Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
6231
 

İmam Nikahlı Eşe uygun Kanun varmış

İmam Nikahlı Eşe uygun Kanun varmış
 

İmam Nikahlı Eşe Yasal Düzenleme Getirilsin Konusu 

İmam nikahlı eşe yasal düzenleme getirilsin diyen aile danışmanı yakında vatandaşlıktan çıkarırsak şaşmamak gerekir. Evlilik ve aile danışmanının tespiti doğru ama çözüm önerisi yanlıştı. Dolayısıyla bizim gibi toplumlarda daha konunun ne olduğu nasıl olduğu ayrıntılı konuşulmadan ağızdan laf çıktığı anda bir huşu ile olayın üzerine gidildiği için herkes ve her kesimden insan kadına demediğini bırakmadı. Dolayısıyla tartışmayı kavga etmek, hakaret etmek daha da beceremedin küfretmek olarak alan bir toplum çoğunluğunda konu dağıldı gitti. 

Toplumda milyonlarca kadının imam nikahlı ya da metres olarak yaşadığı dikkate alındığında aslında konunun ne kadar önemli olduğu göz ardı edildi. 

Konuyla ilgili n etkili yazı Gazeteci Hıncal ULUÇ’tan geldi ve yazar; Amerika'da Lee Marvin Yasası diye bilinen yasanın benzerini çıkarmanın çözümlerden biri olabileceğini ifade ediyor. 

Buna göre yasanın ana hattı şöyle; 

"Bir erkekle yaşadığını kanıtlayan kadın, yasal eşin tüm haklarına sahip olur.." 

(Kaynak: Hıncal Uluç, 28.05.2011 tarihli yazısı) 

İşte yasa bu, sıkıysa çıkarsın birileri de tarihe geçsin. O zaman görürler imam nikahlı kadın alıp, her türlü kepazeliği yapıp sonra da “boş ol” deyip kadını kapının önüne koymayı görürler. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Baktığınız pencereden haklısınız. İmam nikahı ile mağdur edilen kadınların hakkını almak istemek doğru ama, böyle yeni bir yasa çıkartılması halinde, konuyu işine geldiği gibi kullananların, çatır çatır harem kuracaklarından da emin olun. Kadın erkek eşitliğinden bahsedilen bu çağda, çok eşlilik tartışması abestir...

Murat Yazmacı 
 31.05.2011 18:27
Cevap :
Söyledikleriniz son derece doğru. Belirttiğiniz gibi parası bol ve çok olan insanlar harem kurarlar, başta Rusya olmak üzere dünyanın her yerinden kadın getirirler. Çok eşlilik ya da imam nikahı kavramlarını değerlendirirken sanırım ilk yapılması gereken yaptırım ve cezalandırma erkeğe yapılmalı ki kadın baştan 1-0 yenik başladığı maçta beraberliği sağlayabilsin. Saygılarımla  01.06.2011 9:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 197
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1829
Kayıt tarihi
: 10.06.10
 
 

Gündemi ve olayları yakından takip etmeye çalışıyorum. Sinema, kitaplar, spor, doğa, siyaset, miz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster