Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ocak '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1790
 

İMZA: Cengiz ERBERK

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=224953 linkteki yazıma istinaden;

'Yazıyı okudum teşekkürler.Cevap olarak da şunu söylemek isterim.Düşünsenize hergün yüzlerce posta alıyoruz uygun bulmadığımız herkese senin şuran eğri,senin burnun uzun,senin yüzün geniş mi diyelim ayrıca onlarda bize tekrar dönüp hayır siz yanılıyorsunuz ben öğle değilim dediklerinde ne cevap yazacağız.Bu iş uzayıp gidecek birde insanları istemeden kıracağız yani biz linkte yolladığınız yazıdakileri hiç düşünemedik , akıl edemedik sanıyorum…Hadi biz 22 senedir bu işi bilemedik, öğrenemedik ama yurt dışındaki büyük ajanslar da bu cevabın çok benzerini veriyorlar.Ama görüyorum ki bu işle hiç alakası olmayan herkes fikir yürütüp bizim bilemediğimiz doğruları görmüşler onlara teşekkür ediyorum.Umarım benim cevap hakkım da yayınlanır bir yerlerde.

Saygılar,

Cengiz Erberk' demişsiniz...

Sayın Cengiz ERBERK; Sizi gören duyan da, (Sözde) kriterlerce seçilmiş kişilerin hepsinin fiziksel özelliklerinin 4/4 olduğunu zanneder. Benim bile öyle zannedesim geldi de neyse ki aynı ülkede yaşıyoruz ve camiada bulunan hemen hemen herkesten hepsinden haberdarım… haberdarsınız…

Bütün bunlar bir yana;

Sitenize en azından istenilen boy, kilo, göz gibi somut kriterleri yazsanız, alnı genişmiş burnu bilmem neymiş saçı kelmiş körmüş bunlara gerek kalmazdı. Ve sizin de altını çizdiğiniz üzere kimse kimsenin zamanını çalmış olmazdı.

Şekilde görüldüğü üzere karşılıklı zaman çalıyoruz.

Ve son olarak; ‘Ama görüyorum ki bu işle hiç alakası olmayan herkes fikir yürütüp bizim bilemediğimiz doğruları görmüşler onlara teşekkür ediyorum. Umarım benim cevap hakkım da yayınlanır bir yerlerde.’ Demişsiniz.

‘Hiç alakası olmayan kişiler’ dediğiniz insanlar sayesinde sizin seçtiğiniz insanlar ekmek yiyor. Bu anlamda halkın gözünü fazla hafife almayın derim.

Cevap hakkınız bakidir…

Saygılar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bildiğim kadarıyla Cengiz Bey Neşe Hn'ın ağabeyi.. Çok başarılı işlere imza attıkları da bir gerçek ama neden böyle alınmışçasına bir cevap vermiş anlamadım! Eminim ki sizinki gibi eleştirel mektupları çok ender alıyorlardır. Yaşam Dersi 1: "İnsan eleştirilmezse yaptığı her işin doğru olduğunu düşünür." Yaşam Dersi 2: "Öğrenmenin yaşı yoktur. Bir şeyin doğrusunu 23. senede de öğrenebilirsiniz." Yaşam Dersi 3: "Başkalarının doğruları sizin de doğrularınız demek değildir." Cengiz Bey'in cevabında belirttiği "hiç alakası olmayan kişiler" den biri olarak şunu söyleyebilirim ki ERBERK AJANS kendi web sayfasında bir anket formu açabilir ve insanları dinleyebilir. Gelen eleştirilere göre kendini yenileyebilir. "Ben yaptım oldu, zaten dışarıdakiler de böyle yapıyor" gibi bir zihniyetle 21. yüzyıl iş dünyasında yol alınabilir mi ? Yine söylüyorum, bence Erberk Ajans'ı hazırlıksız yakaladınız ve şaşkınlıkları gidince sizin eleştirilerinize özen gösterecek kadar saygın bir kuruluştur. Sevgiler..

Ata Kemal Şahin 
 21.01.2010 8:41
Cevap :
:) Sayın Yaşam Koçum; katılıyorum, olaya daha profesyonelce yaklaşılabilirdi. :) Bu işle hiç alakası olmayan biri olarak kaldı ki; dizilerde ve reklamlarda güzel, çirkin, zayıf, şişman, sarışın, kumral, esmer, zenci, kel, kör vs. gözetmeksizin her türden insana ihtiyaç var. :) Ve bu 22 senedir böyle. Öncesinde de böyleydi sonrasında da böyle olacak. :) Yurt dışındaki ajanslar da böyle çalışıyor. :) İyi bayramlar.  21.01.2010 11:08
 

Kutlarım Esma Hn.. Yaşam Koçu'nuz olarak gurur duydum :) Sevgiler..

Ata Kemal Şahin 
 20.01.2010 19:08
Cevap :
:) Sayın Yaşam Koçum; teşekkür ediyorum. Sevgiler.  20.01.2010 21:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1929
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 657
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster