Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Kasım '09

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
466
 

İmamı Azam

İmamı Azam
 

uygun


Bu nasıl bir anlayış ve yorumdur, şaşırmamak elde değil. İmam-ı Azam büyük imam hanefi mezhebinin kurucusu, islamın güzide yorumcusu, ömrünü emevi ve abbasilerin islamın yozlaşmasına karşı verdiği mücadeleye adamış. Ve nihayet emevi halifesi mansur tarafından zehirlenerek öldürülmüş.

Emeviler peygamberimizin damadı Hz Alinin torunlarını katletiler, islama çok kötülükler yaptılar, kabenin üstünde şarap içmek isteyen halifeleri vardı. İslama bu kadar cani davrananların miraslarını nasıl kullanırız anlamak çok zor.

Emeviler cuma namazlarında ehlibeyte minberden küfür etmek için, cuma namazının ortasına hutbe koymuşlar. Hutbeden sonra namazın farzı eda ediliyor. Cemaat kaçmasın diye namazı sonraya almışlar ve hutbeyi dinlemeye mecbur etmişler. Bugün bu uygulama hala devam ediyor.

Son zamanlarda Yaşar Hocanın İmam-ı Azam kitabını okudum, çok etkilendim ve sarsıldım. Ama hala anlayamadığım islam düşmanı bu emevi ve abbasi mirasını biz neden kullanıyoruz.

hHanefi mezhebinin kurucusu pozatif adam ilim anıtı ebu hanifeyi yeterince sahipleniyor muyuz, bir düşünelim bin düşünelim geçeğe doğru yol alalım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 233
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 361
Kayıt tarihi
: 02.07.09
 
 

Satış ve pazarlama uzmanıyım. Büyük ve yerel şirketlerde bölgesel ve ulusal satış ve bayii organizas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster