Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mayıs '09

 
Kategori
Ekolojik Yaşam
Okunma Sayısı
1678
 

İmece Evi'nden ekolojik yaşam için çağrı

İmece Evi'nden ekolojik yaşam için çağrı
 

Dayanışma Ekibimiz


2007 Yılın'da Kollektif ve Doğa ile uyumlu bir yaşam kurmak amacı ve başka bir dünya'nın mümkün olduğunu gerçekleştirmek için, sözle savunduklarımızı yaşama geçirmek üzere, Ekolojik köy girişimimizin ilk ayağı olan İmece Evi'ni kurduk.

İmece Evi'miz; Deterjan, Elektrik, makina, hayvancılık, Tarım ve Tarım'sal Ürün'ün işlenmesine kadar pek çok üretimi deneysel oranlarda, Ekolojik çözümlerle geliştirdi. Suni gübre, Tarım ilacı değmeden taş değirmende kırıp, soğuk baskı ile sıktığımız Zeytinyağı, dipten topladığımız zeytinin yağı ve kül suyunun karışımı ile elde ettiğimiz Sabun, Suni yem yememiş keçi ve koyun'un sütünden "doğal maya" Oğlak mayası ile yaptığımız Peynir ve bunların dışında salça, domatesi sosu, turşu, kurutulmuş incir ve Elma-Üzüm sirkeleri' de yapan ekibimiz, Ürettiğimiz deneyimlediğimiz bilgiyi ve ürünlerimizi insanlarla paylaştık ve paylaştıkça çoğaldığımızı gördük.

İmece Evi'miz, 2008 Yılına kadar geçen sürede, Ekolojik Tarım, Hayvancılık, Doğal ürünler ve bu ürünlerin üretimleri ile ilgili atölye çalışmaları, seminerler, vizyonu ve proje çalışmalarıyla kendini ortaya koyan bir topluluk oldu. Deneyimlerimizi paylaşmak ve benzeri girişimlere destek vermek üzere 2009 Yılı Mayıs Ayı'nda "İmece Ekoköyü Doğal Yaşam ve Ekolojik Çözümler Derneği" ni kurduk.

Ekoköy'de yaşayanların yanı sıra İmece topluluğunun bir parçası olmak isteyenleri Dernek çatısı altında buluşmaya çağrıyoruz.

Bu çağrımız;

Eleştirdiğimiz tüketim sisteminin dışına çıkmaya hazır olanlara,

Sade ve Ekolojik yaşama yüzü dönük olanlara,

İnsanın Doğa'nın bir parçası olduğuna inanan, Doğa ile uyum içinde yaşamaya istekli olanlara,

Evrensel değerlere, iletişime, dinlemeye, öğrenmeye ve öğretmeye, dayanışmaya öncelik verenlere,

Bu çağrımız;
Dünya'da olup bitenlere sessiz, kayıtsız kalmayan, tüm değerlerin altüst olduğu ve kaynakları hoyratça tüketilen
gezegenimizi onaracak, her kesimden, aklı dayanışma, kalbi sevgi ile çalışanlara,

Kendisine diğerlerine ve çevresine karşı sorumluluğunun farkında olanlar'la birlikte Ekolojik, sürdürülebilir, Sosyal ve Ekonomik eşitliği benimsemiş, uzlaşı ve dayanışma içinde" ortak karar, ortak kasa ve ortak kazan" ilkesi ile yaşanan kendi kendine yetmeyi hedef alan, sade ve doğa ile uyumlu örnek yaşam modelleri oluşturmak bu temel amaç çerçevesinde İmece Evi Deniz, İmece Ekoköy'ü ve İmece Evi Şehir yerleşimlerini 'de hayata geçirmek üzere çalışıyor ve sizleri' de İmece Ekoköy Doğal Yaşam ve Ekolojik Çözümler Dernek çatısı altında birleşmeye çağırıyoruz.

Başka bir Dünya mümkün...
Sevgilerimle.

http://www.imeceevi.org/Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 579
Kayıt tarihi
: 05.11.07
 
 

Ankarada yaşıyorum. Yaşamım boyunca hep yazdım ama hiç başkaları ile paylaşmayı düşünmedim. Bana ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster