Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Aralık '07

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
898
 

İnancın gözleri köreden ışığı

İnancın gözleri köreden ışığı
 

FOTOĞRAF/MİLLİYET BLOG


Parlarken muhteşem renkleriyle büyüleyen, etrafındaki herşeyi yakan, yok ederken arkasında yeni bir yaşam bırakan bir ışıktı bu. Uzak diyarlarda doğacak bir bebeğin yaşam çığlığında, gezegenler pervane olmuştu inancın etrafında. Yansıyor milyonlarca yılın taptaze enerjisi yıldızların doğumunda. Düşüncenin ve insana bahşedilen aklın kapanmış gözleri kör edercesine zorladığı inancın ışığı, kapanmış kalp gözlerinin açılması için dans ediyordu sanki evrenin sonsuz boşluğunda. Kendimize baktığımızda gördüğümüz, gördüğümüzde hayran kaldığımız insan denen inanılmaz sistem, gözlerin yardımıyla aklın beyne gönderdiği ilahi bir mesajın ziyafetini çekiyordu ruhlara.

Neydi peki bu kadar muhteşem ve inanılmaz bir hesabın tam idrak edilmesini engelleyen karanlık? Gözlerimizi ve düşüncelerimizi bağlayan neden ne olabilirdi. Nasıl bir bilmeceydi ki bu çözüldüğünü sandığımız anda yeniden düğümlenen ipuçlarını çektikçe karışan. Kimi zaman basit bir şarkı, coşkulu ilahileri gölgede bırakan, kimi zamansa ruhları ayağa kaldıran bir dalga sesi kayalara vuran. İnancın hangi kutsal yolunda ağladığımız çokmu önemli?

İnanç belki dünyanın en önemli mabedinde bir ibadet, belkide çok basit bir dost toplantısında sohbet. Görebilmek bazen bir bebeğin gözlerinde tanrıyı, ayırabilmek kalıplaşmış ve kokuşmuş karanlık saygıyı. Özgürce görebilmek ruhların dansındaki gerçeği, sevebilmek koparmadan çiçeği. Yaşıyorsak inançla ve sevgiyle gündüzle geceyi, insan kalp kırmadan kullanmalı dikkatlice her heceyi.

Büyük dersler var her alınan nefeste, kimbilir ne kelebekler ölüyor farkında olmadan içimizdeki kafeste. Herkes cennette girmek için büyük heveste, inanan ruhlar çekiyor kürekleri sabırla aheste aheste. Örnekler sıralanıyor görmeyen gönüllere, mehtap ve deniz kucak açmış gizlenmiş sevgilere. Bazen ibadet olur tanrıya giden yol, kimi zamansa tutabildiğin çaresiz çok yaşlı bir kol. Karşına çıkan her olay bir ders olabilir, hiç ummadığın bir anda ruhun tanrıya özlemle dolabilir. İnsan aradığı cevabı sadece bir cümlede bulabilir. Kimbilir belki de o sihirli cümle seni seviyorum olabilir.

Yepyeni bir yıla girerken doğan yıldızların inanılmaz gösterisinde, inancın gözleri kör eden ışığındaki muheşem dansa katılın sizde. Gözlerinizdeki sevgi mesajını hiç çekinmeden gönderin en yakın sevdiğinize. Uzaklara gitmeyin cevaplayamadığınız soruların cevabı içinizde. Korkmayın şekiller yanlış oldu diye, erir gider tüm şekiller tanrıya olan samimi sevginizde.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ve bazen de hiç tanımadığın insanlara sevgiyi yazıyla hatırlatmak-öğretmektir... Sağlıkla ve sevgiyle kal

kevser şekercioğlu akın 
 04.01.2008 14:25
Cevap :
Ne güzel inanç hamurunda beraberce yoğrulmak ve etrafımıza yansıtabilmek evrensel yaşam enerjisini. Sevgilerimle  04.01.2008 14:33
 

Kayan yıldızları bile işaret olan göklerin huzurunda yeni yılınızı tebrik ediyorum. Sevgiler. Ali Nail.

Ahmet Güüreşçioğlu 
 31.12.2007 0:13
Cevap :
Bu ne güzel bir yorum uyuyan ruhları ayağa kaldıran. Sevdiklerinizle sağlık ve mutluluk dolu bir yeni yıl diliyorum. Sevgilerimle  31.12.2007 11:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3161
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

İstanbul' da doğdum. Antikacı, saray restoratörü ve eksperim. Antika konusunda 50’ye yakın belgesel ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster