Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Eylül '12

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
117
 

İmam hatipliler hala öksüz

Aklı evvel bir güruhun, sırf geçmişinden kopuk, temeli çürük, batı özentisi nesil yetiştirmek için kolları sıvadığı günlere Allah bizleri bir daha götürmesin.

Ülkemiz insanının üzerinde ne kadar deneme yapılırsa yapsın, maya sağlam olduğu için, suni binalar yükselmedi çok şükür bu cennet vatanda.

Harf inkılâbı yapıp bir gecede âlimleri cahil yapmayı başardılar ama bunu sürdürmeye güçleri yetmedi.

Seyyar darağaçlarında nice âlimi şehit ettiler ama onların ruhlarını öldüremediler.

En son oynayacakları bir oyun vardı, sahneye sürdüler, sahnede göbek atıp, sarhoş oldular, onlar ayyaş ayyaş dolanırken orta yerde, uyumayan halk elinin tersiyle tokadı geçirip suratlarına kendilerine bile gelmelerine fırsat bulamadan afallattılar toplum mühendislerini.

Siyasi… ıııı… Ha… Yaa… tııııımaaaa MAL olsaaaa daaa İmam Hatipleri kapatacağım diyen gözünü rezillik bürümüşlerin siyasi hayatları son buldu fakat milletin hafızası çok şükür unutmadı olanları, olan bitenleri.

O zamanlar feryat eden, o zamanlar, yapmayın, etmeyin, bu millete yazık olur diyenler şimdilerde çok memnun görünüyor.

Memnun olmamak mümkün değil.

Sokaklarda birkaç kendini bilmezin, yeni sisteme hayır kampanyalarının işe yaramadığını, ellerine yüzlerine bulaştırdıklarını görünce daha çok memnun oluyoruz.

Memnun oluyoruz, iyi güzel de, lakin benim asıl anlatmak istediklerim bunlar değil!

İmam Hatip gençliğinin ne kadar önemli olduğunu, o okullarda öğrenim görmenin bu ülke geleceği için ne kadar elzem olduğunu bilen o kadar çok zengin, İmam Hatipli siyasileri referans alarak koltuk sahibi, ihale sahibi olmuş insanımız var ki!

Şimdi haydi, hepinizin istediği oldu, İmam Hatiplerin önü açıldı, pamuk eller cebe, dediğimiz zaman, kaçacak delik arıyorlar.

“Müslümanlar dinleri için ölmeyi göze alırlar ama dinlerini yaşamazlar.” Diye bir söz vardı kime ait olduğunu hatırlamıyorum.

Şimdi yaşama vakti işte, beş vakit namazla Müslüman olunmuyor beyler!

Elinizi taşın altına koyma vakti!

Konya Ticaret Odası başkanına mesaj bıraktım, mahallemizden birkaç öğrenci İmam Hatip Lisesine gidecek servis ücretleri için yardımcı olurlar mı acaba? Diye.

Sağ olsun Başkan bizzat aradı, birden heyecanlandım, tamam bu iş! Diyerek…

Bir de ne göreyim, biz bu tür konularda yardımcı olamıyoruz, dediler.

Afedersiniz ama hangi tür konularda yardımcı oluyorsunuz deme gereği bile duymadan, teşekkür ederim, deyip vedalaştım.

O an bir Kayserili fıkrası geldi aklıma:

Kayserili kadına yeğeni gelip, teyze; bana biraz para lazım, verebilir misin? demiş.

Kadın: Kuzum, istediğin can olsa çıkartıp veririm de, sen en olmaz şeyi istiyorsun, para bu, nasıl veririm? demiş.

Fazla söze ne gerek var, ne de benim yazmaya mecalim var…

İyi Müslümanlıklar…

Not: Yine de olur a, “ben destek istediğiniz öğrencilere ulaşmak istiyorum” diyen olursa, bana mail adresimden ulaşabilirler.

mustafasus@hotmail.com

www.mustafasus.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok komik yazmışım herhalde sizi böyle mutlu edip güldürdüğüme göre..

Tülay EKER 
 28.09.2012 15:48
 

Meltem Şahin'in hnm. ın yazdığı her harfe katılıyorum.İmzamı dhai atıyorum. Siz ise garip geldiniz gıcıklığına mı yazıyorsunuz gerçekten mi böyle düşünüyorsunuz anlamadım :) İmam Hatipte okuyanlar müslümanda ,öğrenci de diğerleri ne oluyor ? Nedir sizlerin bu zorlama dayatma politikanız derdiniz ne ? siz mi dini imanı öğreteceksiniz. İmam hatip mezunları mı ülkeyi kurtaracak insanlığı gösterecek. Ozaman sokaklarda içki masalarında oturan karı kız ğeşinde koşan imam hatip mezunları ne oluyor ? Doğru sadece sizlermisiniz.Madem öğrenciler için çalşacaksınız neden tüm öğrenciler için çalışmıyorsunuz ? Hiçbir zaman bizler bizim gençlerimiz bitmeden sizler isteklerinize ulaşamayacaksınız.Burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ !

Tülay EKER 
 22.09.2012 13:53
Cevap :
:):):)  26.09.2012 0:18
 

Kardeşim,Kahire ve Riyad Müftüleri ilginç Fetvalar verdiler.Ölen eşinle 6 saat içinde ilişki kurabilirsin diğeri de 10,11 yaşında ki kız çocuğunu evlendirebilirsin yahut evlenebilirsin dediler.Bizim Diyanetimiz de Evlatlığınla kan bağı yada süt bağı yok ise eş alabilirsin diye fetva verdi.Siz bu fetvaları bir Dindar müslüman olarak nasıl değerlendiriyorsunuz? mübarek cuma günü yazıyorum.Mustafa Kemal Atatürk ve silah Arkadaşlarına Allahtan Rahmet kurdukları Cumhuriyetin ilkeleri ile birlikte payidar olmasını onun inkilaplarını ve Müslümalığını anlayamayanların da doğruyu görmelerini nasip etsin.

mehmet binlik 
 21.09.2012 13:34
 

yeni sistemi beğenmemek,protesto etmek eksikliklerini söylemek neden kendini bilmezlik ya da karalamak olsun... imam hatip liselerinin açılmasını istemek her vatandaşın en demokratik hakkı oluyor da laik eğitimi istemek neden kendini bilmezlik oluyor.eksiklikliklerini söylemek neden karalama olsun... kendine müslüman kendine demokratlık böyle birşey midir? din eğitimi almanın islamiyeti öğrenmenin yeri okul değil devletin görevi ise hiç değildir...en azında Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ilkesi açısından.. türkiye cumhuriyetini oluşturan vatandaşların özelliği dini ırkı ne olursa olsun vatandaşlık bağı ile bu ülkeye bağlı olmasıdır.. inanç özgürlüğü laiklik ilkesi ile korunur hiç bir inanç siyasallaşmaz bir diğerine üstün tutulmaz.. herkes kendi imkanlarıyla inancını mezhebini çoluğuna çocuğuna öğretir öğrenir...kendini bilmezlik arıyorsanız bir de bu tarafından bakın bakalım aklınıza yatacak mı?

Meltem Şahin 
 19.09.2012 16:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 394
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 176
Kayıt tarihi
: 17.09.09
 
 

Bir kurumda yönetici olarak çalışmaktayım, 1974 Kayseri doğumluyum. Son demine varmadan hayatın h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster