Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
804
 

İnanca ve İnsana Saygı..!

İnanca ve İnsana Saygı..!
 

Sıkıcı bir gün, masanın üzerinde duran mektuplara gözüm ilişiyor. Zarflardan biri Alman menşeyli Festo firmasının Türkiye ofisinden geliyor. Düşünceli arkadaşlarımız bayramımızı kutluyor. Hemen yanında duran ikinci zarfa gözüm takılıyor. Zarf yine bir Alman robot firması olan Kuka Roboter GmbH' den geliyor. Ancak bu sefer firmanın direkt merkezinden gönderilmiş. Merakla zarfı açıyorum, içinden daha küçük bir zarf çıkıyor. İçimdem:

- Yoksa bu da bayram tebriği olmasın.!

diyorum. Zarftan çıkan küçük bir kartı okumaya başlıyorum. Tam tahmin ettiğim gibi bir bayram tebriği ve hem de Türkçe yazılmış. Otomasyon dünyasına yakın olanlar bilir, Kuka firması robotik uygulamalarda dünyada önce gelen firmalardan biridir. (http://www.kuka.com/germany/de)

Düşündüğümde bu başarısının raslantı olmadığını, büyüklüğünün nereden geldiğini şimdi daha iyi anlıyorum. Bu firmayla değişik zamanlarda iş görüşmeleri yaptık. Ancak öyle çok fazla ticari ilişkimiz de olmadı. Buna rağmen firmanın bize böyle bir jest yapması çok anlamlı. Gariptir gelen iki tebrik de Alman firmalarına ait. Kimbilir bu anlayış belki de firmalar üstü, topluma sinmiş bir yaklaşım olsa gerek.

"İnsana ve İnançlarına Saygı Duymak.."

Bir zamanlar bu toplumlar bu güzel hasletleri bizden öğrenirlerdi, insana ve inanca saygı duymak denildin mi akla Osmanlı gelirdi. Şimdi 21. yüzyılın eşiğini hemen geçmiş bizler bu yaklaşımı başkalarından görünce çok şaşırıyoruz. Garip değil mi?

Hoşcakalın...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

inanca ve tercihlere saygı duyma bizde de yeni yeni oturuyor. durum iyiye gidiyor.

izmir/izmir 
 28.10.2006 23:26
 

Yabancı firmaların bizim inançlarımıza bu şekilde saygı göstermesi büyük incelik ve nezaket..Bu olayıda bize aktardığınız için size de tşk.ler.

Sema CURUK 
 27.10.2006 17:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 3220
Kayıt tarihi
: 13.04.06
 
 

Bilgisayar, elektronik, internet alanındaki son gelişmeler. Tüketici elektroniğindeki trendler. Otom..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster