.Yoksa ne işleri olur geriyle.

yxfilesx-files
Ben ilk duyduğum zamanlarda şimdiki kadar çok uzmanı yoktu araştırması okuması keyifliydi. Şimdi her adım başı illuminati uzmanı var.

baris_erturkBarış Ertürk
Eger illuminati sacmaliginin dedigi gibi bisey olursa yarin bize ; kapi gibi din dersinde namaz sozlusunden alinmis 100'um var rahatim....

unalfevziFevzi ÜNAL
İlluminati üniversite öğrencilerinin burslarına mı göz diktin hayırdır niye ayın 7sine denk geldi o tarih:) illuminati

TuranErguvenTuran Ergüven
Geri sayım bitince, sazan.avi yazacak diye tırsıyorum.
illuminati

WishmistresSÖzge Çideli
Anlamadım ben şimdi GS-FB maçınının hakemi illuminati miymiş?? Kazanan Chelsea - Valencia maçının galibiyle Türkiye kupasına mı oynuyormuş?

epedraespinaMustafa Yıldırım
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iKDHZI0jvPkhttp://www.7december.org/#illuminati gerçekten boku çıktı. ne yönde düşüneceğimi sapıttım. nasıl gizli örgüt bu?

meldrosymelda çalışkan
illuminati hep beraber geri sayıyoruz, yarın bu saçmalığın ardından dalga geçmek için.

nrgnrglNurgul Erendac
illuminati hayırdır kardeş XD ölmüyorum lan ben =D

viledaaEda Dağlar
Allahım illuminati yi daha yeni öğrenenler var hiç demiyosunuz bu eda aylardır niye böyle diye

FurkanArgatFurkan Argat
Bence İspark da illuminati ye hizmet ediyor . Adamlar tum kaldirim kenarlarini sahiplendiler haraç kesiyor park edenlerden !

blairkedisiBetül Witch
illuminati ben ne olur ne olmaz diye son gunumu sevgilimle geçirdim arkadaşlar

resdilmenHüsameddin Dilmen
illuminati dolasıyla yarın kıyamet kopabilir eşeği saglam kazığa baglamak maksadıyla sabaha kadar ibadet edecem

SelimMuranSelim Muran
illuminati Bizi onların evrensel çapta birşey yapabilecek güçlerinin var olduğuna inandırmaya çalışıyor. Bir bok olmayacak .

EgeColakEge Colak
Adamlar uzun zamandir geri sayiyorlar, ama biz ögrenci milleti degil miyiz gene son gece tutusuyoruz. illuminati

BarisAksenBaxeN
illuminati israilin isi bunlar olmadi ergenekon olmadi amerika e o da olmadi Allah'in takdiri

popartbiziandyUğur M.
Sende fena halde göz var. Bi' kurşun dökmek lazım. illuminati

meyubogluMahmut Eyüboğlu
o değilde http://illuminati.org kapanmış, iyice gerilim veriyorlar, illuminati #countdown #16:00

MeLiKeToZmelike toz
illuminati de neymiş oğlum inanmayın böyle şeylere. iç ses: lan var mı acaba böyle bi şey töbetöbebismillahallahuekberamin

Teşekkürler sevgili twitter dostları... Çok teşekkürler...

***

Evet efendim, ''İlluminati nedir?'' Sorusuna karşılık sanal dünyanın verdiği cevapları okuduk.

Şimdi de ansiklopedik bilgilerle İlluminati!!!

İlluminati Nedir?

Illuminati (çoğulu Latince: illuminatus, Türkçe: aydınlanmış) tarihteki adıyla Bavyeralı Illuminati, Rönesans döneminde 1 Mayıs 1776'da kurulmuş bir gizli bir cemiyet. Modern İlluminati; zihin kontrolü uygulayarak, hükümetleri ve kuruluşları ele geçirerek Yeni Dünya Düzeni'ni sağlamak amacıyla hareket eden, faaliyeti ve varlığı kanıtlanamamış bir örgüttür. (Kaynak: Vikipedi)

İlluminati 'nin Kuruluşu:

Topluluğun kuruluş amacı cehaletle, baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. Her ne kadar asıl amaç, aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak, hür düşünceyi ve Newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır.

Münih'te kurulup, o yörede (Bavyera) hızla gelişen İlluminati'nin üye kayıtları büyük bir gizlilik içinde saklanıyordu. Öyle ki, üyelerin her birinin takma isimleri vardı ve yazışmalarda bunlar kullanılır, üyelerin gerçek isimleri ve kimlikleri asla kullanılmazdı. Örneğin, topluluğun kurucusu Adam Weishaupt'un kod adı Spartacus idi. Illuminati üyeleriyle ilgili bilinen tek şey, tüm üyelerinin Cermen kökenli beyazlardan oluştuğudur.

Günümüzde ise 10 adet yöneticisi ve 300'e yakın alt kadrosu bulunduğu, bu grubun içinde tanınmış ünlüler, bankacılar ve sanatçıların bulunduğu iddia edilmektedir.

İlluminati 'nin gelişimi:

12 kişi ile kurulan İlluminati topluluğu, gelişmelerini Mason Locası kendilerine uygun üyeler kazanarak sağlamaya çalışmışlar, ilk sene sonunda 80 üyeye çıkmışlardır. Daha önceden 22 Haziran 1784'te tüm Bavyera'da Masonluk ile birlikte İlluminati de, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek yasaklanmıştı. Masonluğun, tarih boyunca kendisine yönelen tüm baskı ve yasaklamaların altından hiçbir zarar almadan çıkması gibi yine zararsız çıktığı bu süre Illuminati'ye pek yaramamış ve büyük ölçüde gücünü ve varlığını yitirmişti.

19. yüzyılın başlarında ünlü Alman filozof Hegel'in katılımıyla canlanan ve eski parlak günlerine dönen İlluminati, bu yıllarda, üyesi olan Hegel'in tez-antitez kuramlarıyla Yeni Dünya Düzeni düşüncesinin geliştiği bir ütopya topluluğu haline gelmişti. Dünya üzerindeki çeşitli toplulukları etkileyen bu düşüncenin mirasçıları bugün halen çalışmalarını sürdürdüğüne dair komplo teorileri vardır.

Bu topluluğa daha sonra İtalya'da ünlü rönesansçı insanlar girmiş ve Katolik Kilisesi'ne karşı siyasi bir savaş açmıştır.

Komplo Teorileri:

Mark Dice, David Icke, Texe Marrs, Ryan Burke, Jüri Lina ve Morgan Gricar gibi yazarların belirttiğine göre Bavyera İlluminati, halen faal olan bir örgüttür. Dünyadaki bir çok siyasi, askeri ve ekonomik olayın sorumlusu İluminati örgütüdür. Komplo teorisyenlerine göre bir çok ABD Başkanı, bu örgüte doğrudan veya dolaylı olarak hizmet etmektedir.

Myron Fagan'a göre Waterloo Savaşı, Fransız İhtilali, John F. Kennedy suikasti bu örgütün işidir. Ayrıca Holywood film sektörü bu örgütün elindedir.

Kaynakçalar:

Die Korrespondenz des Illuminatenordens. vol. 1, 1776-81, ed. Reinhard Markner, Monika Neugebauer-Wölk e Hermann Schüttler. - Tübingen, Max Niemeyer, 2005.

Mozart'ın Yapıtlarındaki Masonik Örgü. Katharine Thomson. çev. Halim Spatar. - İstanbul, Pencere Yayınları, 2004.

United States Presidents and The Illuminati / Masonic Power Structure.

Mark Dice, The Illuminati: Facts & Fiction, 2009.

***

İlluminati sitesinde yer alan tam metin...

UYAN İNSAN IRKI...

Hepimiz kardeşiz. Biz karanlığı ve bütün savaşları bitirme gücüne sahibiz. Eğer uyanmazsak, çok geç kalmış olacağız ve karanlık yükselecek...

Bu bizim kaderimiz değil...
 
 

Gizli saklı da olsa madem ki böyle bir örgüt , bir tarikat vs. varmış, ben gizlenip saklanmadan o örgüte seslenmek istiyorum!

Hey İlluminati!

Bilmiyor olabilirsin ya da biliyorsundur da inanmıyorsundur. O'da olabilir.

Ama!!!

Biz, Müslüman'lar olarak diyoruz ki; senden büyük ALLAH var!!!

Ve biz, Allah'tan başka kimseden korkmayız!!!

Bakara suresi 274. ayet; ''Mallarını gece gündüz gizli ve aşikar Allah yolunda harcayanlar yok mu? İşte onların Rabbleri katında mükafatları vardır. Onlara hiç bir korku yoktur. Onlar mahzun da olacak degildirler...''

Dinlere göre meleklerin isimleri, anlamları ve görevleri !!!

''Melekler Yüreğinizden Öpsün''

Sabiha Rana

***

Ulaşım ve iletişim bilgileri:

Facebook: Sabiha Rana | Facebook

Facebook : http://www.facebook.com/sabiha.rana

Twitter: http://twitter.com/#!/sabiharana

Milliyet Blog : http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

Naberler.com: http://www.naberler.com/Blog.aspx?Web=sabiharana&CID=6076

YouTube: Sabiha Rana adlı kişinin profil resmiSabiha Rana

İletişim: sabiharana@sabiharana.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

BLOG SAYFASINA HER GİRDİĞİMDE SADECE YAZIP ÇIKIYOR, OKUMAYA FIRSAT BULAMIYORDUM. İSMİNİZİ ÇOK GÖRÜYOR VE İLK SİZİN YAZILARINIZDAN BİRİNİ OKUMAK İSTİYORDUM. 2.OKUDUĞUM YAZI OLDU. TEBRİK EDERİM. HEM OKUNMA SAYISI HEM DE EMEĞİNİZ İÇİN ABLACIM. SAYGILAR.

Pierre Pathelin 
 29.01.2012 13:40
Cevap :
Yorumunuza saygıyla; ''Melekler Yüreğinizden Öpsün'' :)   04.04.2012 9:36
 

Eee saat 3 ü geçti, hala birşey olmadı..

Gamze Ça?layan 
 07.12.2011 15:09
 

Sazanlar olmasaydı, dünyanın keyfide olmazdı. saygı ve selamlar.

Mehmet Emin Yolsal 
 07.12.2011 10:57
 

rana abla, icime bir kusku dustu. Yoksa sen de emekli falan olmiyasin? Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 07.12.2011 3:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4931
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster