Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ekim '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1154
 

İmkansız aşkların isimsiz kahramanları!

İmkansız aşkların isimsiz kahramanları!
 

''Aşk, imkansızlıklar içinde mi filizlenir?'' Resim internetten.


Aşık olmak ve aşkı için ölümü bile göze almak! Evet, aşk cesaret işidir. Sadece filmlerdeki kahramanlar aşık olmazlar. Sıradan insanlar da aşka kapılabilirler. Hani, gazetelerin baş sayfalarında hep okursunuz ya! Birbirlerine aşık iki genç, ailelerinin baskısına dayanamayıp birlikte intihar ettiler diye! Aileler gençlerin evlenmesine izin vermezler ve onları bir çıkmaza sokarlar. Tek çıkış yolu intihar etmek midir? Yoksa kaçıp gitmek mi? Nereye kaçmak? Ne zamana kadar kaçmak?

Aşk, imkansızlıklar içinde mi filizlenir? Belki de bu doğrudur!

Araya koyulan engeller, aşıkları birbirine adeta kenetler. Engellere karşı koyan ve sonu gelmez bir mücadeleye giren aşıklar asla yılmazlar. Kanlarıyla, canlarıyla bu yola baş koyarlar. Aşıkları kimse ayıramaz!

Aşka koyulan engellerin sonu gelmez;

_Para engeli (zengin-fakir)

_Ahlak engeli (ahlaklı-ahlaksız)

_ Yaş engeli (yaşlı-genç)


_Bekar-dul aşkı,

_Meslek engeli (barmen, şarkıcı gibi..)

_Nesil farkı.

Engeller sürgit devam eder! Peki, niyedir bütün bu imkansızlıklar? Derinde yatan kıskançlıklar ve mutsuzluklar mı sebeptir bu engellemelere?

Aşkları için herşeyi göze alan isimsiz kahramanları tanımazsınız, bilmezsiniz! Birgün bir gazete sayfasında görürsünüz onları. Okuyunca, belki de neden diye sorarsınız kendinize. Acırsınız, yitip giden aşıklara. Sonra, daha dakikası geçmeden unutup gidersiniz onları. Sorgulamalarınız bir anlıktır. Size ne, yiten aşklardan! Size ne, harcanan sevdalardan! Değil mi ki aşk hüzüne doğru giderken bakışlar uzaklaşır, ilgiler donuklaşır. Herşeyin pembe olduğu anları düşünmek ister insanlar. Hüzün gözyaşı getirir, hüzün mutsuzluktur. Bütün bu olumsuzluklardan uzak durur insanlar.

Sıradan insanlardır onlar! İmkansız aşkların isimsiz kahramanlarıdırlar! Yağmur damlalarının yüzünüze hafif hafif dokunduğu bir akşamüstü, yolunuz düşerse eğer, kabirlerini ziyaret edin ve bir demet lale, gül, açelya, mimoza bırakın mezar taşlarına. Ve okuyun, mezar taşlarındaki o hüzünlü yazıları! '' ...... ve ......, birlikte ölüme gittiler, aşkları için, sonsuzluğa birlikte!''

Size, aşkın cellatları, engel koyucular, baskı yapanlar lafım size! Kaldırın engelleri, tıkamayın yolları, örmeyin duvarları! ''Zalimin zulmü varsa, sevenin Allah'ı var'' Unutmayın bunu hiç! Gün gelir zalimlerin de, zalimliğin de sonu gelir!

Siz, pişmanlıklar içinde yüreği kavrulan siz! Gelin vazgeçin artık kötülükten, zulümlerden! Sevenleri ayırmayın! Sevgisiz yaşamayın! Yeryüzünü sevgi filizlerinden mahrum bırakmayın. Yürekleri taşlaşmış siz! Kulak verin bu sese, sevginin sesine. Kulaklarınızı tıkamayın. Kalbinizi kapatmayın aşka!

Sevginiz ve sevgiliniz eksik olmasın,

Görüşmek dileğiyle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"İmkansız aşk"ların kavuşanları...Kavuşamayanlarında;hiç pişman olmayıp, anılarla olgunlaşmış bir şekilde,başka şehirler,başka tenlerde yaşayanları da var...

HÜSREV KARAGÖZ 
 16.10.2010 11:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 369
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 1902
Kayıt tarihi
: 11.08.08
 
 

1965 doğumluyum.. İstanbul'da oturuyorum.. Edebiyatla ilgiliyim.. Öykü ve denemelerim var.. Öykül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster