Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Temmuz '10

 
Kategori
Beslenme / Diyet
Okunma Sayısı
645
 

ImuPro Testi Nedir?

Gıda intoleransını tesbit konusunda kullanılan kimi farklı yöntemlerin hala bazı kuruluşlarca tercih edilmesine karşın ImuPro testi dünya çapındaki yöntemle gıda duyarlılık/intolerans alanında yepyeni bir çığır açmıştır.

Bir ELISA testi olan ImuPro nun çok önemli üstünlükleri vardır. Her şeyden önce test güvenilirlik ve fonksiyonelliğini kanıtlamıştır. Pratik olmakla beraber çok kolay ve herkes tarafından uygulanabilir bir yöntemdir. ImuPpro sadce bir kan testi değildir. Sizden alınan kan laboratuarda çalışılır, bilgisayarda analiz edilir Hasta hangi gıdaya intolerans gösterdiğini öğrenir ve yiyebileceği besinler hakkında detaylı olarak bilgilendirilir. Böylece hasta hangi gıdalardan uzak duracağını öğrenip kolayca hayata geçirebilmektedir.

ImuPro hizmeti basit bir testten çok danışmanlık hizmetidir ve aşşağıdaki adımlarda hizmet verir.

I ) Doktor-hasta görüşmesinde "Bir gıda alerjisi olabilir mi?" sorusuna cevap aranır.

II) Laboratuvarda kan örneği alınır.

III) ImuPro testi ve değerlendirmesi yapılır.

IV) ImuPro bulguları temelinde, beslenme rejiminde kişiye özgü bir değişikliğe gidilir (belirli gıda maddelerinin menüden kaldırılması ve dönüşümlü beslenme).

V) Şikayetler yatışır ya da ortadan kalkarsa, bir süre sonra belirli gıda maddeleri kademeli bir şekilde menüye dahil edilebilir.

Bir kere yaptıracğınız Imupro300 testi size 271 gıdaya karşı olan duyarlılığınızı söyleyecektir. Size en uygun diyet geniş bir gıda spektrumunda hemen belirlenecektir. Size uygun kişisel diyetinizi uyguladığınız takdirde başta kronik problemler olmak üzere birçok sağlık sorunundan kurtulmanız mümkündür.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 473
Kayıt tarihi
: 26.05.10
 
 

Diyetisyen akademisyen..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster