Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '17

 
Kategori
Tıp
Okunma Sayısı
96
 

İmplant yaptıracaklara tavsiyeler

İmplant yaptırıldıktan sonra ağız bakımının çok daha fazla önem taşıdığına dikkat çeken doktorlar, implant yaptırmadan önce alınması gereken önlemlerle ilgili birkaç tavsiyede bulunuyor. İşte bu tavsiyelerden birkaçı:

-          Doktor seçimi çok önemlidir. İmplantı yapacak doktorun işinin ehli, bilgili ve daha önce bir çok implant yapmış olması tercih sebebidir.

-          Başka bir önemli tavsiye ise, doktorun kullandığı implantın markası tabi ki. Gerek ülkemizde gerekse dünyada yüzlerce implant çeşidi bulunuyor. İnanmayacaksınız ama kimi yerlerde, tımarhanelerde implant üretiminin yapıldığına şahit olduk. Titanyum esanslı bir malzeme olan implantı, insanlar kendi koşullarında işleyip pazarlara sunabiliyorlar. Bu yüzden doktorunuzun uygulayacağı implantı muhakkak sorgulamanız gerekir.

-          İmplantın yüzeyinin kaplandığı malzeme çok önemlidir. Kaplama malzemesine göre hastanın iyileşme süreci hem kolay geçiyor hem de kısa sürüyor. Vücudun implanta alışması, implant yapımının başarılı olduğunu gösterir.

-          Doktorların implant konusunda bir başka tavsiyesi ise planlamanın önemli olduğu yönünde. İmplant tedavisi geri dönüşü olmayan bir dizi işlem içerir. Bu yüzden tedavi başlamadan sağlıklı bir planlama süreci oluşturulmalıdır.

Yeni çıkan yöntemler sayesinde tedavi başlamadan önce tomografi çekilebiliyor ve tüm çenenin dijital ortama aktarılması sağlanabiliyor. Sayısal ortamda ağızdaki kemik sayısından sinir sayısına kadar tüm detaylar 3 boyutlu olarak görüntülenebiliyor.

Boyları ve çapları farklı ebatlarda olabilen implantlar, kişinin ağız yapısına göre seçilip uygun kalıplar alınması sağlanır. Tüm bunların hasta ile birlikte belirlenen aralıklarla yapılması, tedavi sürecini ve sonucunu olumlu etkileyecektir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ülkemizde oldukça ucuzdur. ancak implant yaptırırken dikkat edilmesi gereken nokta hangi marka implantın yapıldığıdır. çünkü implant bir marka değil bir yöntemdir bence implant fiyatlarına bakıp karşılaştırma yaptıktan sonra orta karar bir yerde yaptırmak doğru olacaktır..

nergiz nevin 
 02.08.2017 13:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 0
Kayıt tarihi
: 06.06.17
 
 

Hayatı çok uç fikirler ile yaşamayı seven bu sebeple sürekli, biyografi, başarı öyküleri, olmamış..