Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
57
 

İmamoğlu ve Gereksiz Kibarlık

Akşamki tartışma umarım seçime yansımaz çünkü bence İmamoğlu puan kaybetti.

Meydanlardaki sevecenlik normal karşındaki rakibin değil halk ve güler yüzlü siyasetçiye hasretiz. Ama burada rakibinle yarışıyorsun, onu yenmek için çıktın. Binali beyin ciddiyeti İmamoğlu’nun güler yüzünden daha fazla puan topladı; çünkü bir şeyler söylüyorsun ve inandırıcı olmak zorundasın, gülen bir yüz inandırıcı olmaz.

Rakibin bununla da yetinmedi azarlar tonda ses yükseltti. Dahası belki beş kere yalan söylüyorsun dedi, bir kere de sen de. Binali bey sanki misafir gelmiş saygısızlık olmasın diye abartılı bir nezaket ve gereksiz kibarlık yüzünden Sayın İmamoğlu hata yapıp azarlanan çocuk durumuna düştü adeta.

Ne söylediğin değil söyleme üslubun da önemli. Rakibin zaten ciddi ağırbaşlı gereksiz kibarlık yok, gülümsemiyor bile “sus sen çocuk bilmiyorsun” edasında biraz da azarlar gibi söylediği her şey doğruymuş intibaı uyandırdı.

Bu millet konuşanın haline tavrına kâğıt parçasından daha çok inanır. İmamoğlu’nun sadece gençliği ve enerjisi avantaj, Yıldırım’ın da tersi yorgun görüntüsü dezavantaj oldu.

İmamoğlu’na demişler ki aman efendi ol tartışma çıkmasın, karşı tarafın amacı seni kızdırmak. Programın adı tartışma, kızınca ne yapacak dövecek mi keşke kızsaydı.

İki kere FETÖ imasında bulundu, İmamoğlu FETÖ’cü oldu kendi tertemiz. Akşam sabah AKP’lilerin FETÖ irtibatını anlatıyorsunuz, burada gündeme getireceksin.

Bu da kampanyanın bir parçası, rakibin bol keseden 900 tane kreş açacakmış, sen 150 tane. Önüne bir sıfır koy gitsin ya da 17 yılda kaç tane kreş açtınız de. Sayın Yıldırım O nasılsa kibar bir adam sesi çıkmaz azarlarım mazarlarım işi bitiririm demiş galiba. Kendim ağırbaşlı üslubum ciddi halk bana daha çok inanır ne söylesem fark etmez. Valla aynen böyle oldu!

İmamoğlu’nun güler yüzlü hali dışarıya alaycı bir ifade olarak yansıdı maalesef. Bunun nedeni Yıldırım’ın söyledikleri. Yani bu kadarına tebessüm etmek zorunda kaldı. Tebessüm etme söyle.

Rakibin sürekli seni düzeltiyor öyle değil böyle diyor kendisine belgeler sanki yukarıdan gelmiş. Ama işte hata da yapıyor Sayıştay raporu İmamoğlu’nun masasında, Sayıştay raporunu gördün mü diyor.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6083
Toplam yorum
: 15069
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster